Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, kisajátítom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, kisajátítom a barátomat. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Szinte mindig vele akarok lenni, és nem szeretem, ha úgy megy el a barátaival, hogy megbeszélte hogy akkor VELEM lesz, de aztán telefonálnak és elmegy. Nem szeretem, amikor előtte pár órával közli hogy csak x ideig marad mert x-től találkozik velük, pedig úgy volt hogy itt lesz egész este. Még az is zavar, amikor előtte egy nappal szól, mert ha tudom hogy itt lesz (másik városból jár át miattam és munka miatt), akkor általában én tervezek hogy akkor hétvégén együtt leszünk és amikor előtte egy nappal szól mikor én már rákészülök a másnapra, kiborít. Általában ezek miatt (pl.:csak úgy elmegy mikor megbeszélte velem) nem csak úgy engedem el, hogy szomorú vagyok amiért nem lehetünk együtt, hanem mérges is vagyok hogy miért megy el mikor úgy volt hogy velem lesz úgy volt hogy x ideig lesz nálam és korábban megy el (de már kezd erről leszokni, és szól előtte 2-3 nappal hogy "fel tudjak készülni lelkiekben" rá). De ha előtte pár nappal szól, akkor nyugtázom magamban hogy el fog menni, nem velem lesz. Ugyanúgy szomorúan engedem el, de nem vagyok rá ilyenkor mérges.

Volt olyan, hogy jött hozzám, de nekem tanulnom kellett, és mondta hogy amíg tanulok hazamegy az itteni lakásukba és játszik egy kicsit a gépen - ez is rosszul esett, mert úgy volt hogy velem lesz. Már többször elmondtam neki, hogy nekem az is megnyugtató ha ott van mellettem még akkor is ha nem beszélünk nem foglalkozunk egymással. Végül megbeszéltük a dolgot, elmondta hogy ő nem megbántani akart, ő is velem akart lenni, de tudja hogy ha itt van akkor kevesebbet/rosszabbul tanulok mert sietek hogy hamarabb foglalkozhassak vele, és ezért ő csak össze akarta kötni a hasznosat a kellemessel.

Igazából alig találkozik a barátaival, de olyankor is szomorú vagyok, még akkor is ha időben szól, hogy elmegy és nem lehetek vele. Egyszerűen van ez a "tévképzetem" hogy ha "elengedem" nyugodt szívvel a barátaival, akkor majd rájön hogy milyen jó volt velük, és még többet akar majd velük lenni és végül alig lesz velem. Ugyanez vonatkozik a játékokra is. Ha gond nélkül hagyom hogy játszon, akkor majd érdekesebb lesz számára a játék mint én, és akkor emiatt is kevesebbet lesz velem. Úgy érzem hogy nem tudok ennél többet nyújtani és ha "elengedem" akár barátokhoz akár játszani, akkor elveszítem.

Mit tehetnék hogy javuljon a helyzet? Nem akarom elveszíteni, nem akarom börtönbe zárni, de mégis úgy érzem hogy ha minden problémázás nélkül engedem el akkor el fogom veszíteni!

Hogy ne sajátítsam ki őt? Az a tanács nem jön be hogy foglaljam le magam, mert ha még le is foglalom magam akkor is csak azon jár a fejem hogy elment pedig úgy volt hogy velem lesz és ehhez mág sajna az is jön hogy haragtartó típus vagyok így másnap ki is bukik a dolog és veszekszünk rajta egy kicsit. Mikor így megy el hogy nem szól előre hanem csak úgy hogy most nem eddig marad hanem korábban lelép miattuk, akkor akármivel foglalom le magam, ideges vagyok. De amikor szól is akkor is idegeskedem, hogy milyen jól érzi magát és velük többet akar majd lenni mint velem.

Segítsetek, nem akarom hogy szakítson velem, hogy börtönben érezze magát mellettem, nem tudom mit tehetnél!!

18/L

P.S.: ő az első barátom



2014. dec. 28. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen meg kell tanulnod jobban kezelni ezt a helyzetet, elvégre az embereknek úgyanúgy kellenek a barátok ahogy a szerelmük.

Viszont nem írtál ilyet így érdekelen:

- Miért nem mész le te vele együtt?

nem hív meg téged velük, vagy nem szereted a barátait vagy ők téged, vagy nem akarsz le menni vele, vagy szimplán egyikötök se gondolt erre?


Én pl nem szoktam lemenni a barátaimmal, mert ők már a MI barátaink és együtt megyünk le :) Nem nélküle/helyette.

2014. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Több ok van az ellen, hogy ne menjek velük. (A könnyebb megértés miatt betűkkel jelölöm a személyeket: egyes számú barát: K, ketteszámú barát: L, hármaszámú barát: M, én: H. Ők így barátommal a 'nagy négyes' - nagyon jó barátok)

1. Nem tudok a barátaival beszélgetni. Milliószor találkoztam már velük (az egyik legjobb barátja az én osztálytársam - L), és akárhogy próbálkozom, nem tudok velük beszélgetni. Alapból nehezen ismerkedem, beszélgetek idegenekkel, de mindig nagyon próbálkozom. Velük akárhogy próbálkozom nem jutok tovább az alapkérdésnél (hogy vagy?)

2. Eljutottam arra a pontra hogy nem szeretem őket/szeretek velük lenni. K nyáron a strandon folyamatosan lenyomott a víz alá pedig vagy 5x megkértem hogy ne tegye mert van egy enyhe víziszonyom, de mégis folyton ezt tette. L (aki az osztálytársam) egy ideje folyamatosan bunkó velem annyira, hogy más barátnőm már majdnem nekiment hogy miért ilyen velem míg másokkal nem (de végül beszélt vele a barátom). M-mel nem lenne semmi bajom, ha nem az lenne hogy felhívja csak úgy valamikor B-t (sokszor épp mikor velem van) hogy menjen már el velük.

