Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is sokkal haromoni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is sokkal haromonikusabbak azok a kapcsolatok, ahol a nő a dominánsabb fél?

Figyelt kérdés

Általában ha a férfi irányít a kapcsolatban, lehet, hogy a nő férfiasabbnak fogja tartani, de hosszú távon az esetek többségében szerintem nem működőképes az ilyen kapcsolat. Egy férfi nem tud úgy odafigyelni a nő érzelmi világára, hogy alkalmas legyen egy párkapcsolat irányítására, hiába az életben általában alkalmasabbak az irányításra, ráadásul sok férfi fejében élnek olyan téves elképzelések, hogy a nők még szeretik is, ha nem figyel a párjuk az érzéseikre. (Rövid távon lehet valóban izgalmasabb az ilyen emberekkel a párkapcsolat, de most gondolkodjunk hosszú távon, életre szóló kapcsolatban, házasságban.)

Egy nő viszont, ha ő a dominánsabb inkább, ösztönösen odafigyel a párja érzéseire és a sajátjára is, így úgy irányítja a kapcsolatot, hogy a párja is kielégítse az ő igényeit és a nő is a párjáét. (Nem extrém esetekre gondolok, ahol a nő sodrófás házisárkánnyá változik! Hanem normális mértékű dominanciára.) Nem véletlen szerintem, hogy a gyereknevelés is általában inkább a nő dolga, mivel ők jobbak egy gyerek tanítgatásában, "irányításában" is.


Szerintem a nők általában sokkal jobban vágynak a dominanciára egy kapcsolatban, hiába hangoztatják, hogy a férfi legyen domináns, így nem is működhet hosszú távon egy olyan kapcsolat, ahol nem a nő irányít.



2015. máj. 5. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt valami könyvből másoltad? Mert párkapcsolati tapasztalatod nem nagyon lehet :-P
2015. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Te meg úgy látom nem tanultál meg rendes véleményt kifejteni.
2015. máj. 5. 12:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok veszekedni, de szövegértés egyes, ülj le!

Ez a véleményem:

"párkapcsolati tapasztalatod nem nagyon lehet" ... és részemről ebben benne van a válasz :-P

2015. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Én személy szerint nem értek ezzel egyet. Nálunk aránylag egyenlőség van a kapcsolatban, de azért mégis a párom hordja a nadrágot. A kis piti dolgokban én hozok döntést, mert az őt általában nem érdekli (milyen pizzát rendeljünk, ilyen jellegű dolgok), de a nagyobb horderejű dolgokban, amellett, hogy kikéri a véleményem, azért a végső döntést ő hozza meg (autóvásárlás, az albérlet kiválasztása, ilyesmi). Kívülállónak, társaságban úgy tűnhet, hogy én kedvemre ugráltatom és ő ilyen kis "papucs", de egyáltalán nincs így. Csak kis piti dolgok, amikben nem lát értelmet ellenkezésre több van az életben, mint nagy horderejű valami.


És nekünk tökéletesen működik a kapcsolatunk. Ő hordja a nadrágot, de nekem is van beleszólásom dolgokba. Kiegyensúlyozott az egész, és relatíve egyenlőség uralkodik. Szerintem az ilyen jellegű kapcsolatok tovább bírják, mint azok, ahol folyton megy a vita azon, hogy most mégis ki a főnök.

2015. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem! :) Nekem nagyon nem.

Én úgy szeretem, ha egy picit jobban irányít a férfi. Félreértés ne essék, mindent megbeszélünk, közösen hozzuk a döntéseket, vagy amihez én értek jobban nekem van nagyobb "szavazati jogom", amihez ő, abban neki.

De jobban szeretem, ha ő a dominánsabb kicsit, néha szeretem neki átadni az irányítást.


Én úgy gondolom, hogy legtöbb pár ma már egyenlőségpárti, személyenként, páronként esetleg eltolódik kicsit a dominancia az amúgy is határozottabb fél irányába, de ez egyénfüggő.

