Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ti dolgoznátok már, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ti dolgoznátok már, a párotok viszont még tanul, a programokat ti fizetnétek, vagy csak akkor mennétek ha a párotok is tudja állni?

Figyelt kérdés

Ez a helyzet nálunk. A párom dolgozik én még tanulok szóval neki van pénze nekem meg nincs.A zsebpénzemből futja neki ajándékokra meg kisebb meglepetésekre alkalmakkor, de pl kirándulásra nem mindig jut. Ilyenkor szüleimtől kapok ha nagyon kiérdemlem, de rossz így nekem,hogy tőlük függök még,és még kb 3 évig nem lesz saját keresetem. Ezt jól tudja a párom is,de ő olyan aki szeret sokat menni ide oda,kirándulni, fürdőzni vagy csak simán beülni valahova kajálni.Volt,hogy ő fizette az én részem is,de nekem kicsit kellemetlen volt.Aztán legtöbbször odaadtam az összegnek a felét, gondolom ez így fer, mindig elvette,aztán egyszer együtt rendeltünk kaját,nekem csak nagy pénzem volt,mondtam,hogy ebből kifizetjük mindkettőnknek, szó nélkül elvette.Lehet hogy most hülyének néztek,de nem sajnálom rá a pénzt egyáltalán de alig tudtam azt összeszedni,úgy gondoltam hogy jószívüen felajánlom ő meg visszautasítja,hogy akkor már állja ő hisz neki van keresete.

Nem várom el,hogy eltartsanak,nincs erről szó,csak nekem jobban esett volna mert alig van pénzem.

Szerintetek mit csináljak? Ha nincsen miből,akkor ne menjek vele programokra? De ilyenkor mindig megmondom,hogy nem mennék,mert nincs épp pénzem,de azt mondja,hogy azzal ne törődjek csak menjek.Ilyenkor szüleim adnak valamennyit hogy azért ne üres kézzel menjek,de ezt csak arra kell költenem hiába először nem indultam csak ő rávett.

A hasonló helyzetűeknél hogy működik? Remélem érkezik pár normális válasz :)

19L ő 24


2015. febr. 11. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha együtt vagy valakivel, és a másiknak igénye van olyan programokra veled, amit te nem engedhetsz meg magadnak, akkor értelem szerűen ő fizet.


Én is tanulok, mellette persze szokott lenni kisebb bevételem. De a barátnőm nagyon sokat keres. Így amikor nyáron pl. elmentünk nyaralni egy millióért, akkor értelemszerűen én abba nem tudtam beszállni. Minthogy egy éves keresetem nincs annyi a suli mellett. :) Ebben szerintem semmi kivetnivaló nincs. Ez így természetes.

2015. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt követtem mindig, hogy aki meghív az kalkuláljon úgy, hogy a másik fél kiadásait is ő fedezi. És legközelebb meg én hívom vissza.

Nálunk simán a működik a rendszer. Volt, hogy elhívott a legdrágább étterembe vacsorázni. Nekem nem volt pénzem, de elhívtam pl moziba, vagy kirándultunk.


Aztán fordult a kocka és én hívtam el egy drága étterembe és utána ő hívott el saját vacsira vagy hamibra, mert neki nem volt sok.


Mindenki a kereteihez mérten igyekszik beleadni a kapcsolatba. Volt, hogy én voltam a szegényebb és volt, hogy ő. Amikor nekem megy jól én fizetem a drágább programokat és szerényebbekre (csak pénzben, nem pedig élvezetben!) meg ő hív meg vagy szervez.


Szóval 0 Ft-ból is mesésen tudunk szórakozni.

De 30-at simán elvertünk már.


Szerintem beszéld meg a pároddal. Egy próbát megér!

2015. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez így logikusnak is tűnik...

Néha a kaja felét tudom én is állni meg ilyenek,de pl ha elhív moziba vagy ilyen helyre előtte mindig megbeszélem vele hogy nekem erre nincs pénzem,azt mondja ne törődjek vele.Így elmegyek, és mikor ott állunk,hogy fizessen, már csak illemből is odanyújtom azt a pénzt amit a szüleimtől kértem,és ő meg elveszi,hiába mondta előtte hogy ő állja ha nekem nincs.

