Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az exem pénzt kért, és én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem pénzt kért, és én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Az exemmel már régóta szakítottunk, egy éve nem is beszéltünk egyáltalán, semmit se tudtam róla, aztán egyszer csak a semmiből megjelent, és kért egy régi "tartozást", merthogy megígértem. Piti összegről van szó, 5000 ft. Merthogy emlékszem még akkor, a nemtudoménmilyen vacsorán, megígértem.


Nemet mondtam, még ha 50 000 ft-ről lenne szó, megérteném, de 5000-t kér rajtam számon? Több, mint egy év után? És ebből szépen az jött ki lassanként, hogy én egy anyagias kis **** vagyok, nagyon a hátrányomra változtam, satöbbi. Mennyivel jobb a mostani barátnője, etc. Szépen összevesztünk, engem felháborított a stílus, ahogy írt, ő meg csak mondogatta tovább, hogy mennyire rossz ember lettem, ő jobbra emlékezett. Oké, ez így nyilvánvaló, mérgesen, egy olyan emberrel, akit alapból megvetek (nagyon megalázta magát a szakításunkkor, az agyamra ment, a végén már sajnálni se tudtam, határozottan megkönnyítette az elválást), nyilván nem fogok úgy beszélni mint annó, amikor minden szép és jó volt.


De azért érdekel: szerintetek is én vagyok a rossz alak? Eleve, ha közvetlenül szakítás után mondja, hogy izé, tartozol (én ilyenről mellesleg, nem is tudtam, vagy legalábbis, teljesen megfeledkeztem róla), az még majdnem oké lett volna, de egy év után, csak úgy a semmiből...? Adtatok volna neki pénzt?


Előre is köszönöm!


2015. febr. 11. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Én szerintem odaadtam volna neki, ha annyira kell akkor legyen vele boldog. Bár, amiért így viselkedett a helyedben már csak azért se adnám vissza.
2015. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Okos enged, szamár szenved.
2015. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Tehát nem azzal kezdődött, hogy letámadott volna és elhordott mindennek, hanem visszakérte a pénzét, te nemet mondtál, és erre reagálva hordott el mindennek.


Van azért különbség.


Az, hogy mi piti összeg és mi nem, lényegtelen, a szavad illene betartanod és eleve nem neki kellett volna felkeresnie egy évvel a szakítás után, hanem mikor szétmentek, mindenki visszakapja a saját holmijait. Költözésnél sem tartod meg a párod bútorait vagy értéktárgyait. Ha valakinek tartozol, az első az lenne, hogy te kezdeményezed a visszaadását és eleve te tartod fejben, mert te kértél szívességet és a te kaptál segítséget.


Véleményt kértél, sajnálom ha heves bólogatást vártál. Ha a páromnak pénzzel tartozom, nem sunnyogok és nem felejtem el, mert fontos és odafigyelek rá, hogy minél előbb megadjam. Nincsenek ilyen jellegű elveid, rendben, de ettől még tiszteletben tarthatnád másokét.

2015. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha valóban valós tartozás, amit mindketten elismertek, akkor azt meg kell adni.


Más kérdés, hogy nem aláznám meg magam ennyi idő után, hogy megyek és tartom a tenyerem egy ilyen összegért ... De ha már megtette és tényleg tartozol, akkor részedről az a korrekt ha megadod.

Egyébként pont olyan vagy mint ő ...

2015. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

"olyan emberrel, akit alapból megvetek (nagyon megalázta magát a szakításunkkor"


Ez nem vall számomra teljesen kerek gondolkodásmódra, úgy mondanám, nagyon nem szimpatikus...

Legalábbis, ha az van a háttérben, amire én gondolok...


Rengeteg olyan kapcsolat van, ami rendezetlen anyagiakkal záródik, úgy gondolom, egy ilyen 5000ft-os számonkérés mögött valami más állhat.

2015. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is ha valoban tartozom akkor egyertelmu hogy megadom, ez nem azon mulik nalam hogy a masik uriember, vagy sem. En probalok az lenni.


Persze ha pitianer az osszeg nem ertem miert nem lett rendezve a vacsoran ahol szoba jott anno.

2015. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Költőnő? ***** válasza:
83%
hát ha tartozol illett volna megadni, merthát mégiscsak. De a stílus az valóban nem mindegy.
2015. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten kicsinyesek vagytok. Az egyik evek utan 5 ezer miatt tartja a markat, a masik meg arra fogja hogy nem adja meg mert eltelt tobb mint 1 ev...
2015. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az a "tartozás" abból ered, hogy évfordulónkra meghívott- meghívott, és nem én hívattam meg magam- egy vacsorára, amit kifizetett, de mondta, hogy ő kevesebbet szánt erre, a különbözetet legyek szíves megtéríteni.


A megvetés meg onnan ered, hogy mikor szakítottunk, kétnaponta jelent meg az ajtómban, hogy de próbáljuk meg, de ő nagyon szeret, satöbbi. Aztán meg rájött egy őszinteségi roham, és bevallotta, hogy amúgy itt meg ott így és úgy csalt meg. Volt, mikor más támadta le, de volt, mikor ő tudatosan randioldalakon keresgette a nőket. Ne haragudjatok, ha ezek után mást nem tudok rá mondani, mint hogy megvetem.


A válaszokat amúgy köszönöm! Nem bólogatást vártam, csak véleményeket, pont azért, hogy ki mit tett volna. Mindenki kapja a zöld pacsit! :)

2015. febr. 11. 11:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az a "tartozás" abból ered, hogy évfordulónkra meghívott- meghívott, és nem én hívattam meg magam- egy vacsorára, amit kifizetett, de mondta, hogy ő kevesebbet szánt erre, a különbözetet legyek szíves megtéríteni."


Ez most komoly?? Nem ertem hogy tudtal egy ilyen "ferfival" 1 percet is egyutt lenni.

2015. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!