Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beteges féltékenységet lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteges féltékenységet lehet "gyógyítani"?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal. Eddig az összes barátnője megcsalta vagy kihasználta. Én már a kezdetektől mindig mindenben mellette voltam, ápoltam mikor beteg volt, segítettem amiben csak tudtam.

A féltékenység akkor kezdődött, amikor komolyra fordult a kapcsolatunk (összeköltöztünk). Eleinte furcsa volt neki, hogy végre normális kapcsolata van, de nagyon örült neki. Aztán egyik pillanatról a másikra jött elő a féltékenység. Nem hiszi el, hogy ő a második férfi az életemben, sőt azt sem, hogy akikkel szóba álltam régen, nem volt közöm hozzájuk. Meg van róla győződve, hogy az ismerettségi körében lévő férfiak (akik boldog párkapcsolatban élnek) mind engem akarnak. Emiatt már köszönni sem merek szinte nekik, nehogy félre értse. Ha egy fárasztó nap után elbambulok, rögtön azt hiszi, hogy a "szeretőmre" gondolok. Lassan már nincs olyan nap, hogy ne hozná szóba ezeket a dolgokat.

Nem járok el sehova a munkahelyemem és a bolton kívül, ráadásul barátaim sincsenek, csak a legjobb barátnőm, de ő mintha a nővérem lenne.

Nagyon szeretnék rajta segíteni, mert rossz, hogy ilyen, hisz ezzel idegileg teljesen tönkre teszi magát és engem is.

Keressünk egy szakembert? Vagy mi magunk is meg tudjuk oldani a problémát?


2015. ápr. 27. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Lelki erőszak

Alapvető érzelmi igények és szükségletek megtagadása, barátoktól, munkától, családtól, kedvenc foglalatosságoktól való elszigetelés vagy eltiltás, féltékenység, nő önbizalmának módszeres lerombolása, elzárkózás a problémák közös megbeszélésétől, nő állandó hibáztatása, értéktárgyainak összetörése, tárgyak összetörése/dobálása/csapkodása, fegyverrel való fenyegetőzés, félelmet keltő viselkedés (dühödt nézés, üvöltés), támadó faggatózás, életveszélyes/ijesztő autóvezetés, telefon és egyéb kommunikációs csatornák lezárása, telefonon való állandó ellenőrzés, nő zsebeinek/táskájának átkutatása"

[link]

Esetleg vedd fel velük a kapcsolatot

2015. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ezt nem lehet gyógyítani, aki ilyen természetű, az mindig ilyen marad. Érdemes lenne megtudnod, hogy az előző kapcsolatai vajon milyen okból is futottak zátonyra, lehet épp emiatt. Menekülni kell az ilyen embertől mielőbb...
2015. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Áhá, szóval mindenki hibás volt, csak ő nem...persze...

Ne haragudj, de ha az előző kapcsolatairól ezt mindent csak tőle hallottad, az csak az érem egyik oldala.

Engem is csaltak már meg, de ettől még nem féltékenykedtem a későbbi kapcsolatomban.

Ha valaki mindig csak a "körülmények áldozata", és ezt hangoztatja is, az mindig gyanús kell, hogy legyen! Független infókat is kellett volna szerezni, meghallgatni a másik felet esetleg.

Ez amit veled csinál nem nevezhető kapcsolatnak, te maximum az ő tárgya vagy, ami azt csinálja amit ő akar.

2015. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bántalmazó férfiak tipikus viselkedése ez. Eleinte nincs náluk nagyobb úriember, túltesznek a legromantikusabb nyálas filmeken is, mert látják, hogy a nő ezt beveszi, és ebből tudják, hogy rátaláltak következő áldozatukra. Hiszen egy normális lelkű, értelmes, egészséges önbizalommal rendelkező nő rövid idő múlva átlát a szitán, sőt a férfi igazi énje is hamarabb előjön vele szemben, mert az ilyen nőknek nincs igényük irányításra, sokkal kevesebb ideig tűrnek. Szóval adj neki ultimátumot, hogy vagy abbahagyja, vagy vége. Ha abbahagyja az jó, ha nem akkor meg elköltözöl, nem szabad baleknak lenned.
2015. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minimum pszichológus, de inkább pszichiáter. Ez már elég paranoidnak tűnik...
2015. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hat ez már csak rosszabb lesz...Az ötlet jó hogy pszichológushoz fordulj vele csak az a baj hogy ebből szerintem csak vita lesz és te fogod húzni a rövidet!Azt fogja mondani hogy nem vele van a baj hanem veled!Nem akarok elkeseríteni de szerintem ha nem látsz javulást rajta lépjél ki ebből a kapcsolatból még mielőtt rosszabbra fordulna a helyzet!(bántalmazásra gondolok)
2015. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, elgondolkodtató. Ettől függetlenül nagyon szeretem, egyelőre nem tudom mit tegyek, de már ezeket a dolgokat is szem előtt tartom.
2015. ápr. 30. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!