Ilyen esetben akkor fel sem kéne ajánljam hogy adok bele ha ott vagyunk..és ha ő hívott úgy hogy tudta nekem nincs rá akkor értelemszerűen ő kell állja?

Mert így akkor nem tudok egy keveset se gyűjteni, mert akárhová megyünk illemből mindig adok bele még akkor is ha ő hívott.

2015. febr. 11. 16:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Szomorú az 1-esnél,hogy megint egy példa,mikor a nő fizet ezt-azt a pasinak,1millát egy közös útra ? :D Na ne.Kérdező a tiéd se jobb sokkal,simán elrakja a pénzt amit odaadsz neki.Keress olyat aki nem smucig.Ha régen meghívott engem valaki valahova,életemben nem történt olyan hogy elkérték volna a felét,vagy elfogadták volna.
2015. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálunk én dolgozok a barátnőm tanul...igazából barátnőmnek rossz képe van a pénzről...mert neki negatív élménye van ezzel kapcsolatban...én meg úgy állok hozzá, hogy csak egy eszköz...nem szóróm, elég sokat félreteszek a fizetésemhez képest, de nem vagyok feszült miatta...ha akarok valamit megveszem magamnak legyen az egy csomag rágó vagy épp egy full hd tv...felesleges dolgokra nem költök, főleg nem nagyobb összegeket...számomra mindennek van értelme amit megveszek...barátnőmnek főleg kaját fizetek amikor együtt megyünk és reggelit veszünk...de volt amikor táskát fizettem neki, virágot vettem...


az zavarna például ha akarna menni valami közös programra és azt mondaná, hogy nincs rá pénz...én sem vagyok olyan hű de gazdag, de ha valamit tényleg akarok akkor kifizetem...és ha a barátnőm szeretne valamit (persze csak ha értelmes!) azt is szívesen kifizetem...de pl plasztikai műtétet nem fizetnék még akkor se ha nagyon olcsó lenne :D...tehát csak olyat amire tényleg érdemes költeni :)


van az a történet amikor a gazdag ad a szegénynek pénzt és a szegény szeretne adni a gazdagnak valamit, ajánl neki egy csomó dolgot...kertészkedés, autómosás...de a gazdagnak nem kell semmi...az a szegénynek rosszul esik, mert nem tud viszonozni...


ez igazából nem teljesen így van, csak az értelme ez :) az egyik Osho könyvben olvastam...


tehát ha a barátnőm szeretne fizetni valamit akkor engedem neki, hogy ő is érezze, hogy ad valamit...fizet valamit...amúgy is ad, csak ott nem biztos, hogy ugyanezt érzi...


21F (21L)

2015. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ő is tojik az illemre, szóval nyugodtan erőlködhetsz... :)


Nem, ilyenkor meg kell mondani, hogy nincs. De mikor kifizeti a jegyet megköszönöd.

És mikor te hívod el akkor meg te kalkulálsz úgy, hogy az övét is te állod.

2015. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es! Miért baj ha a nőnek van több pénze? A gazdag lányoknak nem lehet pasijuk, vagy mi van? :) És mint ahogy más válaszoló is írta, az életben változó, hogy éppen melyik félnek van több pénze..
2015. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat!

Akkor hogy csináljam,hogy ez változzon?Mert komolyan így egy Ft-om sem marad amit félretehetnék esetleg egy nagyobb dologra. Meghív valahova, felajánlom a pénzt illemből aztán elveszi és folyton így.

Ezek mellett én is megszoktam lepni csak úgy csokival,munkahelyére viszek kaját vagy én veszem a pizzát itthonra mert mindketten imádjuk.

Ezek után ha ő hív meg valahova és én azt nem tudom megengedni magamnak,akkor egyszerűen ne ajánljam fel,hogy bele adok valamennyit?

2015. febr. 11. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:
pedig szerintem inkább az a sértő ha meghív és te felajánlod...én ilyen esetben sértőnek találnám...
2015. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne ajánlj fel semmi pénzt !
2015. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!