Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tud a nő bármit is tenni hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tud a nő bármit is tenni hogy mondjuk 20 év után is ő legyen az egyetlen a férje/párja számára?

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon sok ilyen kérdést-választ olvastam, ahol sokan azt vallják, hogy 20 év után már vannak nagyobb gondok is a házasságban, mint egy kósza félrelépés. Végülis, ezt elismerem, bizonyára így van. Még sosem voltam férjnél, ezért kérdezem:

egy nemrég feltett kérdésnél egy válasz azt taglalta, hogy az emberi monogamitás elég sok mindent kibír, de nem annyira hosszú életű, mint egy házasság. Tehát idővel az ember (legyen férfi vagy nő, mindkét nemre vonatkozik a kérdésem, csak a kontextus a magam szemszögéből íródik) úgy érzi, be van börtönözve a kapcsolatban, ha neki NEM SZABAD félrelépnie, és rabláncra köti alapvető természetét, csak mert a társadalmi megítélés.


Na, és ezzel kapcsolatban tenném fel a kérdésem: egy nő (vagy férfi akár) tehet valamit, hogy mellette élete párja, gyermekei apja (anyja) ne érezze így magát? Ha mondjuk rendszeres és változatos a szex, akkor is csiklandozza a vágyait valaki más? Persze, előfordulhat, hogy találkozik valakivel, aki ellenállhatatlan vágyat ébreszt benne. De van, aki hazamegy és az asszonyon éli ki ezt a vágyat. Én, mint nő, tehetek azért, hogy majd a jövendő férjem ez utóbbi kategória legyen? Ez egyáltalán, annyira rossz?


Voltam már megcsalva, és tudom, hogy hiába gyerek, hiába közös hitel, akármi, nem tudnám tolerálni a dolgot. Bár még fiatal vagyok, és nem is voltam 20 évig házas, akkor lehet, másképp látnám. De azért biztos vagyok benne, hogy akkor sem esne jól. És bár nem szeretném a párom magamhoz láncolni, nyilvánvalóan, akármennyire is úgy hangozhat ez most, de azért a lehetőségeket szeretném ismerni. Van remény, hogy anélkül, hogy férfiasságát teljes egészében elveszítse, hűséges maradjon mellettem élete végéig?


Előre is köszönöm a válaszokat. Hozzátenném, nem a megcsalás erkölcsi véleményezését várom, hanem idősebb, tapasztalt emberek véleményét (mondjuk, akik már házasok x ideje, és tisztában vannak ezzel).


22/l


2014. nov. 27. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

21 éve vagyok férjnél. A férjem tudtommal ezalatt nem csalt meg. Nem azért, mert olyan szupergéniusz lennék, egyszerűen csak nem olyan alkat... sajnos..


Hogy miért sajnos? Mert átérzem azt, amit írsz... és gondolom, pont az én mai kérdésem ihlette ezt a kérdést. És ha megcsalna, vagy ő is így érezne, akkor meg tudnánk beszélni, és esetleg tudnánk nyitni. De így csak falakba ütköznék...


És igen, volt rá példa, hogy megcsaltam, nem lépten-nyomon, 21 év alatt kétszer. Az egyikről tud..

És ha megint olyan helyzetbe kerülnék, annak ellenére, hogy nem keresem a lehetőségeket, nem biztos, hogy nemet tudnék/akarnék mondani.


Pedig szeretem a férjemet, a szexuális életünk is jó...


De van valami, amit nem tud megadni nekem. Az új ismerkedés varázsát. Néha csapdában érzem magam, és ez felőröl. Bennem motoszkál, hogy vajon fel tudnék-e még izgatni, ki tudnék-e még elégíteni egy másik férfit? Az én testem hogyan reagálna rá?


Közeledik a menopauza, a hormonjaim tombolnak. Az igényeim folyamatosan nőnek, míg az övé csökken. Viszont szeretem, tisztelem, nem áll szándékomban másik férfi miatt elhagyni...


Elég hülye helyzet az ilyen...


