Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy ne menjen tönkre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Barátnőm édesanyja az elején nagyon örült nekünk és engem különösen kedvelt.

Viszont mostanában mindenért veszekszik a párommal, ha lebetegszik rám fogja hogy biztos tőlem kapta el (hónapok óta semmi bajom, még megfázás sem).

Hétvégét mindig nálam tölti pénteken estétől vasárnap délutánig. "Régen" itt lehetett vasárnap estig most már lassan ott tartunk hogy az anya csak szombaton engedi át délután és vasárnap 2-re már húzzon haza.

lassan 5 hónapja együt vagyunk és nagyon szeretjük egymást, de úgy érzem ha az anyja továbbra is veszekszik és egyre inkább elakar minket lehetetleníteni egymástól akkor mind a ketten belefogunk bolondulni.

A Párom a vitákba és veszekedésekbe én meg abba hogy vigasztalom állandóan.Én 26 éves vagyok, és bár laktam már egyedül vissza jöttem a szüleimhez, de ugyan ugy a saját lábamon állok és nem szolnak bele az életembe.

A Párom 23 ő otthon lakik a szüleivel (elváltak) sajnos alig keres 42000FT körül ebből 22 a bérlete 10-et lead és 10 marad neki mindenre.Tehát nem él fényesen és mellette még ugye mindig bántja az édesanyja.Probáltam rávenni áljon a sarkára hiszen felnőt és beszéljen anyjával, de egyszerüen nem lehet.

Amint bármiben ellenkezni probál rögtön veszekszik vele az anyja olyan szinten hogy már én sem szeretek oda járni, pedig jóba vagyok a nővérétől kezdve mindenkivel, de az amit mostanában müvel az anyja az már nekem is sok.

Szerintetek ilyen szituba mit lehetne tenni? ide költözésen gondolkodunk csak hát 10.000FT-al amivel be tudna szállni a rezsibe nem hiszem hogy anyuék bele mennek, mégha tényleg mindenben támogatnak sem, mert az arra kevés hogy +1 embert ellássanak kajával és rezsivel.Én havi 40-et adok le.


2015. márc. 1. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A probléma ott van, hogy nem 10e forinttal kellene beszállnia, hanem a 20-szal, mert ha már nem él otthon, miért is kellene fizetnie a szüleinek bármit?


Amúgy igen, erőltetném, hogy költözzetek össze, még akkor is, ha hozzátok, mert míg az anyjával él, soha nem lehettek boldogok, sőt, tovább megyek, ő SENKIVEL nem lesz boldog, míg valami köti haza. Borzasztó anyja van, el kell onnan jönnie, nem csak miattad, amúgy is.

2015. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért kell a szülőknek hazaadni? Nem értem...Hacsak nincsenek nagyon rossz anyagi helyzetben... az a dolguk, hogy a gyerekük önálló válásán munkálkodjanak, azt segítség.

Esküszöm a gyk-n hallottam először, hogy a szülők azt mondják a gyerekeiknek, hogy adjanak haza, sőt még akkor is, amikor nem laknak velük.

2015. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó!

Teljes mértékben egyetértek én a 10e-et nem azért mondtam mert adjon haza is isten mentsen :)

Hanem hogy azért maradjon neki is valami kis pénze, még ha nem is szükséges hisz mindent megkapna.


Kedves 2.

Ahhoz hogy valaki egyedül megáljon a lábán meg kell tanulnia hogy vannak kiadások.

Ha a szüleiddel laksz és van kereseted nem azért kérnek pénzt mert ők nem tudnak eltartani hanem hogy érrezed hogy abbol amit megkeresel 1 része elmegy a rezsire kajára internetre stb...

Nem úgy van az hogy kapsz x összeget és abból csak bulizol csipszett zabálsz stb..

Én ezt teljesen jogosnak tartom.

