Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

C0r3 kérdése:

Ennyi lenne az élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés egyszerűnek tűnhet, de nem az. Megnyugtatok mindenkit, nem szakításról rakok fel kérdést. Sokkal általánosabb leszek annál.

A kérdés az életre, konkrétabban a párkapcsolatokra vonatkozik. Néha ha már minden függőségem csődöt mondott feljövök ide, és olvasom a kérdéseket. Tipikus kérdés: összejöhetek vele? megcsal? elég jó vagyok -e? hogyan csajozzak? Oké, most furának fog tünni amit mondok, de szerintem ez az egész egyhangú, és béna. Mármint ott a szex, oké, nagyon király meg minden, de gyorsan elmúlik. Mármint most nem arra gondolok, hogy gyorsan elmegyek, nyilván nem,hanem hogy gyorsan elillan az az öröm amit a szex szerez nekem. Akkor mi a párkapcsolat végső célja ha az örömök elillannak? Olyan céltalannak tűnik az egész. Értem én, hogy a két test eggyé válik, meg a sok izé, de ezután mi jön? Mi van ezentúl? A gyereknevelés? Ám legyen, lesz egy gyerekem. Közben nézem, ahogy leépülök, ahogy a feleségem leépül. Mindent, amit megszerettem, amiért megküzdöttem, azt látom leépülni. Még nagyon-nagyon fiatal vagyok ahhoz, hogy ezen gondolkozzam, de egyszerűen béna ez az egész élet. Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni, hogy ennyi lenne az élet. Nektek elég ez? Vagy ti hogy álltok hozzá? Mert engem ez a szörnyű céltalanság komolyan kikészít. A sok szar kis problémával próbáljuk elfedni az élet céltalanságát, próbálunk kis apró emberi célokat kitűzni, hogy elfedjük a bennünk felmerülő bizonytalanságot. Nyilván egyszerűbb az apró dolgokkal kapcsolatosabb kérdéseket megválaszolni. Nekem ez kevés. Biztos valami elmebeteg függő állat vagyok, de ezt képtelen vagyok élvezni. Valami tanácsok, ötletek? (17F)



2015. febr. 28. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézzük teljesen igazad van egyébként. És akkor tegyük hozzá hogy hány embernek okozott már végtelen fájdalmat hogy nem tudott összejönni azzal akit szeret ez vagy az miatt. Ergo tényleg nagy hülyeség. Én inkább a pénzre koncentrálok. Hívjanak életképtelennek, beszűkültnek, karrierista hülyének vagy aminek akarnak, még mindig több értelme van, ha csajom nem lehet legalább élvezzem az életet.
2015. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az élet a pillanatokról szól. Mennyi emlékezetes pillanatot tudsz megfogni , befogadni és általuk lélekben többé válni. Amúgy meg csak a szemetet kapja az ember,ami hamar meg tudja mérgezni a lelkét , a csodás pillanatokat hajlamasoak vagyunk észre se venni,és ekkor jön, a fásultság,beletörődés. Sokszor van olyan,hogy hetekig csak a tré jön,aztán jön mondjuk 5 másodperc csodás pillanat , ami aztán kárpótol,majd megint jön a tré. A legtöbbször így van. A csodás pillanatokat nem észrevenni nagy luxus! Persze olyan is van,hogy hónapokig mdien elég jó,de utána mégis úgyérezzük,hogy a rossz mindig kicsit több. Ez szerintem így is van,de ez ellen elég nehéz tenni. Célok kellenek,menni feléjük az akadályokat meg félre kell ütni , a célok éltetik az embert!



21f

2015. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jó h ilyen mélyen elgondolkozol a dolgokrol 17évesen.

