Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy esne, ha párod mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy esne, ha párod mindig egyes számba beszélne miközbe elvileg most vettetek egy "közös" házat?

Figyelt kérdés

A barátom és én most vettünk egy kertes házat. Az összeköltözés még odébb van, mert felújítás szükséges.

Tisztába vagyok vele, hogy ő vette fel a hitelt és övé a tuljadonjog is. Ennek ellenére, ha már közös jövőt tervezel a másikkal, akkor nekem fordított esetbe természetes lenne,hogy közös kuckónknak tituláljuk a házikót.

Ha valaki kérdezi barátomat, akkor rendszerint egyesszámba beszél.Nincs olyan, hogy "mi",miénk.

Igy van ez a mostani házzal kapcsolatban is. (házam,kertem,utcám...stb)

Annyira rosszul esik ez az egész, hogy soha nem vagyok benne egy mondatában sem és most a háznál sem. Próbáltam érzékeltetni a dolgot vele is, a válasz annyi volt, hogy unja már ezt a kié,mié dolgot. Hozzáteszem még nincsenek közös dolgaink, semmi. Neki jóval magasabb a fizetése is mint nekem, szóval lehet a bútorokat is ő szeretné megvenni én meg csak bólogatok h ok ez szép, ez illik ide stb.:(

Így azt érzem, hogy én csak úgy leszek mint egy szipmla lakótárs.

Nektek mi a véleményetek?



2015. máj. 4. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
házassági szerződést!
2015. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem aranybogár.. Te a ház része leszel... Nem egy lakótárs...


Te választottad... Vagy pénz vagy szerelem...

2015. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos így lesz. Téged is csak egy megszerzett használati tárgynak néz,és úgy fogsz tőle elmenni,ahogy oda mentél.
2015. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 3 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok, tehát a házassági szerződés kizárva. Azt amúgyis butaságnak találom, mert úgy kezdeni egy közös jövőt,hogy egyből szerződést írunk, ergo egyből a válásra reflektálnánk.
2015. máj. 4. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Látod, én hasonló helyzetben vettem házat, mindig azt mondtam az exemnek, hogy ez a mi házunk, ő meg ragaszkodott hozzá, hogy mivel én fizettem, ezért az enyém, és nem tudta sosem közösnek érezni, vége is lett.


Mindenkinek megvan a maga keresztje :)

2015. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Te adtál pénzt a házra? Vagy csak a pasid vette egyedül? (illetve ő fizeti a hitelt) Ha te nem adtál bele egy fillért se akkor mégis mit vársz? AZ az ő háza.


Ne akarj már olyasmiből részesedni amibe semmit nem tettél bele.

2015. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os: ez marhaság. Volt, olyan, hogy egy párom lakásában éltem, volt, hogy az enyémben élt egy párom, és mindig úgy gondoltam a helyre, mint az otthonunkra, függetlenül attól, hogy mi volt a tulajdoni viszony.


Egy párkapcsolat attól is párkapcsolat, hogy megosztod vele az életed, ebbe bele tartozik az otthon is, a kérdező nem azon siránkozik, hogy nem íratja a nevére a fél házat, nincs rajta haszonélvezeti joga vagy hasonló, nem megszerezni akarja, csak nem érti, hogy az miért nem az ő jövendőbeli otthona is. Ez nekem logikus problémának tűnik.

2015. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló:Nekem nagyjából 200.000 ft spórolt pénzem volt, ami én fel is ajánlottam, de visszautasította.Sőt, ha véletlenül nem tudná fizetni vmiért a hitelt, egyértelmű h fizetném.


utolsó válaszoló:Én is így látom a dolgokat:( Szó sincs arról, hogy én tulajdonostárs v haszonélvező szeretnék lenni. Én úgy vélem, ha fordított helyzet adódott volna, miszerint egyedül én vettem volna a házat, eszembe sem jutott volna hogy a párom ne a saját otthonaként kezelje.

2015. máj. 6. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: próbáltad ezt már megbeszélni vele? Lehet, hogy csak túl boldog, és büszke, hogy lett egy háza, és most újságolni akarja mindenkinek, és igazából nem téged akar kihagyni. De azért bennem is ott bujkálna a kisördög, hogy esetleg nem tervez hosszú távra, és ezért a furcsa "csak az enyém" gondolkodás.
2015. máj. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!