Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párotoknak rosszkedve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párotoknak rosszkedve van és bunkón beszól nektek akkor bocsánatot kér tőletek?

Figyelt kérdés

Olyan sértő dolgokat vágott a fejemhez, hogy szerinte milyen vagyok, amik egyáltalán nem is igazak rám, mások szerint se. Sokkal inkább rá! Főleg az utóbbi időben.

Eddig azt gondoltam hogy csak dühből mondja, de mivel már többször előfordult, hogy ugyanezt mondta rám, kezdem úgy érezni, hogy tényleg ezt gondolja rólam. A másik meg, hogy nem is érzi hibásnak magát ezek után, bocsánatot se kér tőlem. Mégis mit lehet tenni ilyen helyzetben?



2015. máj. 28. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de szerintem ebben a párkapcsolatban nincsenek szilárd alapok. Én 2 éve vagyok együtt a barátommal és az a minimum hogy bocsánatot kér ha megbánt. De próbálunk szelídek lenni egymáshoz. Te is hibás vagy, ha ezt tűröd szó nélkül, és nincs benned tartás annyira, hogy rájöjjön, milyen is ő! Nyisd fel a szeméd, különben ez napról-napra égetőbb probléma lesz!
2015. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd vissza neki, hogy fájnak, amiket mond, és kérd meg, magyarázza el, miért gondolja rólad azt, amit. Csak ne egy balhé közepén, hanem nyugodt beszélgetés keretein belül. :)


Nálunk attól, hogy rossz kedve van a páromnak, még nem beszél bunkón velem, max nyűgös. Ha mégis összekapunk valamin, bocsánatot kér. Én is. :) A stílusért mindenképp, a balhé tárgyért meg az, aki tehet róla. De mondjuk, ha valamit a fejemhez vág, arra én mindig rákérdezek, hogy ezt miért is.

2015. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A dühös ember mindig igazat mond, ezt tessék megtanulni:D


Aki nem tud bocsánatot kérni, annak nem volt gyerekszobája és saját magának árt vele.

2015. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hibás vagyok, mert ennek ellenére megbocsátok, azért mert én vagyok az aki nem bírja tovább a mosolyszünetet.

Ha elkezdem mondani, hogy ő hogy viselkedik, akkor védekezésbe és ellentámadásba vált. És az a röhej, hogy ennek ellenére úgy érzi, hogy ő enged...

2015. máj. 28. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevetik kivetítésnek. Az ego egyik védelmi mechanizmusa, a saját hibáit vetíti ki rád, mert sértené az önbecsülését a felismerés, hogy ezek az ő hibái.
2015. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mennyi idősek vagytok?
2015. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*nevezik
2015. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én 23, a párom 26
2015. máj. 28. 23:15
 9/11 anonim ***** válasza:

#4,

"Tudom hogy hibás vagyok, mert ennek ellenére megbocsátok, azért mert én vagyok az aki nem bírja tovább a mosolyszünetet."


Nem, nem vagy hibás. Ez jó dolog, hogy túl tudsz lépni ezeken, és kezdeményezel akkor is, ha nem te vagy a balhé oka. Ez egy olyan kompromisszum, amit sok embernek meg kellene tanulnia. :) Viszont! Nagyon vékony a határ eközött, és a megalázkodás között. A megbocsátás ne abból álljon, hogy inkább engedsz, és tűrsz, csak ne legyen balhé. Azzal azt sugárzod, hogy veled bármit meg lehet tenni.


Ezért írtam, hogy később, mikor már kifutott a balhé, akkor hozd fel ezeket, egyszerű beszélgetésként. Hogy visszatámad, az valóban védelmi mechanizmus. Mindenképpen tudatosítanod kell benne, hogy nem támadni, balhézni akarsz, csak kíváncsi vagy a miértekre. Mert, ha - tegyük fel - tényleg van valami abban, amit mond, akkor csak így tudsz változtatni, ha elmagyarázza. Ha pedig téved, akkor azt tudod elmagyarázni, hogy mi az, amit félreértett, másképp gondoltál, hogy neki ez jött le belőle, holott eszed ágában sem volt bántani.


Sajnos az, hogy se nem hibásnak nem érzi magát, se bocsánatot nem kér, nem jó jelek. Egy egészséges kapcsolatban muszáj mindkét félnek engednie. Ezt is fontos lenne megbeszélnetek, különben halálra van ítélve kettőtök dolga hosszú távon. Ez új fent az engedés-megalázkodás témakör, amit fent írtam.


25N

2015. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Kedves utolsó, igazad van, én is érzem néha hogy ez már lassan súrolja a megalázkodást, amit természetesen nem szeretnék. Alapjában véve is úgy gondolja, hogy ha vmin összekapunk akkor mindig ő kezd békülni, pedig ez nem igaz. De még ha az is lenne, akkor is én hamar megbékélek és nem húzom az orrom, mert természetemből fakadóan a (kölcsönös) béke híve vagyok. Köszönöm, hogy megerősítettél abban hogy ez jó. De most komolyan, nem a férfinek kellene megtennie az első lépést? Főleg ha ő hibázott?!

2015. máj. 29. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!