Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől függ, hogy valakibe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függ, hogy valakibe beleszeretünk vagy nem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például volt már külsőre és elsőre is szinte tökéletes barátom, mégsem voltam szerelmes belé. A mostani barátomat pedig kifejezetten csúnyának tartják az emberek, eleinte nekem sem tetszett, de mégis beleszerettem és már helyesnek látom. Belsőre is vannak hibái, sokszor meg is bántott már. Mitől függ, hogy kit szeretünk meg?
2015. jan. 8. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok

Ez engem is érdekelne de szerintem erre nincs válasz

2015. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy milyen hatással van ránk, és mit hoz ki belőlünk. De a legfontosabb, hogy boldog légy és jól érezd magad vele.

Régen nagyon külső-központú voltam, de rájöttem, hogy vannak ettől sokkal fontosabb dolgok is. Amiktől azt érzem, hogy tényleg szerelmes vagyok valakibe.

23/f

2015. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyire felel meg az elvárásainknak kívül-belül. Van mindenkinek néhány fontos dolog, aminek meg kell feleljen a másik. Ha ezeknek megfelel, akkor lehetnek hibái más dolgokban, de amíg ezekkel rendelkezik, szeretjük. Például tegyük fel hogy egy lány a magas, szőke, magabiztos, sportos, jól szexelő, vicces férfiakat szereti. Akkor:


Magas + Szőke + Magabiztos + Sportos + Jó szex + Vicces = szerelem


Tegyük fel hogy egy férfi a vékony, szép arcú, kedves, gondoskodó, nagy mellű, ágyban aktív lányokat szereti. Ez esetben:


Vékony + Szép arc + Kedves + Gondoskodó + Nagy mellű + Ágyban aktív = Szerelem

2015. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én 1x voltam szerelmes és egyszer nagyon közel voltam hozzá...mind2x a mosoly volt ami kiváltotta...a közeli élmény úgy volt, hogy suliban könyvosztásnál mindenkinek tele volt már a töke a csiga tempóval meg a 200km-es sorral...és jött egy évfolyamtársam (nem tudtam még akkor, hogy ki az) és a sok ideges ember között mosolygott...itt van előttem a képe, belém égett egy életre...szerintem attól függ az ember cselekedeti alapján mit látunk...tehát ha valaki élete szerelme mondjuk éppen leszúr valakit (és az illető nem szereti a gyilkosságot) akkor nem fog beleszeretni, de ha mondjuk tetszik neki egy kedves mosoly, vagy épp egy kigyúrt erős férfi akkor az adott pillantás ilyen reakciót vált ki...én pontosan tudom mi a "leggyengébb pontom", mitől tudok gyorsan szerelembe esni és védekezek ellene...és eddig sikerült kivédeni több éven keresztül...
2015. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as, szerintem ez butaság, de Kérdező erre a kérdésre én is kíváncsi vagyok:)

Volt, hogy olyan emberbe lettem szerelmes, aki nem teteszett sem külsőjét tekintve, sem a jellemét tekintve (sőt abszolút nem volt az ideálom), de valahogy mégis beleszerettem, csak hát egy évnél nem is tartott tovább. A mostani párom viszont mind külsőleg, mind belsőleg az ideálom, sőt még annál is több! Vele már azt érzem, hogy leélném aaz életemet is akár, amit viszont az elsőnél soha sem éreztem.

2015. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Évezredek óta foglalkoztat mindenkit ez a kérdés, és még sosem hallottam korrekt választ.
2015. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kémia!
2015. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egyszerre kémia és pszichológia. Fontos az érzelmi kötődés, de a hormonok/feromonok ugyanúgy.
2015. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy van valahol bennünk egy belső késztetés, vágyunk, valamit megszeretnénk tapasztalni a partnerünkön keresztül.Az évek, évtizedek során ez mindig változhat.Ezek a vágyak ezek a megtapasztalásra váró dolgok , gyakran nem is annyira tudatosak. Tehát nem szükségszerű, hogy egyértelműen kijelentsem, hogy ilyen vagy olyan partnerre vágyom.

Pl. Ha az aktuális partneremmel mindent megtudtam beszélni kivéve a szexualitással kapcsolatos dolgainkat . Akkor a következő kapcsolatomban pont egy olyan nőbe lettem szerelmes akivel egyáltalán nem volt tabu a szexualitás.Vagy éppen az aktuális partner , egy idő után nekem már túl pörgős volt , nem nagyon tudott rövid időre se lenyugodni lelassulni, akkor a következőkben biztos, hogy egy olyan nőbe lettem szerelmes akiről majd kiderült, hogy sokkal nyugisabb türelmesebb ráérősebb. Tehát nem arról van szó, hogy tudatosan, szándékosan arra vágytam volna , hogy majd ilyen vagy olyan nőbe legyek szerelmes.A "szerelembe esés" idején , illetve a kapcsolat elején ezek a tulajdonságok többnyire nem is voltak még oly nyilvánvalóak.

Tehát összességében nekem úgy tűnik , hogy a kapcsolatok sokkal többről szólnak mint szerelem , és a velejáró örömek .Mint ha egy csomó tanulni való, megtapasztalni való lenne a kapcsolatoknak a lényege . Úgy tűnik, hogy mindig abba a nőbe leszek szerelmes aki "hozzá fog segíteni " az aktuális tapasztaláshoz , tanuláshoz. Tehát meglehet , hogy a tudatalattink "ráérez" , hogy "erre a partnerre van szükségünk ".Persze ez nem ilyen racionális formában nyilvánul meg, hanem pl. "nem tudom miért de nagyon vonzódom ehhez a nőhöz", holott lehet , hogy a "racionális , felszínesebb elvárásaimnak" nem is felel meg.

2015. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Igaz a "kémiát "nem említettem, de amit írtam nem zárja ki a kémia működését.Sőt! Elképzelhetőnek tartom, hogy úgymond a "tudatalatti vágy " beindíthatja a kémiai reakciókat".
2015. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!