Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátommal az iskola miatt összeköltöztünk egy albérletbe, de úgy, hogy hétvégente hazajárunk vagy náluk vagy nálunk vagyunk. A problémám a családja... a hátam mögött ok nélkül bántanak és mocskolódnak, de a barátom szerint ez nem igaz. Már régebb óta észrevettem rajtuk, hogy orrolnak rám, de aztán kiderült, hogy a barátom testvérének egyik lány sem volt jó, így a szülei mellé álltak és közös összefogással kitessékelték a barátom életéből a nőket, néhány hónapnál tovább nem bírták. Én már több, mint 2 éve vagyok vele és ezt nem bírják, már választás elé állították a barátomat, lecigányozták és elküldték otthonról. Engem a nővére lepofozott és megakart verni, a barátom leszedte rólam, de a család szerint jogos volt, mert miattam nem beszél a barátom a testvérével már egy éve. Miért is? Mert engem folyamatosan szapult és idegesített, ezért megmondta neki, hogyha ezt csinálja, akkor nem beszél vele. A családja szerint én családbomlasztó és kibírhatatlan hisztigép vagyok, holott az utóbbi időkben náluk meg se mertem már mukkanni. A barátomat elküldték otthonról, de 1 hét után visszasírták, mert volt helyünk és eltartottuk magunkat, de a barátomnak mégis a szülei... viszont a barátomnak mindig hazudoztak, hogy én miket mondtam róla a barátom jelenlétében, ami nyilván nem volt igaz, mert a barátom ott volt és hallott mindent, nem is értjük így egyáltalán ez hogy jutott eszükbe... Hazudoznak rólam, csak hogy szétválasszanak bennünket, de ő hazajár és mindig kikészítik... nyáron összeakarunk költözni (mert jelenleg nem tudunk már átmenni levelezősre) és így végre majd külön lehetünk.. de viszont látom rajta, hogy szereti a szüleit és őrlődik, két tűz között van, mert én nem tartom ám mindig magamban, meg nem is bírom, hogy miket hazudoznak és találnak ki rólam. Elfogadtam, hogy nem kedvelnek, beletörődtem, annyit kérdtem tőlük, hogy vagy beszéljük meg vagy pedig ne hazudozzanak rólam, de veszekedésbe torkollott... Nem várhatják el, hogy köztem és köztük válasszon a barátom... van egy majdnem 30 éves nővére, aki kiakarja túrni a családi örökségből a barátomat úgy, hogy rávette a szüleit, hogy én milyen vagyok és ők választás elé állítsák a barátomat, aki ha engem választana, kikerülne mindenből... viszont ugyanez lesz, ha nyáron akarunk majd különköltözni!

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Diák melózunk, de nem tudjuk magunkat úgy fenntartani, mert nem jön be annyi pénz, mert közben órákra is járunk... Az én szüleim segítenek rajta, amit tudnak, ami az erejükből kitelik és befogadják, ha nagyon rossz a helyzet, de ő ragaszkodik nagyon hozzájuk. Már alig bírjuk ezt, mindig veszekedés van, stressz és idegbaj emiatt... Megértem, mert a szülei és szereti őket, de akkor most mi legyen?



2015. febr. 13. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A barátod szülei nem normálisak. Teljesen lekiskorúsítják a srácot. Nem akarják elfogadni, hogy kezdene felnőni és alakulni kezdene a saját élete. Ez gáz. Amint végeztek, vagy már most, keressetek rendes munkát diákmeló helyett, és egyéni tanrendet kérjetek magatoknak a suliban. Gondolom egyetem. Vagy, ha középsuli, akkor magántanulók is lehettek, de szerintem ez felsőoktatás. Ha rendes munkája lenne legalább egyikőtöknek, a másiknak meg max diákmelója, már fent tudnátok tartani egy garzont, vagy 1,5 szobás kisebb albit. Le kell válni az ilyen szülőkről, mert megkeserítik az életeteket. Ha az én szüleim nem fogadnák el a választottamat, akit majd el akarok venni, akkor megszakítanám a kapcsolatot a családommal.
2015. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1: Sajnos a barátom nem így gondolja, szerinte nem lehet választás elé állítani egyik félt sem, bár ebben igazat adok alap helyzetben. Ráadásul ok nélkül bántanak, mert épkézláb dolgot nem tudnak felmutatni ellenem, egyszerűen csak maguk között akarják tartani, mert a 30 éves lányuk sem költözött el, akkor a fiú miért költözzön? Az mondták, hogy cigányság, amit csinál és hogy ez szégyen, hogy külön akar válni... 25 éves lesz, én 23 vagyok..
2015. febr. 13. 23:18
 3/3 Fish1 ***** válasza:
Ennek hosszabb távon csak az lesz a megoldása, hogy a barátod vagy megszakítja velük a kapcsolatot, vagy beszélget velük és jobb belátásra bírja őket. Neki kellene a sarkára állnia, mert ha nem tesz ellene, ez még évek múlva is gáz lesz. Majd 50 éves korában is otthon fog lakni és a szülei dirigálnak neki? ... Szerintem mindegy, hogy milyen nő lenne mellette, minddel ezt csinálnák, mert rettegnek attól, hogy "elveszed" őt tőlük, de ez egy nagyon infantilis felfogás. Hagyniuk kellene a saját életét élni és nem belepampogni mindenbe.
2015. febr. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!