Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire jelent nehézséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jelent nehézséget egy párkapcsolatban, ha az egyik fél már régóta dolgozik, a másik viszont még nagyban gyűri az egyetemi éveit?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van közöttetek valaki, aki hasonló tapasztalatokkal rendelkezik, szívesen meghallgatnám, hogy náluk ez hogy működött, voltak-e konfliktusok ebből.
2014. dec. 26. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én több, mint 2 éve dolgozom, barátnőm most másodéves. Ebből nem igazán adódtak gondjaink, néha kicsit kevesebb időt tudtunk együtt lenni, de semmi komoly.
2014. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi extra gondot nem jelentett soha. Rólam tudni kell, hogy mindig a nálam fiatalabb lányok érdekeltek és 25 éves korom óta 3 tartós barátnőm volt, akik egyetemisták voltak.


Valahol még jól is esik, hogy gondoskodhatok a lányokról, miközben ők elvannak a suliban. Most 31 éves vagyok és a 22 éves barátnőm szintén egyetemista. Nincs vele semmi bajom és nem hiszem hogy ez sokban befolyásolná a kapcsolatunkat. Én munkába járok, ő meg órákra, amikor vannak neki.


Szeretném ha ő lenne a gyerekeim anyja és így is viszonyulunk kb. egymáshoz. Nem tudom konkrétan mire gondoltál, lehet hogy pontosítanod kellene a kérdést.

2014. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Konkrétabban arra gondoltam, hogy ha pl. eljön az összeköltözés ideje, de az egyetemista még nem dolgozik, akkor jelenthet-e problémát, hogy a párja tartja el? Sejtem, hogy ez is kapcsolatonként változó, ki hogyan éli meg, ezért én is csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi. :)

2014. dec. 27. 11:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Az exemmel így voltunk. Összeköltöztünk, nagyon sokáig nem volt belőle probléma. Úgy tanultam, hogy jó ösztöndíjam legyen, így valamennyit én is bele tudtam adni a háztartásba. Ő amúgyis albérletben élt, egy pici lakásban, így azt mondta neki mindegy, hogy én is ott lakok-e a bérleti díjat így is úgyis ki kell fizetnie, a rezsiben meg nem számít annyit.

Az utolsó fillérig beletettem minden ösztöndíjamat/bevételemet abba a kapcsolatba. Többnyire csak én jártam bevásárolni, én főztem, én vezettem a háztartást. Ő ezt nem látta. Egy komolyabb veszekedésünknél a képembe vágta, hogy fogjam be a számat, amíg ő tart el. Ez mérhetetlenül sértette az önbecsülésemet, hiszen pont nem azért tanulok ennyit, hogy nőként valaha is ilyen mondatot vághassanak a fejemhez. Amellett, hogy nagyon rosszul esett én a képébe olvastam mennyi minden nem lenne itt meg (pl. lakberendezési dolgok, háztartási gépek, konyhai felszerelések, a mindennapi vacsora, stb.), ha én nem lennék itt és nekem SOHA ne mondjon ilyet, amikor előre megbeszéltük hogy fognak alakulni az anyagiak. Bár vele éltem, ő soha nem adott a kezembe egy forintot sem, hogy nesze, ezt költsem magamra, nem is igényeltem, így baromi erős túlzásnak tartottam a kijelentését. Tényleg megalázva éreztem magam és ugyan észhez tért, amikor beolvastam neki és körbemutogattam a lakáson miket vettem meg ide én, bocsánatot kért, de igazán sosem tudtam lenyelni. A végén pedig elhidegültünk egymástól és szakítottunk. Nem feltétlenül emiatt, de ez egy nagy törés volt akkor a kapcsolatunkban, az biztos.

2014. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!