Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mennyit, mit fizet egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni :)


Még egyetemista vagyok(L) havi jövedelmem kb 50ezer.

Barátom már dolgozik, kb 200 körül keres.

Az albérletünk 80 ezer, ebből én 30-at fizetek ő 50-et- (Ezt mindig fel is emlegeti nekem)

Ezen kívül még kapok a szüleimtől kb havi 40 ezret egy másik bankszámlámra, amihez nem szoktam nyúlni. Ez kell az egyetemre, jogosítványra, még a diploma előtt el akarok végezni több tanfolyamot (1 tanfolyam kb 50-70 körül lesz), autót venni. Szóval ilyen dolgokra van az a pénz.

És ezt is mindig felemlegeti, hogy mert több félretett pénzem van mint neki... De arra nem gondol, hogy neki már van diplomája, tanfolyamot is végzett azóta, van jogsija, autója...


A vásárlást is úgy intézzük, hogy ha én vásárolok neki is dolgokat, később ideadja az árát. (Ha ő vesz nekem, én is odaadom) Ha a lakásba veszünk valamit, akkor azt is felezzük.


Ha eljárunk valahova, pl moziba, állatkert, mindenki a sajátját veszi, vagy egyszer ez, máskor az fizet.


Nem nagyon tudom hogy ez másoknál hogy megy?!

Kicsit kezdek belefáradni a folyamatos számolgatásba hogy ki kinek tartozik.

De azt se tartom célszerűnek ha lenne havi x összeg, amit mind a ketten beleadnánk a "közösbe", és azt költenénk ételre.


Szóval ki hogy csinálja?

Hogy nincs a pénz miatt folyamatosan vita?


Köszönöm a válaszokat :)



2015. jan. 6. 00:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ugy h kicseszett gazdag vagyok apropenzen nem huzom fel magam
2015. jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

mi egyetemisták vagyunk, nem élünk együtt, de nyilván szoktunk ugye ilyen ki fizet szituba kerülni

általában ha engedi anyagi helyzetem akkor én át szoktam venni a fizetési kezdeményezést, de persze ezt én se bírnám állandóan, viszont nem szoktam mondani a páromnak hogy most akkor ő jön, de szerencsére nem is kell, mert hát azért az normális szerintem ha ez ilyen "felváltva megy" rendszertelenül, ahogy esik

pl mozijegyet én veszem, rágcsát ő, vagy fordítva

az én anyagi helyzetem talán jobb mint az övé (nem minden esetben) szóval igyekszek ilyen módon felállítani az arányokat

21f

2015. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Úr Isten! Ti se lesztek együtt sokáig azt már látom. Kb. mintha szobatársak lennétek. Közös kasszáról nem hallottatok? Így lesz majd élesben is mondjuk házasság után is? Nem is értem na.... Nem tisztességes, hogy kevesebbet adsz bele, szerintem ez önzőség. Ha nem tudok így együtt élni akkor találjatok ki mást mert ez úgy se fog működni szerintem hosszabb távon.
2015. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 PearlDiver ***** válasza:
100%

Nálunk egyszerű a képlet... Nekem van keresetem, barátnőmnek lényegében nincs. Havi 10et kap apjától gyerektartás címén, de amúgy a szülei tartják el (nem élünk együtt).

Szóval ha éppen van pénze akkor egy-két dolgot megvesz, de minden mást én állok. Ez néha zavarja őt, de engem nem, szívesen költök rá, nem sajnálom tőle. Idén megyünk Japánba, azt is én fizetem. Úgy vagyok vele, hogy úgyis lesz majd elég pénze amikor világhírű énekesnő lesz :-)

2015. jan. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
aki felemlegeti így ahogy leírtad az nem társ jobb ha keresel egy igazi társat aki támogat. Én (L) szinte soha sem fizetek semmit bár nem vagyunk gazdagok sőt nekem kevesebb a pénzem , mégsem veszekszünk ezen szeretjük egymást és támogatjuk is.
2015. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az se társ aki ilyen kérdést ír ki és kifillérez mindent maradjunk annyiban.
2015. jan. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Közös kasszáról volt szó még az összeköltözéskor, de egyrészt mennyit adnánk bele havonta?! Ott is előjönne hogy én csak kevesebbet tudok.

A másik meg hogy nagyon másféle dolgokat eszünk. Ő se szívesen költené a pénzét az én 500Ft-os teljes kiőrlésű kenyeremre(ezt nem is várnám el tőle)amiből nem is eszik amúgy, és én se szívesen költeném el az én pénzemet a sok húsra amit ő eszik, amiből én szintén nem eszek.

Szóval így nem lehetne meghatározni hogy akkor ki mennyit. Mindenki megveszi magának ami kell, és kész.


Mondtam neki, hogy akkor fizetem az albérlet felét. Erre ő hogy nem kell. De ha egyszer ez a baja, és felajánlom hogy akkor menjen ez is felesbe, akkor miért nem fogadja el!? De persze felemlegetni ezután is emlegetné hogy de ő többet fizet...


Fiatalok vagyunk, nem feltétlenül hiszem, hogy az együtt élés azt jelentené hogy akkor minden közös. Ő se tervez még komolyabban(úgy általában), és én sem.

2015. jan. 6. 01:18
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést, mert ez így nem jó, és érdekel mások hogy oldják meg.

Azt sose engedném hogy csak ő fizessen mindent, beszállok ahogy tudok.

És ő nagyon is támogatja hogy "fillérezzek ki" vagyis inkább "fillérezzünk ki" mindent.

2015. jan. 6. 01:22
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Újabb pédája, hogy eltérő anyagi hátterű embereknek miért kellene tiltani hogy összejöjjenek.
2015. jan. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor csak szeret menőzni. Ez viszont már egy intő jel. Ha ez nem megy a többi se fog menni. Ha már eljutok arra a szintre, hogy valakivel együtt lakok akkor nem fillérezek így ki mindent az biztos de még egy koleszba sem. Érdekes a sztori.
2015. jan. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!