Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szeretné ha megtérné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szeretné ha megtérnék és keresztény lennék mint ő. Mit gondoltok, mit tehetnék? :S (többi lent)

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja vagyunk együtt,és szóba került nemrég,amikor felhoztam,hogy most akkor probléma e az neki hogy én nem vagyok vallásos egyáltalán(családom sem,de az ő családja igen,mindenki),mert eddig nem említette,gondoltam nem is probléma,mondta volna.

És akkor mondta h közös hullámhossznak meg kell lennie,csak úgy lehet boldog közös jövő.

Na és folyton azt mondja hogy menjek el megnézni hogyan zajlik egy prédikáció, menjek el az apjáéra,mert az apja amúgy ezzel foglalkozik,szóval sokat jár el,utazik,és tart ilyeneket.Meg ő csak annyit kér hogy ismerjem meg az Urat,és hogy jobb lesz nekem,meglátom.

(annyit tudni kell még hogy az édesapja nem volt mindig hívő,csak megtért,amikor már nagyon bűnös életet élt,és meglátta a fényt,a kiutat abból)

Félek tőle,hogy ha nem megyek bele,akkor vége a kapcsolatunknak.Beszéltem vele sokat,mondtam is ezt neki,meg hogy úgyérzem h rámerőlteti,de csak azt mondja h nekem kell eldöntenem,ő nem erőlteti,csak megmutatja ezt az utat is,hogy több van mint amit látunk,és hogy ő maga sem tudja mi lesz még,azért nem válaszol konkrétan hogy mi lesz ha nem térek meg...

Én nagyon azt érzem hogy rámakarja erőltetni,és az édesapja is,folyton mondogatják h pokolra fogok jutni,meghogy csodák történnek,és hogy Isten létezik...

De amikor nem beszél erről a barátom,teljesen jól megvagyunk,nagyon sok közös van bennünk,gondolkodásunk is egyezik,minden szuper,csak ez az egy nem,hogy meg kell térnem.

Ő,és a testvérei is egyébként betartják, hogy házasságig nincs szex.

Őszintén nem tudom mi legyen. Szerintetek mit csináljak?

Én 20, ő 19 éves,nekem ő az első barátom,neki már volt pár barátnője előttem. Eléggé komoly a kapcsolatunk,már a házasság is szóba került a részéről,meg a közös jövő tervezés is.

Tényleg úgy érzem,hogyha nem térek meg,akkor neki nem jó,és vége lesz. Nem tudom mit tegyek. Én gyógyszerésznek készülök, tudományokban hiszek inkább,de egyébként úgyérzem miatta képes lennék rá hogy megtérjek,csak az ugye nem vmi jó,hisz magamtól kell éreznem hogy megakarok,amire nem látok túl sok esélyt,mert engem amúgy sem érdekel ez a téma,magamtól biztos nem mennék bele,és fel sem ötlene bennem,hogy én hívő legyek. :S

Még annyit hozzátennék,hogy én elfogadtam volna őt így,hogy hívő,nekem semmi kifogásom ellene. De neki ezek alapján nem fér bele hogy én nem vagyok az,és ha elő jön a téma,vitatkozásba torkollik,ő mondja a maga érveit Isten létezése mellett,én hajtogatom hogy én nem hiszek abban..egyikünknek engedni kell,nyilván azt gondolja én fogok,és akkor minden happy. Csak hogy én nem úgy terveztem az életem hogy gyermekeim is már úgy nevelkedjenek hogy Isten létezik.Majd ők eldöntik miben hisznek,de a barátom nyilván úgy gondolja hogy hinniük kell,merthogy létezik...Nem tudom mi legyen:S



2014. dec. 3. 17:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
A közös hullámhossz akkor érhető el, ha nem korlátozzuk be a társunkat. Ezért utálom a vallásos embereket.
2014. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
az ő kedvéért nem éri meg, amúgy is rögtön észrevenné, hogy csak színleled az egészet. kérd meg ,hogy hagyjon békén ezzel a témával.
2014. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Talán most egy kicsit szüneteltetni kellene a kapcsolatot (pár hónapra, évre). Ilyen szélsőséges elfogások azért egy házasságban sem egyeztethetők össze.
2014. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Van, ahol a világnézeti különbség probléma, van, ahol nem. Inkább szakítsatok, mint hogy szellemi rabságban élj.
2014. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
A barátod egy kretén!
2014. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem 1* elmehetsz megnézni milyen nemcsak a barátnőd kedvéért magad miatt is. Egyébként arra nem kötelezhetnek miben higyj, ez a te döntésed, senkise tudja mi a teljes igazság, mi létezik, mi nem, lehet, hogy tényleg egy Istennek nevezett lény, vagy ember által kreált világ ez, és micsak egy nagy atom része vagyunk csak nekünk ekkorának tünik, szóval fantáziára van bízva igazából, nem tudjuk mért ilyen a világ mért születtünk...
2014. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
5%
ha te konok ateista vagy, akkor nem fog menni. Nem találhatsz Istenre, és Isten se rád, ha nem vagy nyitott felé, ha hajlandó vagy felé nyitottan közeledni, akkor sose térsz meg. a hívők hisznek Istenben, és úgy tartják jónak, ha mindenki Isten közelében van, és meg tudja őt tapasztalni, ezzel a barátod csak jót akar neked. nem akarja erőltetni, mint ahogy Isten se, csak a lehetőséget kínálja fel, hogy megismerd őt. mivel nem dobott ki, ezért szeret téged, ha nem szeretne nem akarná, hogy megtérj, vagy nem lenne olyan fontos neki. az ő lényéhez hozzátartozik Isten is, az a kérdés mennyire tudod ezt elfogadni, és nyitni felé. ha esélytelennek tartod, hogy nyissál, akkor te szakíts vele, mert ő nem fog eldobni téged, mert hívőként ajándéknak tart téged Istentől. Én is hívő vagyok
2014. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem is, ha szeret, akkor nem akar neked rosszat. Ártani meg neked sem árt, ha kicsit megismered ezt a világot, ezt a gondolkodásmódot, a szellemiséget. Összeismerkedhetsz a közösségével, az ottani barátaival..


Ha eközben megszólít Isten, azt ott akkor úgyis tudni fogod, -- és akkor is, ha nem. Utána az is még mindig a te döntésed, hogy mit kezdesz ezzel.


Egy esélyt végül is sportszerű lenne adni Istennek is, és magatoknak is. Utána is ráér eldönteni, ha semmiképp nem megy a dolog együtt.

2014. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük ott, hogy nem illetek össze korban. Úgy lenne szerencsés, ha ő lenne idősebb 6-8 évvel. Apáink még tudták ezt, és igyekeztek is tartani magukat hozzá. Ennek legfőképpen akkor van jelentősége, ha - mint ti - hosszú távra terveztek.

Folytassuk ott, hogy ez egy eleve elcseszett kapcsolat. Örök életetekben nem kerülgethetitek a vallás témáját csak azért, hogy ne veszekedjetek. Aki vallásos, legyen, lelke rajta, de ne akarja ráerőszakolni a hitét másra, még ha jót akar is.

A szüleitek soha nem jöhetnek majd össze, hisz az apósjelölted nem hagyna ki egyetlen alkalmat sem, hogy megpróbálja megtéríteni őket. Te se sokat beszélhetnél apósjelölttel, mert egyfolytában szapulná a hitetlen szüleidet.

Szóval vedd a kalapodat, és int búcsút. (Mellesleg soha nem ragadunk le az első jöttmentnél! Van még millió másik, aki rád vár.)

2014. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
*ints
2014. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!