Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, ha valaki beszél az exéről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha valaki beszél az exéről?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyok kapcsolatban valakivel, aki éppen akkor szakított az előző párjával amikor velem összejött, vagyis ez a két dolog inkább egyidőben játszódott le. Egy töbévves kapcsolatot szakított meg akkor. A dolgok jól mentek, bár az elején rengeteg beszélt az előző kapcsolatairól, én meg majdnem teljesen tapasztalatlan voltam, de, ha lett volna tapasztalatom sem bántottam volna meg azzal, hogy folyamatosan az előzőekhez hasonlítgatom, vagy csináljunk bármit is, felemlegessem az exemet, hogy vele is éppen ezt csináltuk, mert konkrétan lassan b--szni sem lehetett úgy,hogy ne került volna szóba az előző kapcsolatból valami és ez, bár lehet, hogy én vagyok túlságosan érzékeny, de igencsak elvette a kedvemet mindentől a kapcsolatban. Nem egyszer le lettem degradálva, végül kiderült, hogy kb sehogy sem vagyok jó neki, mindenben meg akart változtatni, gyakran azt éreztem, hogy más embert akarnak faragni belőlem, amit nehezen viseltem szintén.


Párszor szóba került, nehezen, de beszéltem erről, együk fülén be, másikon ki, aztán igazából azóta túl sokat beszélni sincs kedvem vele, mert mások úgyis mindent jobban tudnak, mint én.


Én vagyok suttyó, vagy az ilyesmi más kedvét is elveszi egy adott embertől? Kötelező tűrnőm, vagy lépjek ki amint lehet ebből a kapcsolatból?


2015. jan. 8. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én neked adok igazat. Én lépnék a helyedben. Nem illetek össze, az meg hogys meg akar változtatni,.. ragozzam még vagy belátod??!! Ez minden csak nem szerelem és boldog párkapcsolat.
2015. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha már beszéltél vele erről, de nem változtatott a viselkedésén, akkor szerintem jobb szakítani.
2015. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Már miért lenne kötelező tűrnöd ezt?! Semmi sem kötelező.

Boldog vagy? A kérdésedből az derül ki, hogy nem..tehát mi is a kérdés? Miért kéne boldogtalanul élned egy olyan emberrel, aki nem is igazán értékel, sőt ..

2015. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon megalázó.Ez a valaki nem szeret téged,ha azt akarja,hogy hasonló legyél mint az exe.Mondjuk én is elkövettem azt a hibát,hogy beszéltem sokat az exemről,a mostani barátomnak.De ő világosan megmondta,hogy őt ez kib.szottul nem érdekli,és ne beszéljek az exről.
2015. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Más dolog beszélni róla, és más dolog éjjel-nappal ezzel traktálni a társunkat. Ez nem oké.


Viszont azért az azonnali szakítás is lehet túlzás. Próbáltad már megbeszélni vele? Elmondtad, ez mennyire zavaró?

2015. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak egy kicsit szomorú vagyok emiatt :'(


De valószínűleg igazatok van. Az elején tényleg azt hittem, hogy korrekt lesz a dolog, tudtunk beszélgetni, úgy éreztem végre meghallgatják a véleményem, aztán olyan ütőkártyákat dobott be amikkel teljesen elvette a kedvem attól is, hogy mondjak neki bármit is. A totális egyoldalúságáról amivel közelített a dolgok felé már nem is beszélve. Úgy éreztem nekem mindenre vevőnek kell lennem, de fordítva már egyáltalán nem áll a dolog. Pedig amikor vevő voltam a dolgokra és rávettem magam,hogy élvezni fogom a vele együtt töltött időt, még annak ellenére is, hogy rendszerint tudott mondani olyan dolgokat amiket már fentebb is említettem (ex, stb..) akkor tényleg tudott szép lenni, de ugye mindig behúzott valakit/valakiket a mi saját privát szféránkba, amivel tulajdonképpen bennem elölte azt a vágyat, hogy akár csak megpróbáljam vele jól érezni magam, vagy bízni tudjak benne.

2015. jan. 8. 14:41
 7/12 anonim válasza:

Én is pontosan ebben a helyzetben voltam régen. Az én párom is mindíg felhozta az exét kb minden témában és olyanokat mondott el hirtelen amiket nagyon de nagyon nem akartam hallani pl h "jajj ma van a születésnapja" meg ehhez hasonlók. Felháborító volt, ráadásul nem is értette h ez nekem mért rossz, még én voltam a hülye.. sokszor össze is vesztem vele emiatt, sőt az egyik barátnőjével is aki folyton a párom exéről beszélt.... Úgy oldottam meg a dolgot h leültem vele beszélni h ez így tovább nem mehet és h változtasson. Duzzogva de beleegyezett.

Neked is ezt kéne tenned és ha nem változtat vagy nem is érdekli h mit beszélsz akkor egyértelmü a dolog, ha valaki szereti a másikat akkor odafigyel rá és igyekszik a kedvében járni. De ahogy látom ez nálatok csak a te részedről van meg. Ez még nekem is rossz érzés :(

2015. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nem könnyű és azt se felejtsük el, hogy a volt partner miatt eleve fel sincs vállalva ez a kapcsolat, de már azt hiszem mindegy :)
2015. jan. 8. 17:56
 9/12 anonim válasza:

Az előző vagyok. Jeszusom :o ez most komoly?

Az igaz h nem ismerem a storit de ez akkor is durva :/ és h tudod ezt torelálni?

2015. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már nem sokáig kell, de idáig azt hittem, hogy biztos én vagyok a dúvad aki nem elég megértő :) Valahogy mindig kevésbé tiszta helyzetekbe kerülök, de ez lehet a családi hátszél miatt is szerintem, majd legözeleb tudatosabb leszek már az elejétől fogva, bár itt is később, fokozatosan alakultak ki a dolgok...
2015. jan. 8. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!