Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a párom játssza az eszét, meg a sznobot az irodalom és a filmek terén, holott a tudása felszínes?

Figyelt kérdés

Ő elméletben mindig az IMDB-hez igazítja, milyen filmeket néz meg. Azt mondja, hogy hetes alatti Imdb-s filmeket sosem néz meg. Kb. ennyiben merül ki az igényessége, de még ez is hazugság mert sok filmjének csak 5-ös vagy 6-os az IMDB-je. Azon kívül nem ismeri a RottenTomatoes-t, sem Roger Ebertet. Erre csak rávágja, hogy neki saját véleménye van és nem hagyja magát befolyásolni egy "senki által" - értsd. Roger Ebert.

Meg hogy nem néz régi filmeket, mert azok szarok, és csak az öregek néznek ilyeneket, akik ezeken nőttek fel. A művészfilmek szarok, a régi filmek szarok, a musicalek szarok, a tudása a Vissza jövőbenben, az Üvegtigrisben, 1-2 híres Stephen King-adaptációban, a Tarantino-filmekben és Marvel-filmekben merül ki(amik jók, de a filmkultúra korántsem ennyiből áll)

Az irodalmi tudása meg kb. annyi, hogy kijelenti hogy Petőfi mennyire idegesítően túlértékelt volt, meg biztosan sokkal több híres költő van, akik nem válhattak híressé, a magyar irodalom *zar és unalmas, és hogy egy könyv volt, amit tetszett neki Mikszáth Kálmántól a Rokonok(!!!!).

A csúcs az volt, amikor a Szózat került szóba, ő pedig Kölcsey Husztjának utolsó versszakát kezdte el szavalni.


2015. jún. 10. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

:DD ez óriási. Szeretnék vele találkozni, hogy röhöghessek rajta, mit nekem Hollószínház, míg ilyen emberek léteznek.

Mondd, miért vagy egy ilyen arrogáns és buta emberrel együtt? Ja, hogy férfi vagy, neki meg jó a csöcsikéje és neked nem is kell más :))

2015. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

:D


keress vki mást... am az én pasim is nagyon nézi az IMDB-t, de attól még megnéz velem más filmeket is.

2015. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
21 éves lány vagyok, a párom meg 28
2015. jún. 10. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Akkor nagy a farkincája :) Már okot nem tudok kitalálni
2015. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sok más jó tulajdonsága van, csak eléggé ilyen a hozzáállása a művészethez, a közgazdaságtanhoz, a matekhoz, a fizikához... igazából mindenhez, amihez nem ért. Amihez ért, abban csöndben marad.
2015. jún. 10. 13:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából az a nagy hibája, hogy nem bírja elviselni, ha valaki jobban ért valamihez a környezetében, mint ő.
2015. jún. 10. 13:53
 7/13 BlackSword ***** válasza:
91%

"ő pedig Kölcsey Husztjának utolsó versszakát kezdte el szavalni."


Ezek alapján szépen összeilletek... A Huszt egy epigramma, ami totál egy versszakos... Szóval jobb ha tudod, az nem nyomtatási hiba, mert a vers nem az amit 4 soronként taglalnak, és a sorok nem érnek ki a lap széléig...


Üdv, egy ismeretlen költő...

2015. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam. A Huszt második felét kezdte el utolsó a Szózat utolsó versszakaként mondani.
2015. jún. 10. 17:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Nevetséges egy párod van. Bocsi. Hogy mit csinálj? Előbb azt kéne tudni, hogy te milyen vagy? És milyen szerepet is töltesz be a kapcsolatotok értelmiségi részében? Nyilván szeretné, hogy felnézz rá és van egy adag kisebbségi komplexusa is. De mivel a fentebbi kérdésekre nem tudom a választ, ezért csak saját reakciómat tudnám leírni, viszont azzal szakítanál, ha követnéd... Egy újabb kérdés, te értelmesebb ill. ezeken a tereken okosabb vagy tőle? Mert, ha nem akkor nem igazán tudsz mit csinálni. Mivel én igen úgy vélem a leírtak alapján én vitába bocsátkoznék vele és vagy összevesznék vele jól vagy rájönne, hogy milyen keveset is tud és feleslegesen keménykedik, ergo elnyerném a tiszteletét. Persze ez nem vezet egy jó kapcsolathoz. Egy ilyen helyzetben szerintem nem tudsz semmit sem csinálni.
2015. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

"Elnézést, elírtam. A Huszt második felét kezdte el utolsó a Szózat utolsó versszakaként mondani."


