Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

A páromnak most lett így pénze hála az új munkahelynek. Tudott gyűjtögetni ő is és nem csak én raktam félre. De mióta lett pénze elég anyagias lett...múltkor 550Ft-ért árultak barackot a piacon vettünk kb 4 db, mert mág kívántuk....na aztán otthon meg is jegyezte jó drága volt....

esküvőt szervezünk és elsőnek lagzis volt, de lett egy kisebb vita anyukámmal és kisebb esküvőt csinálunk amilyet én szerettem volna.

Viszont ha szóba kerül (csak jövőre lesz, van időnk) , hog anyakönyvezető és mennyit kér, ruha, virágról is ajánlatkérés, étteremből is stb stb szóval pénzről van szó...teljesen kiakad, hogy majd most ne fizessünk és, hogy sok pénz....nem egyszerre kell fizetni semmit,de szerintem jobb kicsiket fizetni..mint egyszerre nagyot.

Mondtam neki, hogy anyagias lett kicsit, de azt mondta azért mert sosem volt még ennyi pénze... értem én persze ,de azért még apróbb dolgokon is fenn akad...(igaz most adott kölcsön haverjának , a megkérdezésem nélkül 270 ezret) szóval nem nagyon értem...persze most már ő is látja hülyeség volt kölcsön adni...de ez van.

A pénzügyek minden kapcsolatban ilyen kényes dolog? és lehetséges, hogy újra önmaga legyen a párom és nem egy zöld kobold aki védi az aranyát?



2015. máj. 27. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én szüleim egész életemben a pénzen veszekedtek, szóval nagyon gondold meg, hogy akarsz-e jövőt, családot olyasvalakivel, aki jelentősen máshogy áll az anyagiakhoz, mint ahogy az szerinted normális lenne. Gondolok itt arra, hogy ha valaki rászokik arra, hogy megjegyzést tegyen, hogy ezt is én vettem neked, azt is én fizettem, az egy idő után nem csak megmérgezi a kapcsolatot (nem csak házastársi, hanem akár gyerek-szülő viszonyt is!), hanem a hatalom eszköze is lesz.

Gondolj bele, a barackos incidens fényében tegyük fel, hogy elveszted az állásod, és szükséged van némi pénzre egy váratlan kiadás miatt -- szívesen és nyugodtan kérnél tőle, vagy tudnád, hogy fel lesz hánytorgatva? Vagy később, ha gyesen leszel, és neki lesz nagyobb bevétele -- akarsz vele alkudozni, hogy tényleg kellett-e az a játék a gyereknek vagy a ruha magadnak?


Szóval én azt javaslom, hogy ezt beszéljétek meg, de alaposan, és várd ki a valódi változást az esküvővel, mert ez apróságnak tűnik, de hosszú távon nagyon kellemetlen lehet. Érdemes érvelni neki, elmondani, amit érzel, és nem csak egy-egy nagy beszélgetés alkalmával felhozni, hanem mindig említeni, amikor elkezd garasoskodni, hogy tudatosuljon benne, mi az, ami már szerinted irreális.

2015. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ne haragudj ezt nem írtam oda, rám szívesen költ, persze nem szoktam nagyon hagyni. tényleg ez azóta van mióta úgy már neki is lett pénze...azt nem jegyzi meg ha nekem kell valami.
2015. máj. 27. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most egyszerűen bosszantja,hogy ennyi pénzt kölcsön adott,próbál spórolni mert fél,hogy nem marad.

Talán ha az a barát fisszafizeti a lét újra lazább lesz.

2015. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy azért ilyen mert fél hogy túlköltekezik így hogy van pénze, és még nem tud bánni ennyi pénzel
2015. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezek elöbb kezdöttek mint a kölcsön adás, úgy az esküvői téma után jöttek elő
2015. máj. 27. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy ha megugrik a fizu az ember beáll egy nagyobb büdzsébe vagyis én ezt vettem észre magamon és barátaimon.

Nem rég ugrott meg a fizetésem, és már kétszer is előfordult hogy 60e forintot szórakoztam el egy este alatt.


A kérdés az hogy mikor stabilizálódik a helyzet. Én egy excel táblázatban vezetem a kiadásokat, jelenlegi keretett, mire, mikor, mennyit kell költeni és így próbálom havi szinten leosztani a fizetésem. Javaslom egy hasonló vezetést kitűzni kb valami ilyesmit:


megmaradt: 140.000

+ ehavi: 150.000

------------------

310.000


fateréknak: -50.000

rezsi: -40.000

lakbér: -51.000

-------------------

169.000


kaja -40.000

kölni -6.000

ruha -10.000

egyéb -3.000

cipő -10.000

------------------

hátravan: 100.000



Ez egy ideális helyzet de becsúszik még mindig 1-2 sörözgetés ahol több ott marad mint 3e.

2015. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!