Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az egész?

Figyelt kérdés

Én 24 vagyok ő 26éves.

Van egy 1/2 tulajdoni közös lakásunk, januártól az anyjával él azaz már 5hónapja mert nem birtuk egymást elviselni nekem nincs hová mennem neki ott az anyja.

Az anyja tönkre tette 2 éves kapcsolatunkat mert az elejétől kezdve bele szólt szó szerint mindenbe irányítani akarta az életünket és engem is őt is.

Mi pedig folyton veszekedtünk egymás miatt és az anyja miatt is.

A végén ő adta be a vállást mert elege lett abból hogy nem tud engem betörni és írányitani folyton azzal jön hogy a hibáimat ecseteli hogyha én tettem ellene ilyet olyat és ő is tesz akkor örökké fogadjam el, nem képes abba hagyni a játszmáit és túlépni a multan.

Elváltunk majd nekem lett egy új kapcsolatom akivel új életet akartam kezdeni ő erre féltékeny lett zaklatni kezdet fenyegetőzni hogy kisemiz a közös lakásból költözzek ki onnan stb. Utána odáig fajult hogy az új pasim megveretette a barátaival őt mert nem tudtunk élni miatta. Azután rögeszmésen vissza akart szerezni végül adtam neki egy új esélyt de újra ugy viselkedik ahogy eddig semmit se változott de tőlem elvárja hogy változzak nonstop bármikor érjek rá vele foglalkozni nem érti meg hogy szeretnék egyedül lenni pihenni mert egész héten dolgozok ő meg csak tanfolyamra jár.



2015. máj. 24. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl van rajtad,de birtokolni akar. A tulajdonának tekint,és a lakássall próbál sakkban tartani. kisemmizni nem tud,a legyegyszerűbb az lenne,ha vennél fen kölcsönt,nem hitelt,és kifizetnéd,és mehet anyucihoz. Dugjon vele,ha annyira az ő életét akarta élni.
2015. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mint már írtam az anyjával él már 5hónapja de igy viselkedik.

És nem tudok rajta eligazodni amikor nem kell nekem ő és lerázom meg keressek mást akkor küzd értem azt mondja amit hallani akarok amikor meg kap új esélyt akkor meg elszúrja azzal hogy megint csak a multban él.

2015. máj. 24. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:

A közös tulajdonban lévő lakást miért nem adtátok el a válás után?


Vagy megállapodtatok esetleg abban, hogy lakáshasználati díjat fizetsz?


Gondolom, - függetlenül attól, hogy milyen volt a házasságotok és a szakítás - számodra sem lenne elfogadható megoldás, hogy te elköltözöl, ő meg él abban a lakásban a következő barátnőivel, aminek a felét te fizetted ki.


Még egy dolog: az anyja lehet, hogy megnehezítette az életeteket, de a kapcsolatotokat nem ő tette tönkre, hanem részben az, hogy a volt férjed felnőtt férfi létére nem tudta a manipulatív érzelmi játszmáit kezelni.


Azt, hogy neked mekkora részed volt benne, hogy nem tudtatok együtt élni, azt meg neked kell tudnod. Akárhogy viselkedett, te is nyilván tudod, hogy sem nem megoldás, sem nem elfogadható valakit fizikailag bántalmazni ahelyett, hogy közösen egy igazságos és korrekt megoldást találtatok volna arra, hogy mi legyen a közösen vásárolt lakásotokkal, aztán pedig ment volna mindenki a maga útján, élve a saját életét, ha már egyszer elváltatok, amire nyilván komoly okotok volt.

2015. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válást ő akarta hogy hátha azzal hogy beadja és látom elveszitem akkor majd megváltozom vagy harcolni fogok érte de én mondtam neki hogy 1éves házassággal játszani és ezzel manipulálni vagy zsarolni nem megoldás és komolytalan is és bele mentem a válásba mert nem akartam olyan életet hogy igy éljem le.


A lakásról pedig én mondtam neki fel veszek hitelt és kifizetem őt, vagy pedig eladjuk. De ő egyiket se akarja hanem azzal zsarol hogy közös tulajdon megszüntetése ha nincs az amit éppen ő akar.

A váláskor pedig igen megegyeztünk a bíróságon hogy mivel én rászorulok a lakásra amig nincs vagyon megosztás beadva addig én lakom ott mível neki ott az anyja nekem apám nem él testvéreim nincsenek anyámnak meg új palija van és nem igazán jövök ki a palijával.


Csak nem értem őt hogy mért kell most a lakással zsarolni és a kisemizéssel ha nem szeret ennyire be akar tőrni engem hogy olyan legyek amilyet ő akar mért nem enged el, el váltunk mert örökösen írányitani akart engem és az anyja is nagy szerepet játszott benne sokszor volt egyoldalú és játszotta hogy ő bármit megtehet én meg nem. Szedjen fel valakit és hagyjuk egymást élni mért jó neki ez ezt nem értem. Mikor válás után új kapcsolatom lett egy új oldalát ismertem meg foggal körömmel vissza akart szerezni hirtelen tök normális lett és az érzékeny oldalát mutatta meg amikor dobtam a srácot miatta kapot új esélyt ujra a régi lett.

2015. máj. 24. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
El van rontva az az ember nem is kicsit.
2015. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lépj túl,és felejtsd el. Ne foglalkozz vele,szedj össze pénzt,és mihamarabb fizesd ki,míg alacsonyak az árak.
2015. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A lakásról pedig én mondtam neki fel veszek hitelt és kifizetem őt, vagy pedig eladjuk. De ő egyiket se akarja hanem azzal zsarol hogy közös tulajdon megszüntetése ha nincs az amit éppen ő akar."


A közös tulajdon megszüntetése ingatlan esetében három módon lehetséges: természetbeni megosztással, amennyiben "az ingatlan arra adottságainál fogva alkalmas, a hatályos jogszabályok szerint műszakilag megosztható, a szükséges hatósági engedély rendelkezésre áll, továbbá, ha a megosztás nem jár jelentékeny értékcsökkenéssel és nem gátolja a rendeltetésszerű használatot sem" (feltételezem, hogy erre a ti lakásotok nem alkalmas), megváltással (amit te már felajánlottál), illetve árverezés után történő értékesítéssel.


Amennyiben árverezésre kerülne a sor, téged elővásárlási jog illet meg, ha pedig magasabb áron kel el a lakásotok, mint amennyit neked megérne, akkor szépen megkapod a vételár felét.


Szóval nem értem, hogy miért járnál rosszul a közös tulajdon megszüntetésével, amivel a volt férjed fenyegetőzik. Ha ilyen helyzetben lennék, és nem fogadná el a megváltást, vagyis pénzzel történő kivásárlást, akkor én magam kezdeményezném ezt a megoldást a bíróságon, hogy mielőbb végleg lezárjuk ezt a kérdést, és megszakíthassak vele mindenfajta kapcsolatot.


[link]

2015. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogadok, kérdező, te voltál az exférjednek az első komolyabb kapcsolata. És mivel nem tud csajozni, sokáig te is maradsz neki az egyetlen lehetséges alternatíva.
2015. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!