Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményed arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, hogy itt is, és máshol is sokszor tapasztalni azt, hogy az emberek útmutatásra vágynak, tanácsra párkapcsolati problémáiknál, de közben mindenféle változtatásnak/változásnak ellenszegülnek?

Figyelt kérdés
Gáz nem?
2015. jún. 7. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
igazad van én azért nem segítek már senkin se úgy se fogadja meg a tanácsom akkor meg felesleges
2015. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Semmi. Önmaguk akadályai az előre jutásban. Addig dekkolnak és toporognak egy helyben mig erre rá nem jönnek:)
2015. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van,mert sokszor csak ki akarják önteni a szívüket,elsírni a bánatukat,de tudják magukban hogy úgyis a saját fejük után mennek,akárki akármit is mond.
2015. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ igazából milyen változtatásról van szó.Mert apróságokon nyilván könnyű,és az valóban gáz ha azokat nem úgy fogadja.

Bár tudom,hogy az én problémám komplex,de nálam például amit úgymond "tanácsoltak" nekem,ahhoz az egész életemet kb. át kellene alakítanom,meg magamat is teljesen.

Na most amit magamnak felépítettem,és tapasztaltam 20+ év alatt,azt nem lehet csak úgy szimplán átírni...

Szóval a mértéke a lényeg,nem maga a tény,hogy kapsz tanácsot.

24/F

2015. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem természetes. Vannak szokások az ember életében, amikhez mindenáron ragaszkodik, még akkor is, ha sokszor akadályozzák őket bizonyos célok elérésében, mert valahogy olyan szervesen kapcsolódnak a jellemükhöz, önképükhöz, vagy komfortérzetükhöz, hogy egyszerűen nem tudják nélkülük megváltoztatni az életüket. Egyesek aztán beletörődnek, hogy ezek miatt bizonyos dolgoktól végleg elesnek, mások meg nem és állandóan kiskapukat meg köztes megoldásokat keresnek, hogy a kecske is jóllakjon (megkapják, amire vágynak) de a káposzta is megmaradjon (ne kelljen szervesen megváltozniuk). Ez egyrészt tényleg gáznak tűnhet, másrészt valahol csodálni tudom azokat, akik nem fogadják el az előre megírt szabályokat és kiutat keresnek. Aztán vagy sikerül, vagy nem.

Meg aztán sok, változtatásra irányuló tanács egyszerűen hülyeség.

2015. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert attól még, hogy az embernek egy adott pillanatban van valami problémája valamivel, nem biztos, hogy az egészet meg szeretné változtatni. Saját magamon is tapasztaltam, hogy kiírtam egyszer régen egy kérdést a legjobb barátnőmmel kapcsolatban. A válaszokban egyértelműen elítélték őt, azt mondták nem is igazi barátom, keressek mást. Talán az adott helyzetben érthető is volt ez a reakció, de nekem a legjobb barátnőm volt, és rengeteg olyan pozitív élményem volt vele, ami miatt nem éreztem volna, hogy a teljes baráátságunkat meg kell szakítani, még ha ez abból a 8 sorból, amit ideírtam nem derült ki teljesen. Ugyanígy az embernek általában, ha valami problémája van, és tanácsot kér, nem tud feltárni a másik előtt minden érzést, minden információt. Nem véletlenül szeret valaki valakit, vagy van benne egy kapcsolatban. Útmutatásra várnak, persze, de nem kötelességük 100%-ban elfogadni a tanácsod. Idális esetben az ember nem egy ember véleményét követi mindenben, vagy egy adott problémában, hanem meghallgatja mindenki véleményét, majd a sajátját alakítja ezek szerint. Alapvetően a saját életét szeretné élni mindenki, és nyilvánvalóan nem véletlenül vannak az emberek abban a helyzetben, amiben vannak. Lehet, hogy valami kívülről rossznak tűnik, ha a benne levőknek éppen erre van szükségük, nem tehetsz ellene semmit, és nem várhatod el, hogy minden tanácsodat megfogadják. Neked csak egy tanács (pláne ha arról van szó, hogy itt gyakorin azt mondod valakinek, hogy szakítson a barátjával, mert összevesztek valamin), ha nem is jön be, nem a te bajod. Neki viszont az az élete.
2015. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert az ilyenek igazából nem tanácsot szeretnének, hanem olyanokat, akik egyetértenek velük, hogy az ő helyzetük (természetesen önhibájukon kívül) rettenetes és megváltoztathatatlan.
2015. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Költőnő? ***** válasza:
sok ember ha panaszkodik és "tanácsot kér", igazából csak buksisimire vágyik, semmi másra. Ugyanez a helyzet ha véleményt kérnek tőled és besértődnek ha az őszinte véleményed mondod el :D
2015. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!