Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyukám nem szereti a barátoma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukám nem szereti a barátomat! Miért?

Figyelt kérdés

Több,mint másfél éve vagyunk együtt a barátommal és anyukám nem tudja elfogadni,hogy vele vagyok.Egy helyen élünk szóval viszonylag sokat vagyunk együtt,én leérettségiztem és halasztanom kell minimum egy évet ami sajnos a pénz hiánya miatt muszáj volt.. a barátom dolgozik, ha otthon vagyok,mivel nem dolgozok amire haza jön anya minden ugy van ahogy lennie kell..viszont soha nem elég jó neki semmi..mindig azzal jön,hogy amióta vele vagyok megváltoztam,nincsenek terveim,mellette többet fogok sirni ,mint enni,hogy ő egy lusta alak, aki mellett nem lesz boldog életem,hogy egyikőnk sem ér semmit..egyre többet veszekszik velem ezért..beszéltem már vele szépen,nem olyan szépen...volt,hogy órákon át hallgattam ,volt ,hogy nem bírtam és elmentem otthonról szóvaaal ,ha valaki már került ilyen helyzetbe akkor segíthetne:)

JA és annak ellenère,hogy a barátom tud ezekről

,mindig megcsinál mindent amit csak tud,hogy megpróbálja elfogadtatni magat vele.. nagyon szeretem őt és nem akarom anyukám miatt ellökni magamtól csak azért ,hogy ő 'boldog' legyen

19/L ( a barátom 26)


2015. jan. 5. 14:51
1 2
 1/13 To7ka ***** válasza:
100%

Az utóbbi hetekben azt tanultam meg itt, az ilyen történetekből, hogy egyáltalán nem elég (és nem is lehet biztosan jó segítséget adni így) egy nézőpontból meghallgatni egy történetet. A leírásod alapján valószínűleg igazad van, a barátod nagyon türelmesnek tűnik, inkább az zavarhatja anyud (szintén csak talán) a kezdetek óta, hogy 17 évesen egy 25 éves mellett kötöttél ki, és ezzel kvázi már egy biztos jövőt teremthettél magadnak egy olyan fiú mellett, akiről már lehet tudni (jelenleg, nagyjából) hova jutott az életben. Egyetemre akarnak küldeni, és úgy látják nem megfelelő motiváció számodra ez a srác. De ezek is csak tippek maradnak.


Ilyen nagyobb horderejű, komolyabb kérdésekben, úgy, hogy mi soha nem fogjuk hallani az anya illetve a barátod véleményét, vagy legalább külső szemlélőként ismerni a barátod (lehet számodra nem evidens rossz tulajdonságai vannak), szerintem egy jó tanács adható. Kérj nyugodtan szakmai segítséget. Családterapeuták pl (vagy a területen dolgozó más szakember (pszicho/pszichiáter)), akivel előbb leülsz Te, elmesélsz neki mindent, és van lehetősége anyukád is meghallgatni. Ez akár a nagymama is lehet ha nem elfogult, vagy egy másik megfontolt közös rokon, a legjobb ha szakember. És ő segíthet megértetni magad anyukáddal, megnyugtatni őt, hogy a terveid, a tanulásod nem látja ennek kárát, vagy ha Te vagy szemellenzős és esetleg anyukádnak van igaza, akkor neked elmagyarázni, hogy mi bántja anyudat. Illetve mindenféleképp oda-vissza tolmácsolhat köztetek, hogy megértsétek egymást.


Szerintem ez az egyetlen jó megoldás, amire mi itt nem vagyunk képesek. Kell egy híd köztetek, egy tolmács, aki közelebb hoz egymáshoz. Olyan tanácsokat tudok innen elképzelni, hogy hagyj ott valakit, költözz össze barátoddal, stb... De ott még egyáltalán nem tart a dolog, próbáld meg így!:)