Szerintem nem leépülés ha öregszel majd, csak ismán öregszel. Az idő kihat a dolgokra és mindent változtat. Mindig kicsit és lassan. Ez ellen nincs mit tenni. Alkalmazkodni kell! Amiért megküzdöttél nem fog leépülni, ha azért is küzdesz h megmaradjon neked. Mert hát azért is kell harcolni ami már megvan. Célod meg lesz majd csak próbálj ki dolgokat. Találsz majd olyat ami tetszik és jó is vagy benne. Ne csak Munkát! Kikapcsolódást is :)

//23f

2015. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
AZ élet egy nagyon összetett dolog. Mindenki úgy alakítja, éli a sajátját ahogy akarja. Amiket pedig írtál, azok valóban az élet alapsémái. Amúgy én nem értem azokat az embereket, akik öngyilkosok lesznek. Ha még hajléktalan, egyedül maradt, megcsömörlött, alkoholista ember vagy, erős elhatározással onnan is van kiút. Miért kell véget vetni ahelyett hogy pl: élnél még 30-40 évet?! Az elmúlás,a feledés pedig egy olyan dolog hogy szembemehetsz vele, mondhatod azt, hogy rajtam nem fog.. De igenis egyszer minden elmúlik ahogy írtad. De te is egy részét képezted a világnak, általad valami történt, valami fennmaradt, ami mások számára értékelhető. A legnagyobb rejtély amúgy szerintem az hogy mi van a halál után. Engem az érdekelne. Tényleg van pokol-menyország? Vagy netán újraszületünk? Ugyanis volt olyan is hogy pl: Taiwanban született egy kisfiú.Az viszont folyton a feleségéről és a családjáról beszélt,egy kis falucskáról ahol élt, holott még csak 4-5 éves volt. Aztán a szülők megelégelték és elvitték abba a városba. A gyerek pedig azonnal megismerte a nőt, és olyan dolgokról beszélgettek, amit csak a halott férj tudhatott. Érdekes. És még rengeteg sort tudnél "Élet" címszó alá írni, egyenlőre legyen elég ennyi. :)
2015. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mindjárt kifejtem.
2015. febr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na itt is vagyok az 5-ös. Az élet ugye egy olyan dolog amit élni kell amíg meg nem halsz. Igen sokan ezt így tudják, de mások úgy is tudják ezt, hogy a halál után is van élet. Amiben befejezed az életcélod. Sokan azt hiszik, hogy az élet nem jó, de el kell hinni, hogy a halál után is élet van. Erre a szavamat adom. Lehet nem úgy alakulnak a dolgok ahogy akarjuk, de hát istenem ez van. Senki meg semmi nem tökéletes. Mert ez az élet, amiben hiba is van. El kell fogadni és akkor sikeres lesz. 14/f mert márcsak ilyenek vagyunk.
2015. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a halál utáni életben, megmondom őszintén. Volt egyszer egy ismerősöm aki a következőket mondta: Higgy istenben, meg a túlvilágban! Mi a legrosszabb ami történhet? Maximum jól élted az életed, sok embernek szereztél örömet, és a végén nem lesz semmi a halálod után. Legalább több dolgot hagytál az emberiségre.

Na igen, persze. Én is megtudok mindent magyarázni magamnak. De ez a tudatalattimnak nem elég. Hiába gondolok ki dolgokat, attól még ösztönösen lusta vagyok tenni bármit is. Ez meg szörnyű rossz érzés. Itt vagyok 17évesen, tele lehetőségekkel. Nem vagyok sem ronda, sem buta, és mégis 3-4éve elpocsékolom ezt a lehetőséget. De hiába teszek bármit is, olyan mintha nem számítana semmit. Úgy látom másoknak egyszerűbb beleélni magukat a hétköznapokba, de nekem valahogy nem megy.

2015. febr. 28. 23:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen meglepő hogy eszedbe jut ilyen 17 évesen! DE az élet nem egészen ennyiről szól sokkal többről és élvezni kell a folyamatot! fejlődni vagyunk itt!

Ezeknek a dolgoknak amiket írtál nem kéne könnyen elillannia szerintem 17 évesen! :O Az biztos h még sokat fogsz változni és ha minden "jól" megy akkor szépen lassan mind értelmet kap amit itt kérdeztél! Reméljük! és nem maradnak ilyenek a fejedben !

2015. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Akkor majd én bebizonyítom, hogy van a halál után élet. Én mindig ezt mondtam magamnak: a hit legyőzi a sorsot. Ez a védjegyem.én ebben hiszek. És ez semmitől nem fog eltántorítani! Csak higgyél bennem kérlek, nem lesz hiába.
2015. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ritkán jövök ide mondhatni DE jó azért ilyen kommenteket is olvasni ! Jólvan emberek! :) Jól gondolkodnak egyesek itt !
2015. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!