Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék hatni magamra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék hatni magamra?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok kapcsolatban, de úgy érzem, csak időpocsékolás.

Nem kapom meg az alapvető dolgokat sem, mert eltérőek az igények.

A problémám összetett: a kapcsolatomba pont akkor léptem bele, amikor egy elég kemény lelki trauma ért Anyukám részéről(kamasz koromban elkezdett alkoholizálni, depressziós, gyógyszerekre ivott, minden nap arra értem haza, hogy fekszik a földön, hány, rosszul van, nem főz ránk, megeszi előlünk a kaját, oda kellett vonszolnom az ágyához, stb.)

Na se szó se beszéd a kapcsolatom mentett ki abból, hogy ne haljak bele teljesen. Viszont amikor össze jöttem a párommal se voltam szerelmes.

Azóta mindenki mondja, hogy negatív irányba változtam.

Próbáltunk szakítani, de akkor is olyan rosszul voltam, hogy pánikrohamot kaptam. Ha nem kiegyensúlyozott a kapcsolatom, szintén pánikrohamot kapok.

Jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, de egyszerűen nem tudok elszakadni.

Volt már, hogy jött olyan fiú,a ki sokkal jobban tetszett, mint a párom, görcsbe volt a gyomrom, és a srácnak is tetszettem, mégse tudtam még érte se ott hagyni a párom.

Egyszerűen azt érzem, hogy túl függök tőle.

Érettségi időszakomban volt, hogy elég rosszban voltunk a párommal(tett valamit, amit MEGÉREZTEM), és olyan szintű pánikrohamaim voltak, hogy azt hittem nem tudom végigcsinálni.

Hogy lehet ebből kijönni? Több mint három év elég volt ebből, szeretnék 19 évesen egy egészséges lelkületű lány lenni.


2015. ápr. 17. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted..:-/ Sajnos nagyon általános a problémád, de egy szakember biztos tud segíteni! Ha nem engedheted meg magadnak, akkor fordíts több időt a barátaidra. Én úgy szálltam ki egyszer egy ilyen kapcsolatból, hogy a legjobb haverom olyasmit mondott, amitől elbőgtem magam és rájöttem, igaza van: nem halogathatom a szakítást. Aztán a pasi 1 héten belül csinált is olyat, ami miatt közöltem, hogy vége, és ha valaha is szeretett, ne tartson vissza. Átbőgtem az éjszakát és a hajnalt, de inkább a megkönnyebbüléstől. Jó döntés volt. A tiéd is az lesz, hajrá! Közhely, de igaz: ami nem öl meg, az megerősít.;)
2015. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp el kell jönnöd arrol e kornyekrol:/ új eletet kell kezdened. En anyum is alkoholizalt eleg sűrűn. Elis koltoztem apámhoz egy eve. Itt nagyon jol erzem magam :) szinte senkivel sem tartom a kapcsolatot akivel eddig beszeltem. Új embereket ismertem meg, es hala az istennek anyám is talált egy új pasit, akivel mar ossze is költöztek szoval jora fordult az életem :) mindenképp neked is erre lenne szukseged :) nagyon boldog eletet kivanok neked :) 15/f
2015. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Monita86, köszönöm szépen, hogy írtál! :)

Nagyon sokat adtunk ki a különböző pszichológusokra, pszichiáterekre(ráadásul nem is egyhez jártam), úgyhogy most én is ezt a taktikát alkalmazom, hogy a barátaimmal vagyok sokat, hátha. Csakhogy ők meg kihasználnak, ha nem érek rá én vagyok a hibás, tehát elég nehéz, mert onnan is kapom a negatív dolgokat.

Remélem velem is az lesz, mint Veled, hogy sikerül megtennem ezt a lépést! Jó, hogy ott volt Neked az a haverod.:)

2015. ápr. 17. 10:47
 4/4 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, nagyon aranyos vagy, 15 évesen nagyon jól látod a világot! :)

Köszönöm szépen! :)

Örülök, hogy Neked megoldódtak a gondjaid, ráadásul még időben. Remélem innentől már csak jó élményeket szerzel.

Erősen gondolkozom, hogy külföldre menjek egyetemre, hátha az segítene.

2015. ápr. 17. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!