Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről a kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a kapcsolatról?

Figyelt kérdés

Párommal 2010-ben ismerkedtünk meg. 2012-től együtt lakunk, 2013-ban közös lakást vettünk, és tavaly megkérte a kezemet is. Hétfőn megyünk időpontot kérni az anyakönyvvezetőhöz a nyáron megtartandó esküvőnkre. Minden szép és jó.

Nem következik nagybetűs, DE, de mégis sok minden motoszkál bennem. Lehet csak a holnapután miatt (hétfői időpontkérés).


1. 2006-ban a páromnak véget ért egy zűrös kapcsolata (neki az volt az első), majdnem öngyilkossággal végződött. Erről ő nem beszél, véletlenül tudtam meg. Tudom, hogy gyógyszereket is szedett.

Félek, hogy mi lesz, ha lesz valami komoly probléma, hogy fogja bírni. Előfordul, hogy veszekedünk (mint mindenki), nehezen kezeli a stresszhelyzeteket. Nehezen küzd meg vele.


Nekem is változnom kell még (egy kicsit....), engem apám bántalmazott gyerekkoromban, de még 20-22 éves koromban is simán átzavart a lakáson. Igazság szerint ütött, amivel csak ért...mindegy, már meghalt, nekem is el kellene már felednem ezt az egészet....csak ugye az nem úgy megy.


Nagyon szeretjük egymást, szinte egymás lelkét gyógyítgatjuk itt tudat alatt. Mindketten dolgozunk, és bár én főiskolát, ő egyetemet végzett, minimálbéren vagyunk sajnos. De megélünk, spórolósak vagyunk mindketten :) Szóval elvagyunk. Komoly probléma nincs.


Én nem feszegetem neki a múltat, soha nem kérdeznék rá, hogy mi történt.


Szerintetek, lehet ebből boldog kapcsolat? Hogyan segítsek neki, és magamnak, hogy minden jól menjen? Esetleg tapasztaltabbaktól szívesen várnék egy kis megerősítést..


nagyon köszönöm, hogy elolvastad. Igazából jól esett kiírni magamból, senkivel nem tudom megbeszélni.


2015. jan. 31. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi olyan gond,ami miatt nem működhetne.Túl sokat agyalsz,múltat nem kell háborgatni.
2015. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, agyalok. de senkivel nem tudom ezt megbeszélni. Tudod, milyen frusztráló az? Éveken át pl a bántalmazásról is nem beszélhettem. Most, hogy nagy döntés előtt állok, persze, hogy visszaköszön ez is. Örülj neki, hogy nincs ilyen problémád!!

Amúgy, mint írtam, csak kiírtam magamból, mert a párom éjszakás, és egyedül vagyok. Jól esne beszélgetni valakivel róla.

2015. jan. 31. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
semmi baj nem lesz ha oda figyeltek egymasra es megerto leszel vele a multjaval kapcsolatban bizonyos helyzetekben
2015. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 opened paradise ***** válasza:

Nyugodtan megnyílhatsz neki,talán ő is viszonozná.

Szerintem ne idegeskedj,nem véletlenül vagytok ennyi ideje együtt.

2015. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát megértem a problémád, a félelmeid.

Az én párom is öngyilkos akart lenni az előző kapcsolata miatt :(

Most velem van és minden összeveszésünknél, kárt tesz magába!

Hiába mondtam neki már, hogy ha nem fejezi be akkor el fog veszíteni. Bennem is ott van a félsz, hogy ha netán rosszul sülnek el a dolgok, akkor azaz én lelkemen szárad ha öngyilkos lesz.

De én reménykedem, hogy ha már hosszú ideje együtt leszünk, akkor "kigyógyul" ebből a hülyeségéből. :/

De nektek szerintem nem lesz már ilyen gondotok! Sőt, nagyon is irigyellek!

Szerintem benned ez a félsz apukád miatt van, mert hogy bántalmazott, és most egy férfivel készülsz összekötni az életed. Bátor dolog!

A pénz hiánya, vagyis inkább hogy nincs olyan sok az szerintem nem gond. Ha sok pénz van akkor a családok hamarabb szétmennek.

Tehát ebből biztosan boldog kapcsolat lehet! :)

Nincs nagy titka, nem kell tervezni, éljetek a jelennek, és szeressétek egymást!

Gratulálok, és Boldog éveket kívánok nektek!

2015. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!