Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan legyek jó támasza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek jó támasza a páromnak a nehéz időkben?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a páromnak mostanában, munkahelyi nehézségei vannak, nagy lelkesedéssel szível-lélekkel vág bele egy projekte, mivel ő ezt egy hobbiként fogja fel, neki ez a második szerelme, de folyton kudarcba fulladnak a próbálkozásai mostanában. Úgy érzem ez a sok sikertelenség kezdi elvenni a motivációját. Egyszerűen ötletem sincs hogyan segíthetnék én neki. Néha csak bemegyek a szobába és csendben űlök mellette, míg ő megoldáson töri a fejét, hogy érezze, hogy ott vagyok, de nem merek szólni sem... Ötletek?
2015. jún. 1. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Éreztesd vele, hogy te mindig ott vagy neki, rád mindig számíthat. Ez a legtöbb amit tehetsz, de hidd el ez a legértékesebb támasz.
2015. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Simogasd meg, öleld meg, fogd meg a kezét.
2015. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
simogasd meg a buksiját!
2015. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Masszírozd a vállát, a hátát :)

Ez nekem nagyon jólesne :)

2015. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A masszírozás jó ötlet, de én is azt hiszem át tudom érezni a párod problémáit mivel én is hasonló munkát végzek. Fejlesztek gondolkodok a megoldásokon aztán, ha nem megy akkor én is elkezdek kevésbé motivált lenni.


Engem pl zavarna, hogyha csak úgy gondolkodás közbe átölelnének, messzíroznának és elterelnék a figyelmemet, úgyhogy biztos, ami biztos kérdezd meg hogy lehet-e.


A másik legjobb dolog az, amikor elkezditek megbeszélni az ő problémáját és még ha a a barátnője is vagy, lehet semmi közöd nincs a témához, egy csomószor ő maga fog rájönni a megoldásra. Ez sokszor velem is megtörténik, néha totál véletlen, teljesen abszurd mód pattan ki a megoldás a fejelmből, lehet nem is arról a dologról volt szó, amit épp beszélt velem a barátnőm.

2015. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom amit az utolsó írt :)

Én is IT-s vagyok és tapasztalatból mondom, hogy rengeteg problémával kell megküzdenünk.

Szinte állandóan a "hogyafrancbaműködikezasz@r" és "miértnemműködik", "hogyfogoméneztmegtanulni", "sz@razegész", "elegemvan" gondolatok mászkálnak a fejemben. Persze lehet ez azért van, mert egyetemen sok ilyen probléma elé állítanak minket. Viszont a sok ilyen kudarcélmény, idegeskedés, bosszankodás, nagyon a kedvét tudja venni az embernek.

Amint megtanulunk használni valamit, vagy elérünk valamit, jön a következő akadály, egy új probléma amit nem tudunk könnyen megoldani vagy nem is értünk.


Segítségért fordulni is sokszor kellemetlen, mert vagy azzal szembesül az ember hogy senki sem ért hozzá vagy aki ért hozzá az nagyon gyakran félvállról válaszol és van aki lekezelő a segítségkérővel, még ha IT-s IT-stól kér segítséget :D


Nekem nagyon jólesett volna, ha a barátnőm érdeklődik a problémáim felől és nem csak úgy nagyritkán megkérdi, mivel foglalkoztam...

Sokszor tényleg nem látványos a feladat vagy a probléma, de ha megpróbálsz időnként őszintén érdeklődni, az nagyon jól tud esni és talán még rád is ragad néhány hasznos dolog :D


Nagyon jólteszed szerintem, ha bemész a szobába és csendben ülsz mellette, amíg gondolkodik. Már sokszor ez is jól tud szerintem esni.


És egy jó tanács, bár erre nem tértél ki: Ne siettesd meg ne stresszeld olyannal, hogy miért dolgozik állandóan vagy miért nem megy veled randira vagy ilyesmi :) Persze az nem baj, ha időnként felhívod a figyelmét, hogy jó lenne felkelni a géptől.

Csak nekem pl nagyon rosszul esett, amikor azt éreztem a barátnőm részéről hogy a kapcsolatunk kezd a végére érni, kezd elege lenni belőlem, hogy folyton elfoglalt vagyok és nem foglalkozom úgy vele, ahogy ő szeretné, továbbá kb semmibe veszi amit csinálok, még ha az ellenkezőjét is mondja


Jó lehet ha megkéred, hogy mondja el a problémát. Ha olyanokról beszél neked, amihez nem értesz, rákérdezhetsz arra amit nem értesz. Megkérheted, hogy mondja el részletesebben. Ezzel nem vagy idegesítő (legalábbis én nem érezném annak). Ha esetleg megpróbálsz 1-2 apróbb ötletet bevetni, az is tökjó. Az sem baj, ha butaságot kérdezel vagy az ötlet, amit mondasz használhatatlan. Sokat dob az ember kedvén, ha úgy érzi nem egyedül van


Csak így nagyon demotiváló tud lenni a sok probléma és idegeskedés mellett, ha az ember azt érzi a társán, hogy baromira hidegen hagyja amivel szenved és tökmindegy neki hogy megoldja a problémát vagy nem és érzi is a társán hogy már inkább menne randira vagy étterembe vagy bulizni...

De te jófej barátőnek tűnsz :)


És most kéretlenül is kaptál egy kisebb "Így gondozd az IT-s pasidat" tutorialt :D

2015. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ilyenekkel szekálni, hogy figyeljen már rám is, tudom, hogy megvannak a maga problémái és azt szeretném ha először ezeket oldanánk meg, nem tudom, túl nagy rajta a nyomás, néha már ilyen depresszív állapotban érzem őt, mert ha ő hibázik, minden és mindenki bukik, a csapata, a cég, a befektetők, amiért persze csak és egyedül ő viszi el a balhét
2015. jún. 2. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a youtube-on a Bajban sose gyenge a nő c. dalt, abszolút rád illik és mindenki másra, aki ilyen. Szép dal. Esetleg küldd el neki mailen! :))

Szerintem is magyarázza el, hogy mit nem ért, próbálja megértetni, hátha valami ötletet tudsz adni vagy egyszerűen csak meghallgatod.

Tudod, a totó 13+1-et se a tuti futballrajongók töltik ki! :))

2015. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"mivel ő ezt egy hobbiként fogja fel, neki ez a második szerelme, de folyton kudarcba fulladnak a próbálkozásai mostanában"


Mondd neki, hogy mivel ez a szerelme, elsősorban magának akarjon teljesíteni és ne másoknak. A "kudarc" csak a külvilág visszajelzése, a tömeg viszont a legtöbbször téved és igazából csak az számít, hogy ő elégedett legyen a végeredménnyel.

2015. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!