2015. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez egy ördögi kör. Soha nem fog megfelelni a barátod anyádnak, mert ő mást képzelt melléd gondolom valami jól menő ügyvédet. A barátod, meg átlagos keresetű. Az a helyzet, hogy a barátod minél jobban próbálja elfogadtatni magát anyád annál jobban vérszemet kap és oltani fogja. Az az egyetlen megoldás ha külön költözöl, és hagyod, hogy kicsit főjön a levében.
2015. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Teljesen igazad van abban,hogy most csak az én szemszögemből tudsz véleményt mondani.A én rokonaimmal csak annyi a probléma ,hogy anyukám nekik is mindennek elhordja a barátomat...és csak azt halljak amit ő elmond nekik. Mindig azt hallom ,hogy egy felnőtt sokkal jobban lát mindent, ők sokkal több ,mindent megéltek és csak nekik van igazuk.. a legnagyobb baj szerintem,hogy soha nem tudtam anyukámmal igazán elbeszèlgetni ès úgy gondolom ez nem feltétlen a gyerek hibája,hogy nem tud megnyilni az édesanyja előtt...
2015. jan. 5. 15:12
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval egy anyának nem az a fontos ,hogy tudja,hogy a lánya boldog? Egy olyan ember mellett tegyem hozzá aki tényleg szereti és mindent meg tenne érte? Igazából kérdeztem már tőle,hogy annak örülnél ,ha milliomos lenne és nem szeretném..de persze van pénze :) Választ nem kaptam rá!
2015. jan. 5. 15:15
 5/13 To7ka ***** válasza:

Szerintem annyit igazán meg kéne tennie anyukádnak, hogy egy független külső személlyel megbeszéli. Mond el, hogy ez neked nagyon fontos. A részedről ez a legtöbb, amit megtehetsz. Sulikban van ingyenes ilyen jellegű segítség, aki eltud irányítani. Azért ajánlgatom, mert Ő abban is segíthet, hogy hogy vedd rá anyukád, hogy menjen el Veled oda. És pont ahogy írtad, nem tudod vele megértetni, kell közétek egy tolmács, aki mellette le is nyugtatja a kedélyeket ha feljön a téma.:)

Szerintem ezt még érdemes lenne megpróbálnod a békéért, egyébként meg valóban lavírozgatni kell, bebizonyítani, hogy jól tanulsz, és idővel legrosszabb esetben is összeköltözhettek lassan. De ne siesd el, nem jó szembe menni a szülőkkel, és haragban elválni.

2015. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Úgysem fog hallgatni a külső személyre, a gyűlölet ilyen neki kell éreznie, hogy alaptalan az utálat a fiúval szemben ha alaptalan.
2015. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 To7ka ***** válasza:

Senkitől se kapott még (a kérdezőn kívül) ellenvéleményt. Mindenki az ő gyűlöletét táplálja egyetértéssel, mivel csak az anyuka gyűlölködéséből ismerik a srácot. Ezzel az erővel soha az életben ne szállj repülőre, mert nem bízol a mérnökökben akik az egyes alkatrészeket tervezték...

Egy jó terapeutának pont ez a feladata, évekig tanulta hogy érjen el eredményt, és az anyuka életében a legelső ellenvélemény lehet, ami életében először esélyt ad neki, hogy átgondolja.


Ha a Te megoldásod az, hogy nincs megoldás, minek pocsékolod itt az időd? Szerinted ne próbáljon meg a kérdező semmit, majd haragban otthagyja a családját és a pasival új életet kezdenek. Nem tudom Neked milyen életed volt, de ez minden, csak nem hasznos segítség!:)

2015. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! Elfogok gondolkozni egy harmadik 'pártatlan' hozzá értő ember véleményének a kéréséről! Nem vagyok benne biztos,de nagy valószínűséggel anyukám ,hamar elvetné az ötletet. Persze ez nem jelenti azt,hogy egy próbát nem érne meg.Viszont biztos benne,hogy csak bennem van a hiba és mindent én látok félre ,mivel szerelmes vagyok.Úgy gondolom ,ha szerelmes az ember akkor is tud racionálisan mérlegelni,eltudja dönteni,hogy ez a kapcsolat neki mennyire jó vagy mennyire nem...
2015. jan. 5. 16:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszed, te jó tanácsot adtál majd kiderül. Én aszerint adtam tanácsot mit tapasztaltam, mert nekem volt ehhez hasonló esetem.


A másik, hogy én azt majd eldöntöm, kinek és meddig szeretnék tanácsot adni, nem a te válaszod alapján fogok engedélyt kérni válasz adásra.


Egyébként az, hogy te így oldanád meg közel sem biztos, hogy jó megoldás mert ha nem voltál még ilyen helyzetben nem tudod, milyen amikor egy szülő gyűlöli az aktuális párodat, de mivel én nem ítéllek meg egy válasz alapján , illetve nem tudhatom milyen tapasztalatokkal rendelkezel e téren így nem hiszem, hogy te megtehetnéd és sértegethetnél engem mikor segíteni akarok.


Ha esetleg szeretnél erre reflektálni akkor privátban tedd meg ne a kérdést offoljuk szét köszi.

2015. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 To7ka ***** válasza:

Nem hiszem, hogy jó tanácsot adtam. Te offolsz, én visszatérek a kérdésre, próbálunk segíteni, mert ez egy fontos, és kifejezetten nehéz eset.

