Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet hosszú távon?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt barátommal.Van köztünk különbség (később leírom),de jól kijövünk,megnevettet,nagyon kiismert,a barátaim és szüleim bírják (sőt mindig kérdezgetik,mikor jön,sokszor úgy érzem,jobban várják,mint én),bízhatok benne,őszinte velem,komoly jövőt tervez velem.

Viszont túlságosan egyszerű hozzám.Engem sokminden érdekel,diplomás vagyok,szeretek olvasni,mindenféle filmet (akár művészfilm) nézni.Nagyra tartom az általános műveltséget.Szeretem a nagyvárosi pezsgést,de jól érzem magam vidéken is.Szeretnék utazgatni,vagy egy jobb munkahelyet,ami most van,vannak terveim.

A barátomnak érettségije sincs (szakmunkás),kevés dolog érdekli,elég szűklátókörű,talán a zenei ízlésünk az,ami egyezik,más nem.Őt nem érdekli a kultúra, sőt nevet is azon,hogy neki könyvtárba kéne járnia,azon is röhögött,hogy megmutattam neki az egyetemet,mert ő nem odavaló.Nincsenek nagy ambíciói,megelégszik azzal.ami van,nem beszél nyelveket,ráaádásul egy elég élhetetlen községben szeret élni,ahol én sosem laknék.Szóba jött,hogy elköltözne onnan,de nem látok rá nagy rációt.(Nem lakunk együtt)Egyre jobban kiütközik az ellentét köztünk,sokszor veszekszünk,apróságokon is.Nem tudok rá felnézni igazán,bár ő legalább nem egy anya kicsi fia típusú pasi,mint akikkel előtte voltam.De zavar,hogy sok különbség van köztünk.Ezen túl lehet lépni vagy folyton ilyen kételyeim lesznek? (Közös témánk azért van,és sokmindenről hasonlóan gondolkozunk,bár az nem a mi életünket érinti,csak úgy általánosságban.Pl.az,hogy hol élnénk a jövőben,erről máshogy gondolkozunk,persze én is szeretnék gyereket,csak nem oda szülni,ahol ő lakik.)

28/N


2015. jún. 15. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Persze, hogy működhet. Mindketten változni fogtok. A csiszolódás lényege, hogy sokat beszélgessetek, megértsétek és elfogadjátok a másikat. A szerelemben nem hiszem, hogy fontosak ezek a dolgok, amiket felsoroltál.

Hasonló helyzetben.

18/L

2015. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
94%

Ez a későbbiekben csak még rosszabb lesz. Közös élettérben még inkább kijönnének a különbségek, nemhogy ha gyereketek lenne. (Csak az, hogy milyen óvodába menjen, mit és mennyit tanuljon?)


Zenét mindenki szereti. EGy ambiciókkal teli nő vagy, akinek támogatás kellene és egy... Öhm... szóval a párod nem fog melléd állni. Ilyen életet akarsz?

2015. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy működhet. Most, amíg tart a szerelem, addig elnézed neki, de később egyre inkább zavarni fog. Ő pedig érezni fogja, hogy több vagy nála, ezt pedig valahogyan kompenzálni fogja, mégpedig vagy félrelépéssel, vagy veled való arroganciával. Ne tervezz hosszútávra, mert csúnya vége lesz.
2015. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
abszolút nem arrogáns, általában kinevet amikor jövök ezzel a szerinte felsőbbrendű dumámmal...
2015. jún. 15. 22:59
 5/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Most, hogy mondod, hogy nem vagy szerelmes belé, szerintem is szakítás lesz a vége. Nem azokért, amiket itt felsoroltál, hanem ez miatt, de ez egyértelmű.
2015. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nézd meg a Holtodiglan című filmet... kissé szélsőséges ehhez képest, de nekem erről egyből ez jutott eszembe. Hasonló a kiindulópontja.
2015. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmi közös hobbitok nincs? Szerintem az sokat segítene.

Én hasonló vagyok mint te, szeretek okosodni, sokat olvasok, stb, míg a barátomat egész más dolgok érdeklik, inkább fiúsabb dolgok, sport, autók stb. Ő szintén szakmunkás, én egyetemre járok.

Én el tudom fogadni, mert én fel tudok nézni rá, mindent megold, ha valami tönkremegy, megjavítja, a saját érdeklődési körében igenis nagyon ott van, az más téma, hogy engem annyira nem izgat, tehát nem tanulnék ezekről a dolgokról, bár szeretem hallgatni:)

Ahogy őt sem érdekli különösebben, hogy én épp milyen érdekességet olvastam, de mégis mindig elmesélem, és néha tudunk róla beszélgetni, néha nem. Van külön töltött időnk, mikor mindketten azzal tudunk foglalkozni amit szeretünk.

De emellett - és ez szerintem fontos - van közös hobbink, együtt járunk edzeni, illetve imádunk kirándulni, tehát sok a közös program. Nálatok ezt nem lehetne megoldani?


Én nagyobb problémának látom azt, hogy te inkább városban élnél, míg ő maradna abban a községben, mert ebben nincs kompromisszum.

2015. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Nem értem, hogy miért lenne ez olyan hatalmas nagy probléma, ahhoz képest, hogy nem szerelmes belé. Minden kiküszöbölhető, ha van szerelem. Ha meg nincs, akkor a legapróbb akadály láttán is csak a kifogások jönnek meg a szakítás.
2015. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7es, köszönöm. Igazából nálunk is valahogy úgy van,ahogy leírtad. A párom sokkal gyakorlatiasabb nálam, megvan a józan paraszti esze, míg én mindent túlgondolok,igazából így ki is egészítjük egymást.Menni szeretünk ide-oda, folyton van valami program, bár túl sok pénzt azért nem verünk el erre.A humorunk is nagyon hasonló,elég nyers,és őszinte,sok közös poénunk van,amit sok ember nem ért meg.A nevetés pl. sokszor összeköt minket. Senkivel nem tudtam ennyit nevetni,mint vele.SZórakoztat sokszor és én is őt.Úgyhogy sokminden átgondolandó..
2015. jún. 16. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!