Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem akarja elkérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem akarja elkérni a volt feleségétől a gyerektartást. Én vagyok a rossz amiért ezért neheztelek rá?

Figyelt kérdés

A párom és az én gyermekeimet is közösen neveljük. Közös kasszán vagyunk. A párom gyermekei után a bíróság 3*35000Ft-ot ítélt meg. A párom viszont az utóbbi fél évben nem tartott rá igényt, mert szerinte "megvagyunk nélküle is".

Én ezen a nyáron szerettem volna a két nagyobb csemetémet angol táborba beíratni, de nem jut rá és egy vitánk alkalmával kicsúszott a számon, hogy ha elkérné a gyerektartást, akkor ez nem okozna problémát. Erre persze én lettem a rossz, meg a túl anyagias. A végén még azt is megkaptam, hogy ha ilyen extrákat akarok a gyerekeimnek, akkor keressek másodállás és abból majd jut rá. Ez utóbbi nagyon rosszul esett, mert egyáltalán nem volt jogos ez a megjegyzése.

Most erőteljesen gondolkodok a külön kasszán, de fogalmam sincs, ezt a gyakorlatban hogyan tudnám megvalósítani.


2015. jún. 2. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem külön kassza kell,hanem külön kell menni,vigye a gyerekeit,és tartsa el őket.
2015. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem anyagiasság szerintem, az a gyerekeknek jár. Ha nincs rá szükségetek tegye nekik félre. Én biztos külön kasszára mennék. Osszátok el a rezsit, mindenki fizeti a sajátját+ a gyerekeiét, és akkor mindenki azt tud megadni a gyerekének amit akar. Mondjuk az étkezés lehet egy kicsit problémás, azt nem tudom hogy osztanám el. Függ attól is mennyi idősek a gyerekek. De szerintem ebből még sok problémátok lesz, lehet igaza van az első válaszolónak.
2015. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A "párod" purdéját nem neked köll eltartani. Mindenki a saját kölykét köll, hogy eltartsa. Anyuka éli világát, te meg tejelsz a vadidegen pulyákra, a saját véredre meg nem jut. Nem kóser.
2015. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Az jogos, hogy a gyerektartás a gyereknek jár, ezért ha másképp nem használja fel, beteszi a bankba.


Viszont a tábor ügy nem tiszta számomra. Egyenlő arányban szálltok be a családi kasszába? Az igényed abban az esetben lenne jogos és méltányolható, ha te fizettél volna többet az év során, a párod gyermekeinek költségeit is finanszírozva, és ezért nem futja táborra. Ha azonban ugyanannyival, mint kevesebbel szállsz be, mint a párod, akkor az ő megjegyzése jogos: nem várhatod el, hogy a te gyermekeidnek ő finanszírozzon "luxuskiadásokat" a saját jövedelméből, vagy a gyermekeinek járó tartásdíjból. (Ha meg is kapja az exétől, nyugodtan beteheti egy bankszámlára a SAJÁT gyermekei számára.)


Ha te nagyobb részt veszel ki a családi költségvetésből, akkor teljesen jogos az igényed, hogy a gyerektartás is kerüljön be a közösbe, de csak akkor!

2015. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Külön kasszát úgy tudsz megvalósítani, hogy a közös költségeket (rezsi, kaja) arányosan megosztjátok egymás között, minden egyéb költséget pedig egyénileg finanszíroztok, ki-ki a saját jövedelméből saját magának, illetve a gyerekeinek.
2015. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy egy kicsit off, de mi sem vagyunk gazdagok, igaz csak egy gyerkőc van, de tényleg luxus a tábor? 2,5 hónap nyarat nem is tudom hogy lehet tábor nélkül megoldani, nem mindenhol van hadra fogható nagyszülő.
2015. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
# 6: tábor és tábor között óriási különbségek vannak. A nyelvi táborok pedig nem a legolcsóbbak közé tartoznak.
2015. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 4/7 Időpont ma 12:14 értek egyet.
2015. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!