Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány éves korára kell egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves korára kell egy pasinak teljesen önálló egzisztenciával és jól fizető állással rendelkeznie, egy átlagos magyar csaj elvárásai szerint?

Figyelt kérdés

saját hitel mentes lakás/kertesház, saját hitelmentes autó ami kb. 5 évnél fiatalabb, legalább 250 000 forint nettó fizetés. (kb ezt értem önálló egzisztencia alatt).


Mindezt hány éves pasitól várja el egy átlagcsaj?


2014. dec. 8. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez álomvilág manapság, de őszinte válaszként legyen mondjuk 40 éves kor. Előtte elérni ezeket körülbelül lehetetlen.
2014. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Átlagkereset 70-80 max 100000 Ft, hitelmentes autó csak használt max, a ház megint csak problémás, nagyok az elvárások sztem
2014. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Kérdező te hány éves vagy?

Tényleg nem rosszból, de a gondolkozásod alapján 14-16 évesnek mondanálak.

2014. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
1. Van egy 1 szobás lakásom saját erőből meg egy 98-as suzuki swiftem, és még csak 35 vagyok. Akkor én jó partinak számítok? :D
2014. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok ismét

4-es: Szerintem te egy király ember vagy :D

Amúgy tényleg teljesen jó szerintem.

2014. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Soha. Nem lesz sose egy magynak önálló és független anyagi háttere.


Mint rabszolga nemzet, nagyon messze vagyunk ettől.

2014. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Kérdés mit tekintesz átlagcsajnak.


Gimis környezetemből kiindulva egy átlag csaj kb. tanárképző fősulit végzett, egy nyelvet megtanult, iskola helyett multinál lett call centeres. Ehhez képest 10-15 % lett sikeresebb (jellemzően cégnél területi képviselő, termékmenedzser, kiemelt ügyfélmenedzser, vagy vállalati jogtanácsos, stb.), 10-15 százalék meg lúzerebb (iskolában tanár, közigazgatásban ügyintéző). Hozzáteszem hogy peremkerületi gimibe jártam, elit belvárosi gimiben ennél csak jobb lehet az átlag.


Egy ilyen call centeres átlag csaj (nálunk jellemzően cégnél vidéki származásúak) kb. munkába állás után pár évvel már keres nettó 250e-t, és 25-30 körül olyan nála 1-2 évvel idősebb hasonlóan multinál dolgozó mérnököt, közgazdászt, jogász kollégát tart jó partinak, aki már akkor 350-500e nettó körül keres, de a vicc az hogy sokszor a csaj a fele pénzéből ugyanannyit félretett.


Mondjuk 5 év alatt srácnak és csajnak is lett 5-5 millió megtakarítása, szülőktől mindkét oldalról kapnak 5-5 milliót, és 20 millió kp-val bele mernek vágni egy 30-40 milliós ház megvásárlásába. Ez nálunk baráti körben kb. a középátlag.


Tehát igazából a csaj a szintjéhez képest nem vár el túl sokat, és ahhoz ő is szépen hozzájárul.

2014. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ti Magyarországon éltek vagy álomvilágban?
2014. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos óriásiak az elvárások. Nekem jelenleg egy nyamvadt lakást is alig sikerül törlesztenem hónapról hónapra, mert mielőbb ki akarom végre fizetni az egészet, emiatt a havi törlesztés magasra rúg. De kéne már egy kocsi is, sokkal jobban tudnék mozogni, viszont addig max. álmodozhatok róla, amíg ki nem nyögöm a lakáshitelt.


"Saját hitelmentes lakás/kertes ház."

30 évesen szinte lehetetlen elérni. Esetleg akkor, ha hét számjegyű a fizetésed, vagy anyuci és apuci a popsid alá pakolják a köteg zöldhasút.


"saját hitelmentes autó ami kb. 5 évnél fiatalabb"

Szinte mindig nézem a használt autókat, egy 10 éves autó, ami aránylag kényelmes középkategóriás sedan, kb. 2,5-3 millánál kezdődnek. Olcsót nem is nagyon érdemes venni, mert abban valami bűzlik, persze ki lehet fogni a jókat is.


"legalább 250 000 forint nettó fizetés"

Lehetetlen. :D Ez tök szakmafüggő. Egy gyári melós nem fog soha ennyit keresni, egy pénzügyes meg zsebből röhögve szétdobálja két másodperc alatt az utcán, mert meg se kottyan neki.


Szóval mire egy átlagos állással rendelkező átlagos srác aránylag összeszedi magát, korban már inkább közelebb lesz a 40-hez, mint a 30-hoz, és még lehet túl keveset mondtam korra.

2014. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki számít átlagosnak.

Sosem volt ilyen irányú elvárásom, annak a híve vagyok, hogy mi közösen a Párommal építsük a közös jövőnk, pl. mikor összejöttünk, még autója sem volt, az csak miután összeköltöztünk lett. És az autója sem fiatal, de nagyon jó és szeretem/jük, kedvenc márkánk.

A fizetéssel meg úgy vagyok, hogy azt melózza, amit szívesen is csinál, vis nem az számít, hogy mennyit hoz/zon haza, nincs így úgymond meghatározott összeg. Nem várom el, hogy kihajtsa a belét, szerintem nem éri meg.

2014. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!