Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Miért hívjátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Miért hívjátok a pasitokat az uratoknak?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivètelnek. Viszont borzasztóan zavar már, hogy akár szóban, akár írásban, korosztálytól függetlenül rengeteg lánytól hallom, hogy "uram"-kènt emlegeti a pasiját. Akár egy hete, akár èvek óta van vele.

Az èn olvasatomban azt jelenti az uram kifejezès, hogy valaki, aki uralkodik felettem. Valaki, akinek engedelmeskednem kellene. Èn viszont soha nem rendelődnèk alá senkinek. Ès a legtöbb nő is ezt vallja nagykèpűen, hogy erősek ès függetlenek, mègis "uram"-nak szólítják a párjukat.

Szóval aki tud erre válaszolni, annak megköszönöm. Nem vitát szeretnèk kirobbantani, csak kíváncsi vagyok.


2015. ápr. 23. 18:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Mert ő az úr a háznál, ő a "főnök".
2015. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én nem hívom annak, és nem is ismerek senkit aki így hívná a barátját.
2015. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
De mièrt főnök? Ő a pènzkereső egyedül, mindenaz övè?
2015. ápr. 23. 18:11
 4/24 anonim ***** válasza:
mert vicces. aranyos. nekem is jólesik, mikor asszonynak hív. ez is egy becézés.
2015. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell meggyőznöm senkit, hogy így hívjon:P
2015. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
Mert, egy nőnek az a dolga, hogy engedelmeskedjen a férjének/pasijának! És, hogy meg tegyen mindent érte!
2015. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ez egy régies dolog, egydül az öregasszonyok uramozzák a férjeiket. (Pölö öreganyám meg a barátnői)


Esetleg szub csajok ilyenek még...


De dik, nem is örülne sok csávó ennek. Inkább hívjanak már Nagyúrnak akkor.

2015. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Cigányoknál szokás ez.
2015. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ez csak egy szófordulat, mint amikor a pasik "asszony"-ként hivatkoznak a barátnőre. Nem kell szó szerinti jelentést boncolgatni. Barátnőid is nyilván nem tartják párjukat uruknak és parancsolójuknak. Belemehetünk a "pár" megnevezés elemzésébe is,mert végül is ők ketten nem egyformák... :)
2015. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ez ma már nem jelent semmit, csak poénból mondják így. Régen a férfi szó szerint a nő ura volt, a nagymamák néha még szokták uruknak nevezni a nagypapákat. Ezt a szavajárást utánozzák a mai lányok, de ma már sokkal inkább ők uralkodnak.
2015. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!