3. Nem akarok azért elmenni, hogy úgy legyek a barátommal, hogy elvonom a figyelmét a barátairól mert mással nem tudok elleni csak vele.

A kapcsolatunk elején, az első 2-3-4 hónapban nem volt gond ha elment, még én mondtam neki hogy fontosak a barátok és ne hanyagolja el őket. De most már úgy érzem hogy "elveszik őt tőlem" főleg akkor amikor velem van és úgy megy el/kéne elmennie.

4. K és L rosszakat mondanak rólam. Van pár barátszerű ismerősöm, az egyik lány L-nek a nővére, és ő kérdezett rá hogy én tényleg azért problémázok mert nem tetszik nekem hogy a barátom jóban van a barátaival.

5. Sokszor "meg vagyok hívva" de csak azért (a barátom is mesélte), hogy akkor a barátom hátha elmegy és inkább "elhívnak" engem is és elviselik hogy ott vagyok ha úgy jobban/gyakrabban menne. Az nekem nem meghívás hogy "hozhatod a H-t is".

5. Legutóbb bálon történt, hogy a barátom az ÉN KÍSÉRŐMKÉNT jött el velem, és a barátai is jöttek mind a bálra, és akkor el akarták vinni sörözni. Pedig alig beszélgettem pár emberrel. És el akarták vinni. De állítólag akkor is odamondták a barátomnak hogy "hozhatod H-t is". De hát ez milyen meghívás. Közben a barátom megígérte, hogy még ha félre is megy beszélgetni, akkor is figyel rám hogy ha nem tudok ellenni senkivel, akkor ne kelljen egyedül lennem és unatkoznom, nem fog egyedül hagyni.

2014. dec. 28. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy neked vannak barátaid? Szerintem úgy könnyebb lenne elviselni, ha te is csinálnál valamit velük és akkor nem emiatt idegeskednél. :)
2014. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem igazán vannak barátaim. L nővére ilyen barátszerűség nekem, de ő egyetemen van Szegeden és nem tudok vele találkozni gyakran. Nagyon ritka az amikor én elmegyek, mert csak ilyen barátszerűségeim vannak, de ők mind Szegeden/Pesten vannak egyetemen. Nagyon nehezen barátkozom ráadásul.
2014. dec. 28. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

1# vagyok.

hát igen, ha nem kedvelnek/megtűrnek úgy nincs sok értelme, mert senkinek se jó, nyílván neked se, barátodnak se nekik se. Kellemetlen az ilyen helyzet.


Amennyiben ( ahogy azt írtad feljebb egyik példára ) a barátod beszél velük, amikor rosszat csinálnak vagy mondanak rólad, akkor komolyan vesz, de csak a barátai, ennél többet nem tud tenni. ( hacsak le nem váltja őket, de az az ő döntése, te véletlen se próbáld meg elérni, mert annak fixen nincs jó vége )


Sajnos, ha igényli a társaságukat akkor tényleg nem tudsz mit tenni. Vagy megpróbálsz barátokat szerezni és ilyenkor velük lenni vagy találsz valami olyan hobbit amivel ilyenkor le tudod magad kötni.


Viszont ( és ez fontos ! ).

Akár próbáltátok már megbeszélni, akár nem. Le kell vele beszélned, hogy ha kettőtökre leszerveztetek valamit, kettes hétvége, közös délután akármi. Akkor ahhoz viszont tartania kell magát vagy legalábbis illene.


Nálunk ( eddig tökéletesen működik, nem is egy példa votl már rá ) úgy van, hogy ha kettesben terveztük a hétvégét, vagy akár csak egy szerda estét, akkor ha valamelyikünket hívnak, akkor egyszerűen ha mindketten akarunk menni, akkor megyünk velük ( ez ugye nálatok több ok miatt sem áll fenn ), vagy ha egyikőnknek nincs kedve hozzá, akkor egyikőnk se megy!

Ez azért fontos, mert mégiscsak az ember szerelméről van szó, ha barátnőm ilyenkor otthagyna, az egyértelműen annyi, hogy ebben a pillanatban a barátokat választotta nem engem. Egyszerűen alkalmaznotok kéne az első jött első megy módszert.


Akivel hamarabb le lett beszélve azzal megy. Így ha már megy a barátaival, te tudni fogod időben, ha pedig megbeszéltétek hogy együtt lesztek, akkor maradjon olyankor veled, szerintem ennyit megtehet hiszen se a barátaitól nem tiltod el, nem uszítod ellenük, egyszerűen csak vele akarsz lenni, amit elvben ő is akar.

( természetesen nem foglalhatsz le minden alkalmat :P de sajnos osztoznod kell a barátaival az idején amíg nem találsz barátokat, ő nem cseréli le őket, vagy nem kerülsz be hozzájuk mint igazi tag ).


Egyébként mióta vagytok egy pár?


Megjegyzés: a "tévképzeted" szerintem fölösleges, akkor már most se lenne szerintem veled, hogy ha csak a barátait igényelné, te is kellesz neki :)

2014. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Költőnő? ***** válasza:
Hát saját életed kellene, h legyen mert ez így nagyon görcsös .... Én is ilyen voltam, bár nem ennyire durván.
2014. dec. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem van életem. Előtte is volt, mellette is van, attól függetlenül hogy nem nagyon vannak barátaim. Ugyanúgy nézek animét, filmeket, hallgatok zenét, elolvasom a cikkeket, könyveket amik érdekelnek, elvagyok, ha nem vele vagyok. Egyszerűen csak vele akarok lenni és félek hogy ha mással van/játszik akkor azok érdekesebbek lesznek és velem kevesebbet lesz majd.
2014. dec. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!