Ahogy én tapasztaltam, hangsúlyozom, ez az én környezetemre érvényes, a nők sokszor szeretnek picit felnézni a párjukra.

2015. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy férfi dominánsabb, irányítóbb, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem figyel oda a nő érzéseire. A kettő közt nincs ilyen jellegű összefüggés. Kevésbé irányító, sőt nagyon passzív férfiakat is ismerek, akik emellett önzők, kényelmesek és csak magukkal foglalkoznak.

5-ös voltam.

2015. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi köröm alapján tudok statisztikát mondani. 2 ismerősöm él olyan kapcsolatban, ahol a nő a domináns fél, persze gondolom a szexben is, bár ezt nem nagyon kötik mások orrára, de azért mivel jól ismerem őket eléggé lejön, h "ki hordja a nadrágot" (persze egy kívülálló sztem észre se venné). Stabil kapcsolatban már 5+ éve és boldogok...


Ellenben azok a barátnőim akik a tipikus domináns macsót keresik, mint ideált, szinte folyamatosan csalódnak, boldogtalanok, nyafognak... Nyilván más az ideál mint a valós élet... sztem akit nem "indít be" h egy férfi uralkodjon felette ott folyamatos hatalmi harc lesz... mert olyan, h tökéletes egyenlőség nincs.

És ezek a macsók is általában nyámnyila fiúk akik magukra erőltetik a nagy kemény férfi szerepet amiből a végére már nem marad semmi csak taplóság meg zsarnokoskodás. Ez egyértelmű.


Azért egyébként ha belegondolunk van benne valami h a férfi alárendelt fél, visszagondolva a legősibb, matriarchális társadalmi formára ami persze a fejlődés szükségszerűen elnyomott, de ott maradt mélyen, szinte minden korban visszaköszön a női dominancia, pl. a középkori lovagköltészet formájában, szóval az emberekben él, csak el van nyomva.

2015. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Meg ismerősi kör kérdése is ez, úgy látszik, mert én az én ismeretségi körömben pont az ellenkezőjét tapasztalom, mint a 7-es válaszban írtak.

Azok a kiegyensúlyozottabb, tartósabb párkapcsolatok, ahol valamivel a férfi a dominánsabb. Ahol a nő, ott előbb-utóbb mindkét fél elégedetlen lesz. Legalábbis én így tapasztalom széles körben.

2015. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%

8-as: szóval azt mondod, hogy ha a nők irányítanak egy kapcsolatot, akkor az nem csak a férfiaknak rossz, de valójában a nők sem találják meg így a számításukat hosszú távon, ergo a nők nem jó vezetők/irányítók?


Szerintem egyébként ez nem a nemeken múlik, hanem a személyiségeken. Egy domináns személyiségű ember (nemtől függetlenül) egy olyan pár mellett tud stabilan kiegyensúlyozott kapcsolatban élni, aki hajlandó behódolni, és pont olyan mértékben, amiben ezt a domináns fél jónak érzi. A túlzott engedelmesség kiábrándító, idegesítő, nemtörődömséget sugall, míg a túl kevés behódolás konfliktusokhoz, felesleges erőlködésekhez, eseteg még sértődésekhez is.


A klasszikus szerepek, amiket elvár tőlünk a világ, hogy a férfi domináns legyen, a nő meg engedelmeskedjen. Már csak ez a társadalmi nyomás is ebbe az irányba tereli az embereket, ezért (is) kevésbé látható az a felállás, amikor a nő a domináns. Ha ez is van egy kapcsolatban, azt inkább ösztönösen titkolja mindkét fél, de a valóság az, hogy ez nemektől független dolog, ráadásul a két konkrét ember egymáshoz viszonyított irányítási hajlandóságától/vágyától függ. Szerintem. :)

2015. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 PearlDiver ***** válasza:
Szerintem felesleges erre ráhúzni egy elméletet arról, hogy hol jó a dominancia súlypontja. Ha megvan a kölcsönös tisztelet, felelősség egymásért és a konszenzus, akkor fel sem merül.
2015. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!