Én próbáltam találni egy olyan pontot, és egy olyan tanácsot adni, ami esetleg(!) lehet egy megoldás. Bátorság kell hozzá a kérdezőtől, és anyai szeretet az anyukától. Azt tudom egyedül biztosa, hogy ilyen helyzetben szülő és gyerek között nem működik a kommunikáció, és amíg önfejűen viselkednek egy adott témát illetően, nem is fog.


Ebben speciel igazat adok Neked, de olvasd is át kérlek a saját válaszaid:

1. "Ez egy ördögi kör. Soha nem fog megfelelni a barátod anyádnak"

2. "Úgysem fog hallgatni a külső személyre, a gyűlölet ilyen neki kell éreznie, hogy alaptalan az utálat a fiúval szemben ha alaptalan."


Feltűnik? Még ha pontosítod, hogy a megfelelésre értetted, hogy soha, végig arról írsz, hogy ez soha nem fog változni, majd közlöd a 2. válaszodba, hogy "neki kell érezni". Amit ugye még szerinted se fog egyedül soha így érezni..


Így még mindig ott tartunk, hogy adtál egy 19 éves lánynak egy olyan tanácsot (szerencsére a kérdező átgondolt, és megoldást keres inkább), hogy hagyja ott a családját: "Az az egyetlen megoldás ha külön költözöl, és hagyod, hogy kicsit főjön a levében."


A Te "ötleted" szerint konkrétan bosszúból, hogy főjön a levében hagyja ott anyukáját... És ha valamit ezt Te is határozottan beláthatod, hogy nagyon szar tanács... Ezt se én döntöm el, de ne buzdítson már itt senki arra egy 19 éves lányt, hogy lépjen le bosszúból otthonról.


Természetes, hogy reflektálni fogok egy ilyen tanácsra, ahogy válaszolnék arra a kérdésre, hogy "Egy idegen azt tanácsolta, hagyjam ott anyámat, hogy főjön a levében egy kicsit, mert nem fogadja el a barátomat, és még alkalmunk se nyílt rá, hogy beszéljünk egymással". Írd ki, nézd meg erre hogy reagálnának. Ha nem olvasta a beszélgetésünk (és nem trollkodna miatta), őszinte válaszoló egy se támogatná a javaslatod..:)


És ez még mindig a kérdéshez tartozik, és nem off. Teljesen eltérve az eredeti kérdéstől, kizárólag erre a soromra reagálsz:

"Ha a Te megoldásod az, hogy nincs megoldás, minek pocsékolod itt az időd? "

És még ezt se sikerült értelmezned... A kérdéshez kapcsolódó, a válaszodra adott reakcióm többi része kicsit se érdekel, itt meg egy szóval nem említem, hogy bárkitől engedélyt kéne kérned válasz adásra.


Ez konkrétan azt jelenti, hogy nem javasoltál megoldást az elköltözésen kívül, ami véleményem szerint nagyon rossz tanács (és ha a kérdező ennél bizonytalanabb/befolyásolhatóbb lenne (örülök, hogy nem vagy az, és bocsánat a vitáért), lehet komolyabban elkezdene gondolkodni rajta).


A többi része személyeskedés és off. Nyugodtan védd meg az álláspontod, miért is költözzön el szerinted egy tinilány otthonról és vesszen össze évekre az anyjával. Nem sértegetni akarlak, nem is tettem, csak rossz dolgokra biztatsz másokat, aminek nagyon komoly következményei lehetnek. És továbbra is, szerencsére a kérdező átgondolt döntést fog hozni, és próbálkozni fog még a veszekedés nélküli elváláson, de amikor leírsz egy tanácsot, sose tudhatod milyen hatást váltasz ki...


Nem megoldás megfutamodni akár a sráctól, akár az anyukádtól, amíg nem vetettél be mindent. Erre pedig egy ilyen tényleg (és még egyszer, ebben igazad van) reménytelen helyzetben, én egy megoldást látok, egy szakember bevonását, és itt már nem a fiúról lenne szó (kérdezőnek:), úgy kell elhívni egy ilyen beszélgetésre az anyukád, hogy ezt érted tegye meg, Te javítani akarsz a kapcsolatotokon, és nem zárod ki, hogy neki van igaza. No meg a közös beszélgetést megelőzi több alkalom kettesben, ahol hasznosabb tanácsokkal láthatják el, hogy hogyan kezelje a helyzetet.


És egy terapeuta se fogja elküldeni otthonról...-.-

2015. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!