Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet-e egy ember olyan társ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e egy ember olyan társ mellett boldog, aki nem a szellemi társa?

Figyelt kérdés
Szeretek beszélni a pszichológiáról, társadalomtudományokról, politikáról, természettudományokról, folyamatosan olvasok, tanulok. A barátomnak sokszor küldök át érdekes cikkeket, de elolvasni sem hajlandó. Pedig imádok vitatkozni. Azt mondja, hogy ne foglalkozzak ilyenekkel. Rajtam és az edzésen kívül nem is érdekli őt nagyon semmi, pedig nagyon okos ember, mert mikor néha enged nekem, akkor nagyon jó eszmecseréket folytatunk. Szeretem őt, de ez akkora űr bennem, és hiába mondom ezt neki, nem igazán érti, hogy mi a problémám.
2015. ápr. 23. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én is már sokszor szakítottam ezzel az indokkal, sajnos.. Hasonló ki nem teljesedést éreztem.
2015. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nagy "pszichológus filozófus" megkérdezi, hogy lehet e boldog valaki,miközben ő van ilyen helyzetben és ő éli át.


te az vagy,vagy sem?


én tudtam az lenni mivel nőktől lényegesebb kevesebb szellemi munkát várunk ,sokkal több kéz és szájat!

2015. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nehéz.. nem igazán lehet... és az edzésen kívül? a munkája? színház? egyéb?
2015. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is azt kell mondanom, hogy nem.

Nagyon fontos az, hogy el tudjatok beszélgetni ilyen témákban. Mármint persze csak akkor fontos, ha a kapcsolatban legalább az egyik félnek erre van igénye. De ahogy írtad, neked van.

2015. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Otthagyta az egyetemet és munkát keresni is lusta. Hiába kérem, nem hajlandó még az önéletrajzát sem megírni. Nem nagyon mozgatja meg semmi, pedig van benne potenciál, ha nem lenne ilyen passzív ember.
2015. ápr. 23. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hosszútávon unalmas lenne az ilyen kapcsolat.
2015. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem lennék boldog. Az meg ezektől függetlenül is kizáró ok, hogy abbahagyta az egyetemet és még munkát keresni is lusta.
2015. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kizárt hogy hoszútávú boldog kapcsolattá fejlődjön ez a barátság vagy szerelem, nem tudom te minek érzed. Cianotikus hatással van a szellemi különbség két ember egymás iránt táplált érzelmeire. És annál erősebb a méreg, annál gyorsabban hat, gyorsabban erodál, minél nagyobb az űr a két fél intellektusa között.

Az hogy nagyon okosnak látod, valószínű a testi vonzalma, ami hat rád, az generálja benned ezt az minősítést. Mert akit a sporton kívül semmi nem érdekel, nem hajlandó beszélgetni veled ha ezt igényled, nem képes megérteni, értelmezni a problémádat az, az empátia képtelenségét bizonyítja. Szóval egy ilyen embert sok mindennek lehet nevezni de okosnak a legkevésbé. Próbálhatod, erőltetheted ezt a párkapcsolatot, de rövid időn belül kiábrádulsz és kilépsz belőle, ezt 100 százalékos bizonyossággal ki merem jelenteni. Ezért én azt mondom:

Sincerum est nisi vas, quodcumque infundis acescit.

2015. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!