Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy normális párkapcsolatnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy normális párkapcsolatnál miért számít ennyire, hogy valakinek milyen a végzettsége és a munkája, miért kell ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Az egyik egy egyszerű alkalmazott a másik vezető beosztású. Vagy az történik, hogy akinek egyszerű munkája van kitör belőle a kisebbségi érzés vagy a másik kevésnek érzi maga mellé. Nem tudom felfogni azt, hogy egy társadalmi státusz miért számít annyira, mint maga az ember, ennek másodlagos tényezőnek kéne lennie. Pláne úgy, hogy ez a státusz idővel változhat és később szerepcsere is lehet.
2015. jan. 16. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem így lenne , akkor értelmetlen lenne az élet.

Aki tanult ember az legyen rá büszke, mert nem azért tanult hogy aztán pár év múlva a sarokba hánnya még a gondolatát is.

Ha el akarsz érni valamit a kapcsolatban az életben , igen fontos a munka.

2015. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

"Egy normális párkapcsolatnál miért számít ennyire, hogy valakinek milyen a végzettsége és a munkája, miért kell ezzel foglalkozni?"


Azért kell, mert egy "normális párkapcsolat" közös jövőről, családalapításról (is) szól. Nem mindegy, hogy a nincstelen és/vagy lusta pasast tartja el az asszony, vagy a férfi viszi a hátán az egész életüket, a plázacica meg csak arra képes, hogy költekezzen. Persze ezek a szélsőséges példák.


"Az egyik egy egyszerű alkalmazott a másik vezető beosztású."


Ha a férfi az alkalmazott, az kellemetlen lehet a férfiúi önbecsülés szempontjából. Hiszen mi vagyunk az erősebb nem. Belénk van kódolva, hogy erősek, vezetők, kenyérkeresők, védelmezők legyünk. A "nem vagyok a helyemen" érzése keríti hatalmába a férfit.


"Nem tudom felfogni azt, hogy egy társadalmi státusz miért számít annyira, mint maga az ember, ennek másodlagos tényezőnek kéne lennie."


Én sem értek egyet azzal, ha címkék alapján értékelik az embereket. Pl. herceg, doktor, tábornok, miniszter, szolga stb. Viszont ezek többnyire meghatározzák az illető társadalmi fontosságát. Van akinek ez sokat számít, van akinek nem. Az biztos, hogy ezek nem írják le azt, hogy az illető milyen jellem, milyen személyiség, milyen erkölcsi tartása van stb.

2015. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!