LOL! Ez tényleg abszurdba illő pillanat. Mert hogy le akartad írni, hogy a barátod milyen hülye (vajon az okos dolog, hogy együtt vagy vele, és a háta mögött ilyeneket írsz róla?), és közben kiderül, hogy te is hülye vagy. De így megy ez. A barátod hülyének tartja a filmeket és az irodalmat, te hülyének tartod a barátod, én téged, te engem stb. Igazából én azokat az embereket kedvelem, akik mosollyal tudják vállalni a hülyeségüket. Mindig örömmel csinálok viccet a nagy megmondóemberekből, akik mindig ki akarnak tűnni az eszükkel a társaságban, és éreztetni, hogy ők mennyivel okosabbak mindenkinél, mert mindenkiről megvan a véleményük.


A barátodról annyit, hogy talán beszűkült egy kicsit vagy nagyon, de még mindig jobb, mint az a sok irodalomolvasó és filmművészetnéző emberke, aki csak sznobságból csinálja ezeket. Aki igazából semmit nem ért belőlük, csak szeret szépelegni, lilulni, de azért a lelke mélyén tudja, hogy a Barátok közt sokkal jobban szórakoztatja. Gondolom, te nem tartozol közéjük. ;) Engem már rég nem érdekel a nagy és komoly és fontos művészet, amióta rájöttem, hogy félrevezet a sok hülye tankönyv és tanár és esztéta, és nem azt kell szeretni, ami elismert, hanem, amit szeretsz, ami szórakoztat. Én Mozartot is azért hallgatom, mert szórakoztat, nem azért, mert fontos zeneszerző. A magyar irodalom többségét ellenben nem olvasom, mert túl komolyan és komoran veszi az életet, elfelejti, hogy a művészet és az élet játék is, és nem muszáj karótnyelve citromot nyalogatva ostorral csapkodni magunkat a bölcsőtől a koporsóig.


Én nálad vélek felfedezni egy kis kisebbrendűségi komplexust, ha nem tudsz értékelni egy embert, csak mert nem izgatja valami, ami téged igen. Mintha kicsit túl komoly elvárásaid lennének, hogy milyennek kell lennie a másiknak, a barátodnak, milyen dolgok után kell érdeklődnie stb. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy együtt jársz valakivel, erre elkezded itt fikázni a háta mögött. Ezek szerint nem vagy képes elfogadni, ezt viszont nem vagy képes neki elmondani. A saját múltamból tudom, hogy az ember akkor viselkedik így, ha nem önmaga. Ha például egy megtanított ízlést követ, nem a sajátját alakítja ki. Ilyenkor van az, hogy baromi dühös és frusztrált és intoleráns és lenéző azokkal szemben, akik más ízlést követnek. Szóval, kívánom, hogy döntsd le te is a légváradat, találd meg az igazi saját magadat, a saját életedet, a saját ízlésedet, a saját érdeklődésedet, és ha ez megvan, akkor tudj sz*arni rá, hogy mit gondol róla más, még ha az a legnagyobb elme is a világon. Ugyanis senki se tévedhetetlen. És ne hagyd el a humorérzékedet, tudj nevetni magadon, mert akkor a többi embert is jobban tudod majd értékelni. Ha pedig a barátoddal így sem jössz ki, netán az ő készülékében is vannak komoly hibák, akkor szakíts vele.

2016. jún. 17. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!