Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik egyenlőség egy kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik egyenlőség egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A jelenlegi kapcsolatom sajna tönkremenőben van már jó ideje, főleg mert nem egyeznek az elképzelések.

A barátom szerint férfi és nő sosem lesz egyenlő, és kapcsolaton belüli egyenlőség sincs, van az alárendelt, és a fölérendelt fél. A fölérendelt dirigál, az alárendelt teszi, amit mondanak.

Például csak ő kezelheti a pénzt. Nekem jelenleg csak alkalmi munkáim vannak, de keresek valami rendeset is. A boltban ő döntheti el, mit vegyünk, én maximum javasolhatok. Ő dönti el, mikor és hová mehetünk. Ha nekem kell valami valahonnan, akkor azt pár nappal előre el kell mondanom, ő elbírálja, megvehetem e.

Ma pl be kell segítenem neki egy céges programon önkéntesként. A megkérdezésem nélkül leegyezte, mert hogy úgyis csak igent van lehetőségem válaszolni, akkor minek kérdezgessen.


-Nem a pénzéért vagyok vele, nem gazdag

-Csak 7 év körkülönbség van köztünk, mégis apucit akar játszani

-Igen, fogok szakítani, de csak ha lesz rendes állásom, nem akarom megint másra utaltatni magam


Ti hisztek a kapcsolaton belüli egyenlőségben? Hogy mindkét félnek joga van dönteni?


Úgy szeretnék egy olyan kapcsolatot, de sose jön össze.


2014. dec. 11. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Nem. Valamelyik fél mindig dominálja a másikat és az egész kapcsolatot.


Kiegészítés a hitetlenkedőknek: Ha azt hiszed van egyenlőség, akkor a kapcsolataidban te vagy az aki dominálsz, de ez olyan természetes hogy észre sem veszed.

2014. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noydra ***** válasza:
91%

És ha egyszer az egyik fél dominál, egyszer a másik?

Amúgy te egy rabszolga vagy kérdező, nem pár.

Szerintem pedig én egyenlő kapcsolatban élek, mondhat bárki bármit. Együtt döntést hozni. Nagyon bonyolult dolog, de képzeld, létezik :O

2014. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, az, hogy valamelyik fél dominál, az még nem jelenti azt, hogy ott rabszolgatartás működik. Egyszerűen csak valamelyikük határozottabb, több pénzt visz haza, jobb rálátással bír egyes dolgokra, stb. Nincs ebben semmi rossz.
2014. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Összességében létezik és az a jó, ha egy pár partner, társ, nem pedig alá-fölé rendelt viszonyban vannak.

Persze mivel nem vagyunk egyformák, ezért van olyan, amiben az egyik jobb, és a van, amiben a másik, így vannak helyzetek amikor valaki dominál.

2014. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
A barátod egy gyökér. :D Tényleg inkább szolgának tűnsz. Eddig egyszer nem éreztem, hogy alárendelt lennék egy kapcsolatban és arról se én tehettem ha én voltam a dominánsabb. Igazából te is hibás vagy, ha nem akarsz alárendelt lenni, akkor ne viselkedj úgy...
2014. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az 1-es miért lett olyan csúnyán lepontozva? Hogy lehetne már két ember egyenlő? Tessék, itt van nektek két db szám: 3 3 . Ez a két szám sem egyenlő, csupán a matematikai értékük azonos, de attól még nem egyenrangúak. Se térben, se időben. Egyszerűen abszurd a feltételezés is.
2014. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van egyenlőség a kapcsolatban! Egy döntést együtt kell meghoznotok! És milyen alapon kell pár nappal előtte mondanod, hogy szeretnél valamit? A saját pénzeddel kezdj azt, amit akarsz, ne vegye el tőled.

És ez a személy inkább ki akar sajátítani, birtokolni akar! Mihamarabb kellene találnod egy rendes melót, aztán meg ott kellene hagynod!

2014. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Létezhet. De nem egy ilyennel, akivel vagy.

Minél előbb hagyd ott. Elolvasni is $zar volt ezt.

2014. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sosem döntünk egymás nélkül, de megvannak mindkettőnknek a maga területei, ahol többet irányítunk, mint a másik, de ezeket közös megegyezéssel osztottuk meg.

Pl. a heti menü, takarítás tervezése az enyém, a nagy bevásárlások/rendelések is az enyémek, mert együtt élünk jó ideje, így már kialakult a közös rutinunk, és ezeket én vele ellentétben gyorsan és szívesen végzem.

Pénzügyi kérdésekben inkább a párom dönt, ahogy minden, a házat érintő nagyobb kérdésben, mert ahhoz meg ő ért jobban, persze megbeszél velem mindent, ahogy én is átbeszélem vele a menüt, miután kitaláltam, mert lehet beleszólása. De többnyire egyikünknek sem kell felülkorrigálni a másikat, pont ezért működik ez jól.

Hogy milyen programunk legyen, azt mindig együtt beszéljük meg, és ha mondjuk az egyikünket megkeresnék egy fontos ügyben (pl. biztosítás), úgy, hogy a másik nincs ott, nem döntenénk, míg együtt át nem beszéltük.

2014. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!