És tudod mit? Amikor olyan idős voltam, mint te, pont így gondolkodtam én is, és el sem tudtam volna képzelni, hogy 20 év múlva másképp fogom gondolni...

2014. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal férfi vagyok, és azt kell mondjam, két-három év házasság után is rengetegen csalják meg a párjukat(persze lehet hogy én ismerek csak rengeteg embert akiről ez kiderült). Olyan nővel szóba sem állnék, aki úgy gondolja, hogy az önfegyelem börtön, hogy az eskü, hogy életed végéig valaki mellett leszel teher, és sosem csalnám meg a párom, mert a szex nem az elsődleges dolog az életemben. Persze, könnyebb hagyni, hogy a farkad vezessen, és utána azt mondani ilyen a természet, de szerintem az élet pont arról szól, hogy az ilyen dolgokon felülemelkedjünk, hogy többek legyünk állatoknál.
2014. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dolog karakterfüggő. Aki hajlamos a megcsalásra, azzal csinálhat az ember bármit, nem fogja visszatartani. Talán 2 év után sem, nemhogy 20 év után. Aki meg nem olyan típus, az sosem fog félremenni. Ilyen egyszerű a helyzet. Én nem hiszek a tündérmesékben. Akikben megvan a hajlam, azok valószínűleg nem is bírják örökké, akár fejre is állhat a másik fél.
2014. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

9 éve vagyok házas (12. éve párkapcsolatban) El sem tudtam képzelni, hogy rablánc legyen, az lett.

A dolog rákfenéje az, hogy ez nem akkor jön elő, amikor házasságot kötsz, és nem is 1--2-3-5 év múlva. Hanem egyszer csak van. Így sajnos szinte nulla az esély arra, hogy kiszűrd megjelenik e az igény X év múlva avagy sem.

És el is jutottunk a kérdésedig. Addig nem tudod azt mondani, hogy igen elfogadom, és azt sem, hogy nem én sosem fogadom el, amíg ebbe bele nem futsz, mi több te sem tudsz tervezni.

Mert mire oda kerülsz te is X évvel idősebb leszel, ráadásul mellette. És mást is fogsz mérlegelni akkor, mint amit most mérlegelnél. Például: 40-es nőként sokkal bölcsebben már lehet azt mondod, hogy oké, szabad vagy. És nem borítasz asztalt ifjonci hévvel, és mérlegelsz olyat is, hogy közös lakáshitel van, mindenkinek katasztrófa egy válás, stb... És azt is jobban fogod érteni amit most a kérdésben leírtál.

Más emberek lesztek, más körülmények között, nem megjósolható semmi. Ezzel ez egy nagy gond. A te előnyöd viszont jelentősebb, mivel már most elgondolkodsz rajta lesz pár év előnyöd azzal szemben aki belecsöppen a helyzetbe. Láthatóan összeszedetten gondolkodsz a témáról. (ezrét tépem a számat itt, hogy ne belecsöppenjen az olvasó, hanem legyen sansza mérlegelni, ne kelljen reflexből reagálnia. Ennyi és csak ennyi)


- Két gondolat: Ha te megengedted nem megcsalás. Nem a hátad mögött a tudtod nélkül becsapva intézi. (az más kérdés, hogy te ne kérdezz és akkor ő nem válaszol, hogy hol történt e már valami)

- A hűség az, hogy nem hagyjátok el egymást. Semmit sem ér a szexuális hűség ha 5 év múlva elváltok valami másért. Viszont ha sosem hagyjátok el egymást édes mindegy, hogy volt e kaland avagy sem.


A kérdésedre a tömör válaszom: Van olyan férfi akinek nincsen, és 20 év múlva sem lesz erre igénye. De ezt te most az életben nem fogja tudni kiszűrni, sőt ő sem tudja most még. A félrelépők, mi több a prostik vendégköre is olyan pasikból áll, akik minimum egyszer már hitték az életükben magukról, hogy ők aztán sosem.

Így előre tervezni nem fogsz tudni. Viszont gondolati előnyöd nem kevés lesz ha megérted mi a szex és szex között a különbség.

2014. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!