Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy viseljem el az anyósomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viseljem el az anyósomat?

Figyelt kérdés
A férjemmel 8 hónapja házasodtunk össze, minden szép és jó lenne, csak az anyósom folyamat belerondít mindenbe. Csak pár esetet írok le: Most újítjuk a házunkat és minden apróságba beleszól, abba is hogy a virágaimat hova tegyem, milyen színűek legyenek a falak stb. Ami a legdurvább, hogy a férjemmel közös megállapodással abban maradtunk,hogy elvégzek levelezőn egy főiskolát, mert lehet könnyebb lenne majd később "normális" munkát találni. Na ez sem tetszik anyósomnak...de nem azért, de azért ő kb minden nap felhozza nekem, hogy az ő családja milyen művelt,több diplomájuk is van, meg hogy az ő kisunokája (a férjem bátyjának a lánya) egyetemre jár, meg ilyen lenézően az orrom alá dörgöli, hogy én kb semmihez sem értek és hát mi is vagyok egy sima érettségivel meg egy szakmával. Ha történik velem valami kis dolog, sikerélmény(pl 4esre vizsgáztam pénzügyből), egyből visszavág, hogy ő anno még ennél is jobban csinálta, meg a kisunokája meg dicséretes 5öst kapott stb... Miért van ez? Sokszor már sírva tudnék fakadni. Az én szüleim egyszerűek,nincs sok pénzünk, nem vagyunk diplomahalmozók,de becsületesek vagyunk azért a kicsiért is amink van rengeteget dolgoztak a szüleim.

2014. nov. 28. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Merj visszaszólni! Ha nem teszed halálra fog egrecírozni a baromságaival. Vágj vissza, borulj ki, mond meg neki mit gondolsz erről amit csinál.
2014. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, de én jövök ki rosszul. A férjem mindig az anyját védi ki. Úgy érzem, hogy sose leszek én elég jó. Az lehet,hogy azért nem akarja,hogy elvégezzek egy főiskolát, hogy nehogy én is valamiben képzett legyek? Akkor már nem tudna lenézni. Közel 70 éves anyósom és ilyen negyven éve volt színészeknél felháborodik,ha nem tudom,hogy ki kicsoda... és ilyen full lenézően leolt,hogy én még azt sem tudom...de ezek csak egy-egy példák..
2014. nov. 28. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:

#2


Nagyanyám is hasonló anyám barátját állandóan piszkálja - igaz nem így hanem olyan szemétkedésekkel hogy direkt apám nevén szólítja "véletlnül" meg elfelejt tányért kirakni neki terítésnél... Ami elég rossz dolog. És mi jövünk ki rosszul ha megemlítjük.


Nem tudom mit tehetnél. Mondanám viseld el ha már 70 éves nem sokáig fog élni (bár nem tudom mennyire rozzant, de ha rosszmájú jellem akkor hamar pontot tesz a saját életének végére). Elkerülni őt, jó megoldás vajon? Ha lecsökkented a vele való találozást évi 4-5 alkalomra (karácsony, születésnapja, férjed születésnapja, házassági évforduló, névnapja) akkor talán jobb lesz?

2014. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom lecsökkenteni,mert a szomszéd házban lakik és akarva akaratlanul megjelenik nálunk és a férjem is elvárja,hogy minden nap menjünk át meglátogatni,mert egyedül él...
2014. nov. 28. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Na ez kemény dió... Esetleg elérni hogy elköltözzetek valahová? Fősuli után mondjuk "anyagiak miatt" külföldre elsunnyogás férjeddel? Oda nem tudna utánatok menni - jó kérdés, hogy a férjed nem-e egy anyuci kisfia aki meghalna a mamika hiányától... Ez esetben nem lesz jó neked, mert el kell viselned...

2014. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Láttál már,de mégse :) ***** válasza:

Elsővel értek egyet.

Az ilyenek ellen fel kell szólalni,különben téged is azok közé fog rakni fejben,akikkel mindent megtehet.

A férjeddel is beszélj,hogy ha veled akar együtt élni,nem az anyjával,akkor nem is az,hogy a saját anyja ellen menjen,de ne egedje neki,hogy bántson.

2014. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A férjem nem fog elköltözni,mert neki itt van vállalkozása. Én feladtam a kapcsolatunkért a külföldi munkámat,így most munkanélküli lettem, ezért is szeretnék mindenképp valami sulit elvégezni még. Anyósom meg úgy van vele,hogy ez az én dolgom,az ő kicsi fiának van biztos jövedelme én meg csak maradjak otthon háziasszonynak meg majd gyereket nevelni. De nekem nem ennyit ér az életem úgy érzem...
2014. nov. 28. 13:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és emellett meg még hallgatom a szekírozását minden nap, hogy ők mennyivel műveltebbek, mint én meg a családom...
2014. nov. 28. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
A leírás alapján úgy tűnik, mintha úgymond önként dugtad volna a hurokba a nyakadat. Ezen a házasság előtt azért érdemes lett volna elmorfondírozni. Én mondjuk férfi vagyok és rögtön első alkalommal tisztázok minden ilyesmit, ez egy bevált formula nálam, mondjuk én nagyon szókimondó vagyok így nem tudom a konfliktuskerülés művészetét csinálni de a legtöbb embert kisebb-nagyobb mértékben helyre kell rakni ez a tapasztalatom. Ja igen, és egy ilyen beszélgetésben mindig kiemelem, hogy én is nyíltan fogadom az engem érni kívánó bírálatokat amennyiben megalapozottak. Nem kell célzás meg sunnyogás, mondja meg. A legtöbb ember ezt személyeskedésnek veszi, a nők kb. 100%-a, de mindig elmagyarázom, hogy ezt ne annak vegye, ha nem képes felfogni azzal az emberrel úgysem lehet mit kezdeni, akkor meg megtudom legalább azt.
2014. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!