Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek arról hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról hogy egy nem vallásos és egy vallásos ember összeházasodna? Mármint hogy van-e értelme, milyen hátrányok származhatnak belöle stb?

Figyelt kérdés
vallás,keresztény,házasság,kapcsolat,férfi,nő,eljegyzés,esküvő,gyerek

2015. máj. 16. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy a két fél mennyire intelligens vagy éppen mennyire az ellentéte ennek a fogalomnak.
2015. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim ilyen kombináció, és 25 éve jól megvannak. :) Az egyikük vallásos, templomba jár, imádkozik; a másikuk ugyan nem vallásos, de nem is ellenzi azt, nem egyházgyűlölő, és beleegyezett abba is, hogy minket is megkereszteljenek. Csak elfogadás kérdése. Mondjuk egy radikális ateista - mélyen hívő párosítás nem tudom, működhet-e, vagy eleve vonzónak tudják-e egymást találni. (Én nem jönnék össze olyan ateistával, aki gyűlöli a keresztényeket - de gondolom ő sem velem.)
2015. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Marhára nem érdekel, a barátaimmal ez kb sose téma. Én hívő vagyok, barátommal sosem vitatkoztam vallásról ( na ő aztán pedig rendesen vallásos volt).

Engem harcos ateisták tudnak kikergetni a világból, akikek kb ez az első kérdésük vagy megjegyzésük. Én se piszkálom az ő világnézetüket, ők sem az enyémet.

Sztem intelligens párnál ez max annyira téma, hogy az egyik ember elmegy vasárnap a templomba, a másik meg otthon marad.

2015. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi így házasodtunk össze, tiszteletben tartjuk egymást, semmi hátrányát nem érzem. Bár a férjem nem olyan "vérateista", mint sokan. :)
2015. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy olyan emberrel igen, aki gyűlöli a keresztényeket viszont nem ateista?
2015. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben mindketten tiszteletben tartják a másik véleményét, nem gond. Én nem vagyok megkeresztelve, nem járok templomba, de nem zavarna, ha a párom járna. Ugyanakkor azt nem szeretném, ha amiatt cseszegetne, meg meg akarna téríteni.
2015. máj. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:D hát én nem vagyok ateista és tudja rólam hogy elfogadom így őt viszont azt is tudja hogy én nem tudnék vallásos lenni. Viszont ő szeretné hogy az legyek tudom csak nem akarja ezt mondani nekem mert tudja hogy ezt elutasítanám.
2015. máj. 17. 10:39
 8/9 anonim válasza:

Mind a ketten makacsul HISZNEK a saját igazukban. A HIT nagyon emberi dolog, alapja a végtelen tudatlanság.

(Kádár János a halála előtt papot hívott magához.)

2015. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már hogy jön ide Kádár János? Sokan papot hívnak magukhoz a haláluk előtt. Egyébként meg, hogy mi az igazság, nem tudja senki. Én ugyan nem vagyok vallásos, de nem is vetem el Isten létét. Sok minden van a világon, amit nem tudunk, nem ismerünk. Senki nem mondhatja, hogy aki hisz ilyenben, az buta lenne. Viszont az igaz, hogy sokan nagyon elvakultan hajtják a magukét. Kérdés, hogy a gyermekeid milyen szellemben akarod nevelni. Ha komolyra fordul a dolog, erről érdemes elbeszélgetni.
2015. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!