Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Segítség, féltékeny a párom!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség, féltékeny a párom! Vagy az én felfogásom nem jó?

Figyelt kérdés

Röviden az a helyzet, hogy a barátom annyira féltékeny, hogy már az zavarja, ha a munkahelyen beszélgetek valakivel, aki férfi. Ez ugye nem normális?

Rosszul érzem magam, mert mesélnék neki többet is a benti dolgokról, viszont sokszor nem merek, mert ha már mesélem neki, hogy most új emberkével találkoztam odabent, máris megkérdezi, hogy férfi e.

Ráadásul sokszor egyedül érzem magam, mert lassan 1 éve megszakadt a kapcsolat a legjobb barátnőmmel más okból, így nincs senki, akivel meg tudnám beszélni a dolgaimat-természetesen rajta kívül, mert ezen kívül nincs gond a kapcsolatunkkal, én viszont igénylem más emberek társaságát, hogy bent is beszélgessek velük, meg pl. van egy srác, aki jóval idősebb nálam és nagyon jóba lettünk, de abszolút nem nyomul, semmi olyan szándék nincs benne, mert ha flörtölni próbálna, tuti leállítanám, na meg neki is van barátnője, szóval így tuti nincs félreértés.

Mindenesetre fogok erről beszélni a barátommal, csak elgondolkodtam, hogy lehet az én felfogásommal van baj és kíváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy működik? Mármint nincs baj a munkahelyi kapcsolatokból? Vagy nem féltékeny a párotok? Mert most ez nagyon feljött bennem. Ha valaki úgy gondolja, privit is írhat, szívesen beszélgetnék olyannal erről, aki járt már hasonló cipőben.

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2015. ápr. 17. 08:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az indokolatlan és főleg túlzott féltékenység megöl minden kapcsolatot! Ha nincs bizadalmunk a párunk iránt, inkább hagyjuk!

A Te esetedben meg egyetértek azzal, hogy beszélj a pároddal, de most borítékolom, hogy aki alapvetően ilyen természetű, azt nem fogod tudni meggyőzni, hogy mátol ne legyen féltékeny!

Még ha meg is beszélitek ezt a dolgot és megígéri, hogy most már aztán nem lesz többet féltékeny, akkor is az lesz. Csak majd ígyekszik ezt titkolni előled, de akkor is benne motoszkál folyton és őrlődni fog miatta. Ez pedig mindenképpen ki fog hatni a viselkedésére, ezáltal a párkapcsolatotokra!

2015. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy erre a problémára nincs megoldás? :(
2015. ápr. 17. 08:26
 3/20 anonim ***** válasza:

Én szerintem nincs! Több olyan ismerősöm is volt ahol a párkapcsolatban az egyik fél erősen féltékeny típus volt. eleinte még csak-csak működött valahogy a dolog, de később jöttek az ellenőrizgetések. Beleolvasott a párja e-mailjeibe, megnézte a telefon híváslistáját, sms-eket, titkon megfigyelte, amikor kijön amunkahelyéről, kikkel beszlget, hová megy!


Ez egyfajta betegség amit még kezelni sem egyszerű!


Nem akarok vészmadár lenni, de ha Te ezt nem tudod elviselni és nem vagy hajlandó "rövid pórázon" úgy élni, hogy minden percedről el tudj számolni, illetve ne tarts kapcsolatot senkivel (még barátnővel se, mert azok meg belevisznek a bűnbe), akkor ne eröltesd ezt a kapcsolatot.

Sajnálom...

2015. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ó! :(

Remélem, hogy azért tudok beszélni erről a párommal, mert így tényleg nem érzem jól magam, úgy érzem nem bízik bennem, de nincs rá oka, hogy ne bízzon, mert nagyon szeretjük egymást, épp ezért nem is jutna eszembe a szakítás.

2015. ápr. 17. 08:36
 5/20 anonim ***** válasza:

Egy megoldás van.

Szépen elhagyod az ilyet. Sose lesz nyugtod!

2015. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Persze beszélj vele, de azért az tudd, bármit is mond, vagy ígér sajnos nem fogja tudni megtartani! :(

Mint említettem ez egyfajta betegség és nem arról szól, hogy nem bízik benned, vagy, hogy nem szeret! Ez egy téveszme, egy belső késztetés egyfajta kényszeres viselkedés, amit nem tud kontrollálni és sajnos elfojtani sem az illető!

2015. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Illetve egy megoldás létezik:

Lemondasz életed hátralévő részében az alapvető szabadságjogaidról és olyan életet élsz, hogy a párod minden kételyét el tudd oszlatni a viselkedéseddel!

Ebbe viszont gondj bele, mit is jelentene igazából?

Ugye, ugye, hogy ez nem járható út!

2015. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.

Valóban kedves utolsó, ez nem járható út, már csak azért sem, mert a munkám során emberekkel foglalkozok és nem tehetek kivételt senkivel csak azért, mert férfi és esetleg fiatal.

Nem tudom mi lesz, de fogok erről beszélni a Párommal, mert az se megoldás, ha nem mesélek el neki dolgokat, akkor úgy érezném, hogy titkolok előle valamit.

2015. ápr. 17. 08:54
 9/20 anonim ***** válasza:

Nos az emberek (nők/férfiak) hajlamosak sokat hátrálni a kapcsolatuk érdekében. Tömören és egyszerűen a kompromisszumot összetévesztik a megalkuvással. A falig is elhátrálnak, tűrnek, a kapcsolatuk érdekében. Azt hiszik, hogy a kapcsolatuk amúgy jó, csak kisebb hibákkal és nem veszik észre, hogy a hiba alapvető.

És szeretnek nem hallgatni másokra ilyenkor.

Ez a hiba itt alapvető. Hátrálhatsz, és megbeszélheted vele. Amit te most akarsz (beszámolni mindenről) nagyon hamar fog eljutni oda, hogy a napod minden percével el kell számolnod, sőt egy héten belül megszokja és követelni fogja, hogy számolj is el. Fin-ani nem fogsz tudni úgy, hogy előre/utólag ne meséld el. Munkatábor.


Nem kötelező ránk hallgatni, ezt a hibát sokan elkövetik. Elég komoly kínlódások után úgy is belátod majd 1-2-3--n. év múlva. (Erre mondjuk, hogy majd megtanít az élet)


Csináld, nem szólhatunk bele hogyan intézd a párkapcsolatodat,de mi szóltunk.

2015. ápr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Így van, hallgas csak az "öregek tanácsára"! :)
2015. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!