Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Utazni vagy sem? SOS-ben kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utazni vagy sem? SOS-ben kell döntenem. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A barátom 2 hónapja külföldön van (előtte magyarban jöttünk össze, külföldi). Vidéken lakik - 500 km-re a fővárostól (a hegyek miatt 7-8 óra buszút) -, már rég kimentem volna hozzá, de azt mondta ne menjek, majd a fővárosban találkozunk.

Pénteken telefonált, hogy lehet, hogy elmegy a fővárosba, mert egy rokona beteg, ott van az anyja is meg a testvére is, de nem biztos, hogy megy. Mondtam neki, hogy szóljon és akkor ki tudok menni és tudunk találkozni. Szombaton két szót tudtunk beszélni, akkor azt mondta vidéken van. Erre tegnap este 10-kor írt egy sms-t, hogy nincsen internete, most utazik a fővárosba.

Első reakcióm: nagyon megörültem. Már feladtam, hogy valaha látni fogom. Írtam neki, hogy szóljon ha tudunk találkozni és akkor megyek (gondolom haldoklik valaki, nem akarom kiszakítani a családi körből, most velük kell lennie, de nagyon hiányzik és látni akarom).

Tegnap még megkérdeztem, hogy mennyi ideig maradna ott, de nem válaszolt. Nagyon fontos lenne beszélnünk! Mert eszembe jutott, hogy szerdán Budapesten kell lennem - megkaptam egy munkát és arra lenne a tréning, pénteken pedig a munka. Tehát ma kimennék, holnap pedig vissza.

Igazából, már úgy voltam vele, ha találkozunk, ha nem akkor is kimegyek oda turistáskodni. Hogy mi tart vissza? Nem tudom. Még sosem csináltam ilyet. Ha holnap mennék, akkor utaznék.

Hétvégén már biztosan nem lesz ott a srác, azt mondta csak két napot marad. Szóval MOST kellene beszélnünk, de nem fogunk tudni. Elég illetlenség most zavarni, ha tényleg nagyon beteg valakije. Viszont itt egy alkalom, hogy találkozzunk, mondtam is neki, hogy kimegyek, az viszont elég rosszul jön ki, ha mégsem megyek. Mit mondok, miért nem megyek? Ha most nem megyek, nem tudom mikor találkozhatunk legközelebb.

Illetve szintén szerdán lesz egy ösztöndíj interjú, ez a barátom országába lenne, valószínűleg meg is kapnám és akkor szeptembertől az ő országában tanulhatnék (egyetem, már van diplomám), tehát szerdán mindenképpen itthon kell lennem, ma kellene kimenni.

Mennétek vagy maradnátok?

(húsz év felettiek írjanak légyszi!)



2015. ápr. 13. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Hova mennél? Nem mindegy! Mekkora az esély, hogy lemaradsz a gépről hazafelé? Jó ötlet a munkádat kockáztatni egy nem kiforrott távkapcsolatért?
2015. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ismételten elolvasva amit írtál, élég zavaros a dolog a pasi körül. Nincs net, megy-nem megy. Biztosan akarsz menni? Én nem mennék.
2015. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy akarom őt látni! De jó lett volna beszélni vele. Ott nincs internete, csak vidéken, sms-t tud írni (drága). Én simán kimennék, látni akarom, csak nem hittem benne, hogy tényleg megy, ezért nem készültem jobban az útra. Ha hiszek benne, akkor már szerintem a repülőn ülnék.

Előtte 4 hónapig Magyarországon voltunk és őérte tényleg megéri, mert olyan pasi! Még kintről is olyanokat megtett értem! Szerdán tuti, hogy itthon leszek, az nem kérdés.

Így a fejemhez vághatja, hogy miért nem mentem ki, ott volt a lehetőség. És nem is tudom, hogy mit tudnék erre válaszolni.

2015. ápr. 13. 09:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármit is a fejedhez vág, akkor önző alak. Ugyanis te tudod eldönteni van-e lehetőséged kimenni vagy nincs. Nem tudom mi a szakmád, de azt tudom, hogy ma egy állás igen fontos. Kezdeni kipihenten kell.

De, ha eldöntötted, akkor miért kérdezel? Menj!

2015. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem mennék! Majd ha lesz normálisan idő, akkor menj. És akkor akár hozzá is mehetsz vidékre.

A legfontosabb, hogy itthon elintézd a feladataidat, pl. interjú.

Egyébként talán inkább nyáron kéne találkoznotok, szabadság alatt, esetleg egy köztes országban.

2015. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudtunk beszélni, maradok, viszont azt hiszem feladom ezt a pasit.

Elhiszem, hogy elfoglalt, de két hónapja nem láttam és azt kérdezi, hogy miért siettetem a találkozást?!

2015. ápr. 13. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:

1. A munka valóban fontos a mai világban, de egy (valódi) kapcsolat mindig fontosabb kell legyen!

2. Kétségbeesetten kérsz tőlünk tanácsot, pedig neked kellene tudnod, hogy mennyit ér a kapcsolat, mennyire szereted őt.

3. Akármennyire is elfoglalt, ha szeret, ő is találkozni akar(na).

4. Először azt mondod, hogy megéri érte, tényleg szeretitek egymást, sok mindent tett érted. Most pedig, azért mert elfoglalt, vagy kitudja milyen gondjai vannak, feltesz egy rossz kérdést, s máris dobni akarod? Normálisan meg kell beszélni mindent, s nem elhamarkodottan dönteni. Eldobni könnyű a dolgokat, megjavítani nehéz.

2015. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az nem volt kérdés, hogy mennék-e vagy sem. Egyértelmű, hogy mentem volna.

Beszéltünk akkor - 04.13-án tudtunk -, az lett a vége, hogy jól összevesztünk. Én nem értettem meg, hogy miért nem mehetek, ő pedig azt nem, hogy miért siettetem. Ugye rá következő nap tudtam volna menni hozzá, du. 1-re ért volna oda a repülő, ő meg kora délután indult haza, ezt nem mondta, belátom, így tényleg nem lett volna érdemi időnk együtt.

Itt ugye azt kockáztattam meg, hogy kimegyek és vagy találkozunk vagy nem, ha nem találkozunk akkor viszont a munkát is buktam volna.

Nem írtam a kérdésben olyat, hogy dobni akarom.

2015. ápr. 27. 00:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszodban írtad ezt. Bizonyára neki sem egyszerű, próbáljátok megbeszélni a dolgokat, és valahogy megoldani, hogy legalább érdemi kommunikáció lehessen köztetek. Ma már renget módon lehet kommunikálni, nem feltétlen kell postagalambot küldeni. :)
2015. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, azon azért meglepődtem. :D És nem örültem neki.

Igazából az elmúlt két hónapban már minimum 4-5 féleképpen megoldottam, hogy hogyan menjek ki hozzá (hosszú időre vagy rendszeresen).

Most végre megint beszélünk, már félek felhozni a témát.

Igazad van egyébként.

2015. ápr. 27. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!