Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem akarok gyereket. Fog ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok gyereket. Fog ez még változni? Vagy csak a párom miatt gondolom így?

Figyelt kérdés

Ő hol akar, hol nem.


(elő élet: Van köztünk 12 év. (én 24, ő 36)Neki van egy 10 éves fia, akit 3 éve már közösen nevelünk.)

Mikor megszületett a haverja lánya, akkor akart. Kérdezte, mit szólok hozzá. Mondtam, majd ha nem egy pici szobát bérlünk, akkor lehet róla szó. (rossz anyagi körülmények közé nem vagyok hajlandó)

Azóta eltelt pár év. Magunkhoz vettük a fiát. Most már házat bérlünk. Párom jól keres, én is. Stabilabb az anyagi helyzetünk, mint eddig bármikor, de persze mindig lehetne jobb. (saját házra gyűjtünk)

Tavaly szilveszterkor feljött ez a téma a barátokkal. A párom azt mondta, ha terhes lennék, megkérne, hogy vetessük el. Aztán félig viccből hozzá tette, hogy neki nem kell gyerek. Ha nekem kell, majd lesz mástól, tőle nem.

Ezt hirtelen nem tudtam mire vélni. Most szüljek gyereket mástól, ha nekem kell, míg együtt vagyunk, vagy ha én úgy döntök, hogy gyereket akarok, akkor hagyjam el? Nem válaszolt semmit. Tudom, hogy ez nagyon buta libásan hangzik, de ő nagyon ragaszkodik hozzám. Bármit megtesz nekem/értem. Komolyan.

Nagyon rosszul esett ez a kijelentése, de nem mondtam rá semmit, mert egyenlőre úgy érzem én nem is akarok babát.

Aztán néha elejt egy-egy megjegyzést, hogy majd a mi gyerekünkkel is így meg úgy bánnék...


Régebben mindig úgy képzeltem el a 40'-es éveimet, hogy van 2 rosszcsont, de illedelmes kisfiam, vagy egy fiam és egy vagány kislányom.

Most meg rosszul vagyok a gyerek hisztiktől és elborzadok, ha látom, milyenek a mai gyerekek. Idegesítőek.

De mi van, ha meggondolom magam? Létezik, hogy változik a véleményem? Létezik, hogy csak a párom bizonytalan felfogása miatt nem akarok gyereket?

Mostanában elkezdték kérdezgetni a rokonok is és nem tudom mit mondjak rá.


2014. dec. 9. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
24 éves vagy, nagyon fiatal, ráérsz még a gyerekkel! Az hogy perpill nem akarsz nem gond, ráérsz 30 évesen is! Az egy dolog, hogy valakinek ebben a korban már gyereke van, mindenki máskor szeretne! Szerintem néhány év, és te is akarsz majd, ez szinte biztos :)
2014. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

" mi gyerekünkkel is így meg úgy bánnék..."

Szerinte túl szigorú vagyok a fiával. A sajátjaimmal biztos lazább lennék.

Pont, hogy nem. Azokkal még szigorúbb.

2014. dec. 9. 11:35
 3/9 A kérdező kommentje:

Jajj, dehogy! Nem mondtam, hogy most akarok. Kb. 28 32 éves korom körül. Ezt ő is tudja.

Csak már most így gondolkozik és ilyen kijelentéseket tesz, anélkül, hogy velem megbeszélte volna. És ezek is folyton változnak.

Ez zavar. Mikor meg akarom vele beszélni, mindig arra lyukadunk ki, hogy oké, majd a jövő titka, semmi nincs eldöntve. Aztán ő még is eldönti és mindig másképp.

2014. dec. 9. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
engem is idegesítenek... 24 vagyok én is... fiatalok vagyunk, én most fejezem a sulit, kinyílt a világ, külföldre megyek dolgozni, meg stb, élvezem az életet.. nem a gyereknevelésnek van itt az ideje..
2014. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve, régen így gondoltam, hogy akkor akarok kb.De most már nem igazán akarok. Illetve, nem tudom.
2014. dec. 9. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:
az én pasim se akart még 2 éve, most meg igen, de nekem elment a kedvem az egésztől.. lehet a párod miatt van.. nehéz ügy, de olyannak ne szülj, aki még ezt se tudja eldönteni.....
2014. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem fog már változni.
2014. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mondom, nem érzem úgy,hogy akarok. Szóval most ott tartok, hogy abszolút nem akarok. Néha meginogok, mikor ő akar. Plusz, megzavart,hogy régen nem így képzeltem a gyerek dolgot.

Szóval eddig úgy gondoltam, majd olyan 30körül hátha érettebben tudok dönteni, kell vagy nem. Erre benyög egy ilyet, hogy:

"Ha neked kell, majd lesz mástól, tőlem nem."


Ti mit szólnátok hozzá?

2014. dec. 9. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a mondat után elgondolkodnék, h ő érez-e még irántad vmit is....
2014. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!