Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vissza tudom valahogy csinálni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vissza tudom valahogy csinálni? Nem akarom elveszíteni a barátom!

Figyelt kérdés

Nincs önbizalmam. Egy exem van, ő sose volt belém szerelmes, nem akart velem lefeküdni a kapcsolatunk alatt. Ezen kívül egy nálam 10 évvel idősebb férfi taperolt egyszer akaratom ellenére.

Ennyi volt a kapcsolatom a pasikkal a mostani párom előtt. Így nem igazán bíztam magamban, és ez sajnos nagyon kihatott a kapcsolatra. A párom nagyon türelmes, nagyon aranyos ember, de elcsesztem, visszaéltem a türelmével. Nem sikerült megváltoznom, nem sikerül elfogadnom magam, és nem sikerül 100%-ig elhinnem hogy szeret. Tudom, de nem érzem hogy szerelmes belém, pedig mindent megtesz értem, de eddig csak rossz tapasztalataim voltak és félek elhinni. Ezzel elcsesztem.

Pár napja beszélgettem a párommal, hogy mi változott, már nincs hozzám türelme. Azt mondta, én változtam, már nem látja rajtam hogy próbálkoznék. (Igaz, az egyetem minden lelkesedést kiszív belőlem, 0 sikerélmény, már mások is észre vették hogy motiválatlan vagyok)

Átgondoltam, és arra jutottam hogy igaza van. Változtatnom kell, meg kell próbálnom hinni neki, mert ezt így nem csinálhatom. Viszont ő is változott, már nincs türelme hozzám.

Ma mondtam neki, hogy mindkettőnknek oda kell tennünk magunkat, ha együtt akarunk maradni. Én kész vagyok megígérni hogy mindent megteszek hogy változzak, de szükségem van hozzá a türelmére és arra hogy higgyen bennem. Erre annyit válaszolt, hogy eddig is próbált segíteni, de lesz..tam.

Tudom hogy buta voltam, de mindennél jobban szeretem, nem akarom elveszíteni!

Szerintetek el tudom érni, hogy ne mondjon le rólam végleg? Mit tehetnék?

21/L


2015. febr. 15. 23:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy másfél éve vagyok a párommal.
2015. febr. 15. 23:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen ha változtatsz de azért jó lenne tudni hogy miben. Gondolom szex nem?
2015. febr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az önbizalmamon. Szexben is az a gond, hogy én többször akarom mint ő, és persze azt hiszem nem tetszek neki, stb, ha ő nem akarja.

Eddig két pasimból kettő alig vagy nem akart lefeküdni velem, hogy ne okolnám magam?

2015. febr. 15. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk tényleg nem kellett volna le..arnod őt.

Persze, értem én, hogy rossz tapasztalatok, meg minden, de akkor se kellett volna az előző negatív tapasztalatokat rávetítened. Másfél év alatt azért már megtapasztalhattad, hogy ő milyen, és láthattad, hogy nincs okod félni.

De tipikus eset, hogy volt egy rossz kapcsolat (amit gondolom direkt kihúztál a legvégsőkig, tök mindegy, hogy nem érezted magad jól mellette), és a következő pasi szív az előző béna kapcsolatod miatt.


Tudod, a türelem előbb vagy utóbb elfogy. A bizalmatlanság pedig a lehető legjobb módon fogyasztja az ember türelmét. Sokan nem húztak volna ki másfél évet egy olyan kapcsolatban, ahol a másik még ha a csilalgot is lehozzák neki az égről, sem hajlandó hinni és megbízni.

Igen, ezt elszúrtad. Az a gáz, hogy erre csak most jöttél rá.


"Változtatnom kell, meg kell próbálnom hinni neki"

A megpróbálás itt kevés. Már rég hinned kéne neki, és nem csak majd megpróbálni, másfél év után.

"Én kész vagyok megígérni hogy mindent megteszek"

Ismét azt mondom: megígérni kevés. Nem megígérni kell, hanem meg is tenni.

"de szükségem van hozzá a türelmére és arra hogy higgyen bennem"

Miért, eddig nem azt tette?

"Viszont ő is változott, már nincs türelme hozzám."

Mint már mondtam, a türelem előbb-utóbb elfogy. Másfél évig türelmesen várt a csodára, ami soha nem jött el. Tudod, milyen dolog arra várni, hogy végre a szerelmünk megbízzon? És milyen érzés folyton azt tapasztalni, hogy ez soha nem következik be? Ő türelmes volt mindvégig, de cserébe nem változott semmi. Ebből ábrándult ki nagyon.


Oké, én elhiszem, hogy nagyon szereted, csak tudod, egy valamire való kapcsolatban ehhez mérten is kéne viselkedni. Neked ez másfél év alatt nem sikerült, akkor ezek után ő miben bízzon?

Ha eddig semmi nem változott, akkor ezután sem fog. A vér nem válik vízzé. Lehet, hogy ideig-óráig majd eljátszod, hogy megbízol benne, meg hiszel neki, de úgyis kiderül, hogy csak megjátszod magad. Ennek meg nincs értelme.

Na meg nem az utolsó utáni pillanatban kell elkezdeni gondolkodni, hogy vajon mit kéne tenni.

2015. febr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A legrosszabb abban amit leírtál, hogy igaz. :/ Annyira szeretném visszacsinálni. Látsz rá bármi esélyt? Ment a zöld kéz egyébként, jól látod a dolgokat, köszi.
2015. febr. 16. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, ha túl tárgyilagosra sikerült a válaszom!

Esély mindig van. Őszintén megmondva: én látok rá esélyt, amennyiben te tényleg tudsz magadon változtatni!

Tudom, hogy ez nem könnyű, hiszen az érzéseket tudatosan nehéz befolyásolni. Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust is, minél hamarabb. (Lehetőleg magánrendelésen.) Ő tud segíteni abban, hogy magadat kicsit rendbe tedd, és legyőzd ezt a szinte már kóros bizalamtlanságot.

Barátoddal meg ülj le négyszemközt, higgadtan, és próbáljátok megbeszélni a jelenlegi helyzetet! Mondd meg neki, hogy komolyan elgondolkoztál, és tényleg igaza van, így utólag belegondolva valóban le..artad, hogy ő próbált segíteni. De már tudod, hogy mennyire rosszul láttad a dolgokat, és azon vagy, hogy változtass a hozzáállásodon. Valószínűleg elő fog hozakodni azokkal, amiket én az előző hozzászólásomban leírtam. Amiben igaza van, adj neki igazat, de ez ne menjen a női tartásod rovására! Őszintén és érzelmesen beszélj! De bizonygasd, hogy most már rádöbbentél, hogy milyen rossz felfogásod volt eddig, és bár eddig nem igazán láttad tisztán a doglokat, most már igen, és ennél fogva teljes erődből azon vagy, hogy sikerüljön a hozzáállásodon változtatni. Köszönd meg neki, hogy ő végig melletted állt, és mondd el, hogy ez mennyire sokat jelent neked!

Szerintem nagyjából így lehetne menteni még ami menthető.

2015. febr. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél már lábtörlő! Ha szeretne téged az a kurafi, akkor "lenne hozzád türelme" illetve igyekezne megérteni, hogy mit miért teszel, de szarik rád a gyerek és minél jobban erőlteted, annál kevesebbre fog tartani téged. Fel a fejjel és keresd meg az igazit, mert ez a srác holtbiztosan nem az, csak szórakozott veled.
2015. febr. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!