Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most komolyan egy macska miatt megy tönkre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Barátnőm kapott egy macskát decemberben születésnapjára.

Már akkor mondtam, hogy allergiás vagyok a macskaszőrre, és ha lakásban fogja tartani, akkor nem fogok tudni nála aludni, mert kb egész nap tüsszögni fogok, meg begyullad a szemem. Akkor azt mondta ok, mert úgyis udvaron lesz, meg van neki az emeleten egy kis erkély, ott lesz a fekvőhelye. Ez működött is egy darabig, de aztán ahogy "belebzult" a cicába, csak beengedte a szobájába. Persze mindig takarított, mikor átmentem, de nagyon kész voltam sokszor, meg találtam az ágyon is macskaszőrt sokszor.


Ez még nem is volt gond, mert ritkán vagyunk náluk, mert szüleivel nem nagyon jön ki. Viszont most hogy pár hete megint egyetem és fent vagyunk közös albérletben, a macska meg otthon, az anyjáék azt mondták vigye fel a macskát, mert nem tudnak foglalkozni vele.

Na azóta folyamatosan azzal csesztet, hogy hadd vigyük fel, mert mi lesz szegénnyel. Hiába mondtam 50-szer, hogy nem bírok macskával egy lakásban élni, hiába szedek gyógyszert meg orrsprayt, stb. nem érti meg, és már rám haragszik, mert ennyit igazán megtehetnék érte..


Kompromisszumként arra gondoltam, hogy ráveszem szüleimet, hogy hadd vigyük hozájuk. Van ott 2 macska, kaja mindig van, mindegy, hogy 2 vagy 3 cica.

Ez megoldás lehet, vagy szerintetek mit lehetne tenni? Már nagyon elegem van a témából, pedig amúgy szeretem a barátnőmet, meg nem is volt semmi defektje, de ebbe a macskába nagyon szerelmes lett és félek előbb-utóbb a kapcsolat is rámehet, bármilyen furcsàn hangzik..



2015. márc. 28. 18:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Pedig ez nem vicc, próbáld meg elmagyarázni neki, hogy itt a te egészségedről van szó, vagy olvasson utána neten.
2015. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 veteran1978 ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb bizony a miatt a macska miatt szakítani fogtok,mert ő nem hajlandó elválni tőle,te pedig allergiás vagy rá,a kompromisszum hogy elviszed a szüleidhez jó ötlet,kérdés barátnőd-szüleid mit szólnak hozzá?
2015. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Barátnőm szülei nem hiszem, hogy bánnák.

Főleg, hogy ők mondták, hogy vigye el, mert nem tudnak vele foglalkozni. Amit meg is értek, mert apja kamionos, nem nagyon van otthon, anyja meg 6-ra megy dolgozni és sokat túlórázik. Amúgy sem nagy állatbarátok, sosem tartottak háziállatot.


Nekünk otthon más, van macska, kutya, kacsa, csirke. :D Udvaron nekem sincs bajom a macskával, simogatni is szoktam, csak azt nem hagyom, hogy dörgölőzzön hozzám, mert ha rámegy a ruhámra, az gáz.

Lehet ezt megpróbálom felvetni neki, hátha megoldás lehet.

2015. márc. 28. 18:50
 4/12 opened paradise ***** válasza:
Próbálkozz ezzel a kompromisszummal,hátha.
2015. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Én macska miatt szintén összekaptam egyszer egy akkori barátnőmmel, mert én is túl allergiás voltam rá, bedugult az orrom nehezebb légzés, folyt is az orrom, megmondtam h vagy röpül a macska kintre a kertbe vagy többet nem jövök.


Noss a hülye pi**&sa a macskát választotta.

2015. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A komromisszum jó ötlet. Ha nem megy bele, ülj le, és próbáld meg neki értelmesen elmagyarázni, hogy ez nem hiszti. Nem az a bajod, hogy nem tudsz elviselni egy macskát, hanem az, hogy tényleg rosszul vagy tőle. Egészségügyileg nem jó neked és kész.

Ha valaki ezt nem érti meg, akkor azzal tényleg nem lehet mit kezdeni:(

2015. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát szétmenni ezért remélem nem fogunk, 5 év alatt sok mindent átéltünk már. :)

Igazából meg tudom érteni a szüleit. Meg őt is, mert otthon nem maradhat a macska, ő meg szereti a "dögöt". A macskát keresztanyjátol kapta, pedig gondolom ő is tudta, hogy a testvére hogy viszonyul a háziállatokhoz, bár ő meg gondolom azt hitte, hogy majd fent lesz Pesten a macska, ha megint kezdődik a suli..


Na majd holnap előállok ezzel az ötlettel.

2015. márc. 28. 19:41
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Azért te is megérthetnéd őt. Ő sem hisztiből akar a macskával lenni vagy, hogy veled kics*sszen. Itt egy érző élőlényről beszélünk, nem egy tárgyról. Akinek érzelmei vannak, szeret, kommunikál, kialakul köztük egy kapcsolat ami akár 15-20 évig is eltarthat. Attól, hogy te nem ilyen viszonyban vagy az állataiddal, még el lehet fogadni, hogy más meg igen. És ez még messze a normális szinten belül van. Nekem is a szüleimnél kellett hagynom a macskámat és borzalmas érzés pedig minden nap haza megyek (a macskámnak is az, akár hiszed, akár nem). Én nem hiszem, hogy el tudnám fogadni az ajánlatod. Ha valaki nagyon szereti az állatát, akkor attól nem lesz boldog hogy egy olyan környezetben tudja, idegen emberke között, ahol az állattartás teljesen mást jelent, ahol annyiba veszik a macskát, hogy van ott neki is és étel oszt akkó mindegy, hogy eggyel több vagy kevesebb. Van akiknek ennél többre van szüksége. Itt nem arról van szó, hogy ez egy állat, és akkor most hűűűűű vérszemet kapunk, hogy aneki fontosabb egy állat mint te, hanem, hogy valami amit szeret, ami neki az élete. Te életed szenvedélyéről le tudnál mondani (már ha van olyan) egy szempillantás alatt a nőd kedvéért örökre (idézőjelesen, ezzel azt akarom kifejezni, hogy normális esetben az ember nem úgy jár valakivel, hogy úgyis gyorsan szakítunk aztán lehet megint macskám, hanem hosszú távra tervez)? Van akinek sportra van szüksége, vagy zenére, én pl állatok nélkül nem tudnám az életem elképzelni semmi áron. Lehet a barátnőd is ilyen.
2015. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó: Oké, de azért azt is vegyük már figyelembe, hogy a srác volt előbb. Ha tényleg ennyire allergiás szerencsétlen az állatra, akkor lehet, hogy mondjuk még azelőtt megválok tőle, mielőtt belebuzulok az állatba. Mert az tény, hogy ha velem van a macska/kutya/akármi x éve, akkor nem nagyon szeretnék róla lemondani. Ha pedig annyira szeretnék állatot, akkor

a) olyan állatot veszek, amire a párom nem allergiás

b) olyan helyen tartom, hogy a páromnak ne okozzon gondot.


Szép dolog, hogy valaki szereti az állatokat, de egy macska tényleg többet jelent, mint az az ember, akit 5 éve a páromnak vallok?

Azért egy ember ott lesz mellettem jó eséllyel 50 év múlva is, míg egy macska 10

2015. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

év után elpusztul*


Ez lett volna a vége.

2015. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!