Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, mennyire idegesítő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mennyire idegesítő, ha valaki szeret pontosan fogalmazni, másokat kijavít helytelen szóhasználat esetén, az elhangzott dolgoknak szeret utánajárni - azaz ahogy a többség mondná, mindenbe beleköt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 30. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Eléggé.
2014. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2014. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nagyon

erről egy régi randim jutott eszembe, hogy kifogásolta, ahogy a poharat megfogom, megmutatta hogy kell

2014. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, alapvetoen nem baj, ha valaki igenyes es kritikus. De ha latom rajta, hogy direkt keresni, mibe kosson bele es minden (tenyleg!) aprosagba is beleszol, az eleg gaz.
2014. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úúú, nekem volt dolgom ilyen sráccal... az ég mentsen meg attól, hogy megint összehozzon vele a balsors! Jaj, nem, soha többet!


Fél évig bírtam, aztán hanyatt-homlok menekültem abból a kapcsolatból. Ha vitáztunk valamin, a vita mindig elment abba az irányba, hogy ő apróságokon, jelentéktelen ostobaságokon (pl. az aktuális szókincsemen vagy szóhasználatomon) lovagolt, így pedig pont a vita tárgyát, lényegét nem sikerült soha megértenie! Fúú, de bosszantó volt!

2014. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szembetűnőbb hibák engem is zavarnak, így örülök, ha a srácnak is fontos a precizitás, viszont ha chatelünk, akkor szerintem túlzás elvárni, hogy mindig pici írásjel rendben legyen.


19/L

2014. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem meglepő módon én is ilyen vagyok, és azon gondolkoztam így el év végén, hogy változtatnom kéne ezen.


3: Ilyet szerintem nem tennék, elég sznob dolognak látom.


4: Nem gondolom, hogy ilyen lennék, bár egy vitában vágták már ezt is a fejemhez...


5: ... viszont vita közben annak a tárgyára koncentrálok.


6: Chatelésnél én sem törekszem ilyesmire, ebbe nem kötök bele.


Legtipikusabb példa, ami eszembe jutott: a deviszontot utáltam, azt tényleg szinte mindig kijavítottam, viszont sajnos most már a Magyar értelmező Kéziszótár tartalmazza, így nem teszem. Vagy amikor valaki kijavítja, hogy nem eszek, hanem eszem, akkor muszáj közölnöm, hogy mindkét forma helyes. Talán így jobban el lehet képzelni, hogy miről is van szó, így mi lenne a véleményetek?

2014. dec. 30. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


Szerintem ez még így belefér. Nálam is van olyan, ami bántja a fülemet és muszáj szólnom érte (ilyen pl. a "nákolás", igaz, itt nem párkapcsolatról volt szó, de az egyik legjobb barátnőm követte el néha, hogy "utaznék" helyett "utaznák" csúszott ki a száján, és hasonlók), ezeket én is mindig kijavítgattam. :)


De például az egyik példa, amit én tudok felhozni egy vitánkra:

Kértem, hogy húzza ki az elosztóból az egyik dugót, hogy bedughassam a laptopomat. Ő erre kihúzta a mobilom töltőjét, mikor látta, hogy azon még töltődik a telefonom. Kérdeztem, hogy miért azt kellett kihúznia? Erre visszaválaszolt, hogy én azt kértem, húzza ki az EGYIKET, nem böktem rá specifikusan semelyik dugóra sem, melyik legyen kihúzva és máskor legyek kedves, fogalmazzak egyértelműen. Mondtam, hogy azért attól még oda lehetett volna rá figyelni, hogy ne pont olyat húzzon ki, ami még használatban van. De nem, és nem! Én csak ne legyek felháborodva, mert én nem fogalmaztam egyértelműen és máskor akkor úgy mondjam, hogy legyen szíves, húzza ki a DVD lejátszót, ne pedig úgy, hogy "az egyiket"! Utána fél órán keresztül ment a vita és nem akarta megérteni, hogy mi a problémám a dologgal. Egy vicc volt az egész. :D

2014. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Azért nem ilyen rossz nálam a helyzet. :D
2014. dec. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!