Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem valami nem kerek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem valami nem kerek a kapcsolatunkban. Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szeretném, ha a dolog rendezôdne, nem a szakítás és hiszti a cél. 30 felettiek vagyunk, 1,5 éve egy pár. Igazából megérteni probálnám a helyzetet, de jelenleg nem megy. Úgy érzem már nem szeret úgy, mint korábban. Azt mondja nem változott semmi, csak lekötik más dolgok is a figyelmét. Új munkahely, szülei stb. Csak érteni szeretném, hogy pasiknál ez tényleg lehet így. Nem keres annyit, olyan mintha elkényelmesedett volna. Elég sokat várt rám, aztán mire fülig beledzerettem... :) Tényleg az érdekel, hogy a férfiakat tényleg ennyire le tudják kötni a gondok, vagy ez csak mese? Mit tegyek én? Nem akarok rátelepedni sem, eltávolodni sem.
2015. ápr. 10. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizony,hogy lekötnek minket a dolgok
2015. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a kapcsolatotokat, sem pedig titeket, így nehéz jót mondani.

Az tény, hogy a kapcsolatok idővel átalakulnak, és módosulnak. A lángoló szerelmet átveszi a szeretet, parázsló szerelem, ragaszkodás, stb... Normális. A testi vágy is idővel átalakul, az első pár hónapban a lakás minden pontja fel van avatva, aztán kissé ritkulhatnak az együttlétek, áttevődik egy helyre, stb... (persze nem kötelezően, lehet kirándulás közben az erdőben is csinálni egy gyors szexet, meg ezer helyen :D)

És a krónikus stressz is sokat kivesz az emberekből. Nem kell a legrosszabbra gondolni, hogy ha időszakosan van egy stresszes időszak. Új munkahely, szülei elég komoly stresszt tud jelenteni ahhoz, hogy 1-2-3 hónapig ne minden olyan legyen mint elötte. Itt arra érdemes figyelni, hogy a utána viszont megnyugszik e a párod (pl: lejárt a próbaidő és határozatlan idejű szerződést kapott, tehát potyoghatnak a kövek :) ) vagy továbbra is feszült e. (ekkor is a stressz a probléma, de ok hiányában már szorongás inkább)


Egyébként a gondok nem csak a férfiakat a nőket is nagyon meg tudják lőni.

Legyél vele, beszélj vele erről és ha erről van szó társként egyszerűen csináljátok végig a nehéz időszakot. Néha vannak olyan gondok amikor nem éppen a rózsaszín habosfürdő a család élete, nehéz időszak, stb... Ekkor derül ki, hogy ki a barátnő és ki a társ :)

2015. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nem hiányzik a párotok?
2015. ápr. 10. 08:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt ésszel képes vagyok megérteni, megélni nem könnyû.
2015. ápr. 10. 08:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd. Volt olyan, hogy albérletben éltünk a feleségemmel, 27nm2 (ebben benne az előszoba, konyha és a fürdő is!) nekem új munkahely volt, ő pedig új pozíciót kapott és volt, hogy hajnal 4 -kor is jött sms cégtől (állami cég szóvívőjének a komm. szakértőjeként neki kellett lépni előbb) mindeközben 100ft-os gondok haláleset miatt.

Darálós 3-4 hónap volt. A nemi életünk havi 1 volt, mert hulla mind a ketten, eszünkbe nem jutott a szex.

Néha egymás hátának vetve a hátunkat nem kérdezünk, nem agyalunk, nem kombinálunk, együtt kűzdünk vak hittel a másikban. túléltük, végigcsináltuk, és aztán elhúztunk nyaralni. Vannak hullámhegyek és hullámvölgyek. A hullámhegyben könnyű társnak lenni, hullámvölgyben embert próbáló tud lenni :)

2015. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az jutott erről eszembe,hogy mivel 30-on túl vagytok, 1,5 év alatt nem jutott el arra a szintre a kapcsolat,hogy együtt is éljetek,komolyabb dolgok történjenek,magasabb szintre emelkedjen a dolog.Én is 30 voltam amikor megismertem a páromat,már az elején tisztáztuk ki mit akar,ő már akkor mondta hogy el akar venni feleségül,és egy idő után már együtt is laktunk.Szerintem nálatok csak az idő megy,és nem történik semmi.Nem azt mondom hogy kötelező a házasság,együttélés,de ha a pasi ezt még nem is pedzegette és csak távolodik,nem keres annyit,biztos leülnék beszélni vele hogy mik a konkrét céljai,mit akar,mert ha semmit,nem kell rá vesztegetni az időt.
2015. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A stresszes életmód, a megváltozott munkakörülmények simán tudnak ilyen tüneteket előidézni.....és a magyarázat rém egyszerű, nem Rajtad járnak a gondolatai.

Ha a párod egy lelkiismeret típus és nagyon bizonyítani akar az új munkahelyén, akkor 100%-ban a munkájára fog koncentrálni, és ha olyan munkakörben dolgozik, ami nagy felelősséggel jár, akkor gyakorlatilag megszűnik férfinek lenni. Nem tud magától kikapcsolni és megfeleléskényszere van....gondolom maximalista típus.

Amit ilyenkor egy Nő tud tenni....ha ez egy átmeneti időszak, akkor elfogadod azt, hogy ilyen helyzetbe került és támogatod ahol csak lehet és bizakodsz abban, hogy ez az állapot rendeződik és visszatér minden a normál kerékvágásba...főleg ha ez csak átmeneti tanulási időszak.

A legtöbb Nő elvárja, hogy a pasi mutassa ki felé az érzéseit, udvaroljon és bókoljon Neki....most azt kell kipróbálnod, amikor fordított a helyzet. Ha a párod nem is kezdeményez, de azt érzed, hogy van fogadókészség, akkor dobjad be Magad és hálás lesz érte.

Az ilyen zaklatott munkakörben dolgozó emberek arra vágynak, hogy harmónia és nyugalom legyen körülöttük, és a partnerük segítsen levezetni a felgyülemlett stressz hatásait....segítsen nekik kikapcsolni.

Nem egy hálás feladat, de átmenetileg el lehet viselni...

37F

2015. ápr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon igazatok van. Szeretném nem bonyolítani még az életét én is, csakhát nehéz tehetetlenül nézni, hogy skit nagyin szeretek, most gondokkal küzd.
2015. ápr. 10. 09:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem a házasság a kapcdolat komolyságának a mércéje. Mindketten túl vagyunk egy váláson. Nekünk is vágyunk persze, de jelenleg nekem fontosabb, hogy a társa lehessek ebben a helyzetben.
2015. ápr. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!