Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a párom nem akar3 harcolni értem?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vagyunk együtt. Nagy vitáink vannak mostanság. Most rajtam áll a dolog hogy vége lesz avagy sem. Ő viszont totál nyugodt, és nem küzd értem. Ezt el is mondta nekem hogy minek harcolna ha nekem nincs szükségem rá. Most én vagyok hülye hogy akit szeretek azért harcolok ???

22/L


2015. ápr. 21. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne tudni, miről folyik a nagy vita, de a leírtakból arra következtetek, hogy a dolognak valahol már bizony vége van. Ha szegény barátja így érez, hogy már nincs szükség rá, akkor nagyon reális gondolat a részéről az, amit mond. Az utolsó mondathoz két dolog jut szembe, az egyik az, hogy harcolni akkor kell, ha érdemes, ha pedig érdemes, akkor nem valakiért kell harcolni, hanem a kapcsolatért kell dolgozni, elsősorban önmagunkon. A másik pedig az, hogy ez a harcolósdi ebben az összefüggésben, ahogy most a szemem elé került, csupán egy formája az Ön részéről a játszmázásnak, és ha Ön ebben látja egy kapcsolat mozgatórugóját (amit remélek, hogy nem így van), akkor - tisztelettel, de - igen figyelemreméltó kapcsolati mintázatai lehetnek a Nagyságos Kisasszonynak.
2015. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Igen, sztem te vagy az. Gondolom vannak onallo gondolataid, el tudod donteni mit akarsz. De ha szerenadot ad, meg folyton rajtad log, ettol megvaltozna a velemenyed, mert latod, hogy "harcol erted"?

Udvarlasra vagysz, de ha szakitosdit jatszol, es ugy ered el hogy udvaroljon, meddig fog tartani szted?

2015. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Most rajtam áll a dolog hogy vége lesz avagy sem."


Mindig KETTŐN áll a vásár, ő is szakíthatna veled, csak épp nem akar, mert szeret (?), és a vitákat értelmes ember nem szakítással oldja meg.

Ha engem fenyegetne szakítással a párom, akkor lehet, hogy én is úgy érezném, jobb hagyni, hogy helyre tegye ezt a dolgot magában, és akkor küzdenék (a probléma megoldásáért), ha mellettem maradna.

2015. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Egy kapcsolatot ismertem amúgy, ahol a lány a viták hevében mindig szakítással fenyegetőzött. Már rég egyedül van...
2015. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, miért érzi úgy, hogy nincs rá szükség.
2015. ápr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez fogós ravasz kérdés ha mögé nézünk.

Mert egyrészt ebben a történetben nem látom, hogy ha tőle elvárod, hogy harcoljon érted, akkor te miért nem érte? Mert ő férfi? Rendben, de akkor milyen elvárások vannak feléd? Meg tudod fogalmazni?

És fontos lenne tudni, hogy mit takarnak a nagy viták is. Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy ennek vége, és egyikőtök sem dolgozik aktívan a megoldáson, mindketten a másiktól várjátok. Valamelyikőtöknek el kellene kezdeni a megoldást, mert ha a másikra vártok akkor annyi.


Nem vagy hülye, csak kölcsönös a teendő. Ő úgy tűnik beletörődött, belefáradt, értelmét nem látja azért nem lép. Ha van értelme, azt most neked kéne kimutatni, motiválni őt. Ha értelmét látja szerintem ő is megmoccan.

2015. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Édes jó Istenem, hova jutottunk? Valakiben felmerül ez a kérdés, hogy ez egy normális állapot-e?


Nem, nem az. Szakíts minél előbb, a barátodnak pedig kívánom, hogy olyan barátnője legyen, akivel kölcsönösen boldoggá teszik egymást. Te meg keress egy katonát, vagy valakit aki "harcol" érted. Ne haragudj, de szerintem egy kapcsolat azért van, hogy mindkét fél egyformán jól érezze magát benne, ha pedig egyikük kevésbé kezdi, a másik segít neki, hogy ez ne maradjon így. Nem elvárásokért, meg "harcokért". Rosszul vagyok az ilyenektől.

2015. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt számomra. Az egyik válaszból kicsit rá is döbbentem a dolgokra. Viszont attól hogy rajtam áll a kapcsolat, én nem akarok vele szakítani. Csak most éppen fasírt van, és azt mondta döntsek. Eddig mindig a megoldásokra törekedtem. Ez meg csak egy észrevételem volt hogy nem harcolna értem..... kettőnkért. Viszont rossz azzal a tudattal lenni hogy úgy érzem nem vagyok fontos neki, pedig nekem ő az. Én sok mindent megtettem már, változtattam pár dolgomon is.

Azt viszont félre értettétek ... nem érzi jelenleg hogy nincs szükségem rá, akkor érezné HA szakítanék vele, pont ezért nem küzdene a kapcsolatért. Mondjuk én fordított esetben biztosan törekednék hogy újra rendben legyünk.

2015. ápr. 21. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!