2015. márc. 2. 00:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy elég érdekes elképzelés. Szerintem a megkeresett pénz így is mindenkinek a sajàt kiadásaira megy el, tehát önmaga eltartására, ami meg megmarad, azt félre lehet tenni. Különben az életben nem tud függetlenedni, és ha megszorul, megint csak rohanhat vissza a szülőkhöz.
2015. márc. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ebben igazad van de amíg a szüleiddel laksz ők látnak el igy nincs saját kiadásod max telefonszámla szerintem. Esetleg kocsi
2015. márc. 2. 09:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a helyzetet szeretnéd megoldani gondold végig miért változott meg az anyukája. Valószínűleg nem egyik napról a másikra bolondult meg. Valószínű, hogy maga mellett szeretné tudni a kicsi lányát, viszont Te "elrabolod" tőle. Azt írod, mindig a lány járt át Hozzád már régóta. Lehet, hogy ha nagyjából egyformán hol itt hol ott lettetek volna akkor nincs benne ez az érzés. Nem tudom, csak a leírásból tudok találgatni, ti ketten együtt jobban eltaláljátok. És ha megvan, hogy mi váltotta ki belőle ezt a viselkedést akkor változtatni is tudtok. Mondjuk egyszer ő jön egyszer te mész. Legyél kedves és udvarias az anyjához. Lehet, hogy nagyon egymásba bújtok, vagy elsősorban olyan témáról beszéltek a nővérével is amihez nem tud hozzászólni és kirekesztve érzi magát. Ha főz dícsérd meg, ha megérkezel kérdezd meg hogy van. Alap udvariasságok, de nagyon működnek. Ne mutasd, hogy nem tetszenek a dolgok és ha Te másképp állsz hozzá lassan ő is változni fog. Az emberek általában azért vitatkoznak, harcolnak, mert azt érzik valamit elvesztenek. Ő most a lányát érzi veszni és Te vagy a "hibás" miatta. Ha nem elviszed a lányát, hanem Te is hozzáadódsz a családhoz akkor lehet, örülni fog Neked. Nézdd meg van-e konfliktus a nővér és közte, ha annak is van barátja. Ha nincs miért nincs. Mit csinának ők másként mint ti?

A haragra ne haraggal reagáljatok, hanem a megértés akaratával. Te vagy aki bejöttél ebbe a családba és egy addigi összhangot megbontottál. Hogy miért rossz irányba azt nem tudom. Derítsd ki, kezdd újra és változtasd jó irányba.

Anya és lánya között amíg beszélnek soha nincs olyan, hogy ne lehetne visszaforgatni a dolgokat.

2015. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

A Nővérével jó a kapcsolat mindig együt hülyülünk ha ott vagyok.

Annyiban igazad van hogy jó lenne néha ott lenni és nekem ott aludni ám erre nincs meg sajnos a lehetőség. 1* sikerült mikor a nővére aludt a párjánál és átadta a szobáját. Hét közben sűrűn ott vagyok ha úgy van a beosztásom így nem hiszem hogy az a gondja édesanyának hogy én nem járok oda, sőt sokat beszélgetek anyjával hisz kolegák édesanyámmal és gyerek korom óta ismerem.

Igy nem hiszem hogy az gond hogy én nem megyek oda, mert ha ott vagyok kb többet foglalkozok édesanyjával mint vele.Ha úgy van segítek a páromnak az otthoni munkáiba is.

De igazad van első gondolatom ez voln nekem is, aztán átgondoltam és abszolút nem lehet azt mondani hogy ott nem vagyunk. Szobaton is haza ugrottunk hozzájuk vittünk palacsintát beszélgetünk majd este vissza jöttünk aludni.

Nekem az lebeg a szemem előtt hogy már az édesanyjának rég nincs párja és lehet kezd féltékeny lenni hogy mind a 2 lányának párkapcsolata van ő pedig kezdi magát egyedül érezni.

Magamat illedelmesnek és odafigyelőnek tartom,mindig a jó modorra voltam nevelve.Még ha nem is vagyok éhes akkor is eszek náluk ha meg kínálnak nehogy gond legyen.

Nagyon tanácstalan vagyok és az én édesanyám szerint már a munkahelyén is észre vették hogy a párom anyukája egyre morcosabb semmi nem jó neki stb...

Nem tudom mi változott nála,én meg hiába próbálok vele beszélgetni hogy ha gond van mondja el, megbeszéljük és teszünk ellene. Azt kapom hogy semmi baja és örül hogy a lánya végre talált 1 ilyen rendes udvarlót.

A páromnak meg mindig panaszkodik hogy hát ez nem jó az nem jó, tőlem lesz beteg miattam lusta stb..

Nem értem ezt az egész változást és anyukám is meg én is úgy érezzük hogy erre fog rámenni a kapcsolatunk.

2015. márc. 2. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!