Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A sógornőm szülni fog, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sógornőm szülni fog, a párom pedig nem érti meg a helyzetet? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Bátyám felesége augusztus elejére van kiírva. Mivel a bátyám elég ájulós így az szóba se jött,hogy ő bent legyen a szülésen. Sógornőm testvére nem szeretne bemenni, mivel én egészségügyi dolgozó vagyok így engem kértek meg, hogy legyek bent a szülésen, persze igent is mondtam. A párom erre teljesen kiakadt, hogy nekünk augusztus elejére van szállás foglalva, hogy nyaralni megyünk. Mondtam neki, hogy át lehet tetetni későbbre, persze nem akarja. Én pedig mondtam neki, hogy menjen el akkor egyedül, mert rám most itt van szükség. A párom tesójának a szülésén is én voltam bent. Szerintetek jogosan akadt ki?


2015. jún. 5. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia! A szülés és a születés a legszebb dolog. Szerintem a nyaralást át kellene tenni. A sógornőd számít rád... :-)

Egy friss kismami 19/l

2015. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mumusan ***** válasza:
56%

Jogos is meg nem is. Pl nem értem hogy miért nem közeli hozzátartozó megy be? A bátyád is igazán összeszedhetné magát, elvégre az Ő gyereke.

Másfelől meg ha nincs más megoldás, akkor át kell rakatni, ennyi.

2015. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A férfiak teljesen máshogyan vannak "összerekva", mint a nők. Női szemmel nem jogosan akadt ki, férfi szemmel talán igen. Jó lett volna, ha a szállásfoglalás előtt derül ez ki, akkor könnyebb lett volna kompromisszumot kötni. Próbáld meg vele megértetni, hogy ez egy különlegesen nehéz helyzet egy nő életében és te szeretnél segíteni. Ha nem messzire mennétek, akkor esetleg haza tudál jönni, ha megindul a szülés.
2015. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"A sógornőm szülni fog, a párom pedig nem érti meg a helyzetet"


Hát magyarázd el neki, már ideje lenne megtudnia. Amikor apa meg anya nagyon szeretik egymást akkor összebújnak és történik egy kis csoda és ez a csoda elkezd nővekedni és ebböl a kis csodából lesz kilenc hónap múlva a kisbaba.

2015. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig úgy volt, hogy a nővére megy vele. Sajnos neki 2 hónapja elment a babája, így lelki okok miatt ő nem képes bemenni a szülőszobára. Budapesten lakunk, a tesómék Debrecenben. Mivel augusztus 4.-ére van kiírva, így én már 2.-án oda utaznék. A párommal mi elsején indultunk volna Siófokra.
2015. jún. 5. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Valahol igaza van. Nem átjáróház a szülészet. És a baba születése a szülőkre tartozik, nem az összes közeli távoli rokonra melegváltásban. Én már őket se értem, minek kell ott lennie valakinek mindenáron bent aki nem az apa.
2015. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sógornők is közeLI hozzátartozónak számítanak.. miért ne mehetne be? Ismerek olyat, akit a legjobb barátnője kísért be :)


Kérdező:

Beszéld meg a pároddal, előbb-utóbb csak megérti :)

Főleg, hogy az ő tesójánál is te voltál benn.


Sok boldogságot a babához!

2015. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha a sógornő őt kéri meg, hogy bemenjen vele, HA nincs más, aki bemenjen, ha vele biztonságban érzi magát, akkor

MIÉRT NE MEHETNE BE?


A szülés nm a társadalmi elvárások témakörébe tartozik.

A kismama és a baba kényelme a legfontosabb.... ha ők szeretnék a kérdezőt, nem mindegy, hogy milyen rokoni kapcsolatban vannak???????

2015. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én az orvoson és nővéreken kívül senkit nem akarok bent látni a szülőszobában. Minek? Attól nem lesz kevésbé fájdalmas, nem nagyon tudnak ott mit csinálni, ha valami történik, max zavarba hoznak, hogy ilyen helyzetben látnak. Ez nekem intim dolog lenne, mint a szoptatás, ne nézze senki, ne is legyen a közelemben senki.


Ez a hozzáállásom miatt én amondó vagyok, hogy felesleges lenne bemenni, de miután már megígérted, és az anyuka nem igazán tudja a babát bent tartani, amíg elmentek nyaralni (vagy előbb kitolni), ezért egyértelmű, hogy vagy nem mentek nyaralni, vagy átteszitek más időpontra.


Bár engem kicsit aggasztana, oké, hogy augusztus elejére van kiírva, na de ha pár nappal előbb jön? Vagy később? Ha átrakjátok, is ugyanúgy ütközhet, mert amennyire én tudom, még mindig a baba dönti el, mikor akar kibújni, nem az orvosok :)

2015. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki hogyan szeretné végigcsinálni a szülés, semmilyen mód nem elítélendő és senkinek semmi köze hozzá! Én egyedül szeretném végigcsinálni, édesanyám azt mondta, hogy bár Ő is egyedül szült, másodjára már nem egyedül ment volna be. Az utcánkban van egy ápolónő, jó barátnők a szomszédommal és Ő ment be a szüléskor hozzá. Egy barátnőm pedig egy másik barátnőmet hívta be, hogy legyen ott vele. Szerintem aranyos dolog és legalább nem egyedül vagy, valaki fogja a kezed, olyan, akit régóta ismersz és megnyugszol a jelenlététől (már amennyire lehet). Egy nyaralás elhalasztható, egy szülés soha! A gyerek nem fog megvárni benneteket, ha Ő kiakar jönni, akkor kijön :D A nyaralást bármikor megejthetitek :) Szerintem pont nem érdekelne, hogy mit mondd a párom, ha ilyen eset előfordulna, hisz az lenne az elsődleges szempont, hogy egy "családtagon" segítsek és ne hagyjam cserben, ha Ő szeretné, ha ott lennék vele! Ha hívott, biztos fontos lesz neki, hogy bent leszel és ezt hagy döntse már Ő el és ne más és azt se nézd, hogy ki hogy reagál erre, hisz nem az a fontos, hogy családtag vagy-e, vagy sem, hanem a kismamának mennyire vagy fontos! Neki kell minél kényelmesebbé, elfogadhatóbbá tenni a szülést.
2015. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!