Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem tudom kettőnket eltartani?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a barátommal. Én most fogok végezni nyelvsuliban, de szeptembertől folytatnom kell. Hamarosan lesz teljes állásom, azaz 1000€ körül fogok keresni.

A barátom kitalálta, hogy szeptembertől elmegy tanulni. Most teljes állásban dolgozik, így megélünk, de ha diák lesz, csak 500€-t fog kapni.

Nekem munka mellett folytatni kéne a nyelvsulit, ami fizetős. Emellett minden nap dolgozni (vendéglátás, nincs szabadnap), és ellátni egy teljes háztartást.

Aggódom, hogy nem fogom tudni kettőnket alig 1000€-ből eltartani, úgy, hogy az albérlet 500€.

Kértem, hogy amég dolgozik, tegyen félre, de leintett. Amikor meg azt mondtam, akkor a saját leendő 500€-jából is járuljon majd hozzá a költségekhez, kiabálni kezdett, hogy ezt nem most fogjuk megoldani, és ha nem lennék a nyakán, akkor simán megélhetne állami támogatásokból.


Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. jún. 21. 10:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt: jelenleg én keresek 500€-t, ő 1000€-t, de még szeptemberig tart a támogatása az albérletre.
2015. jún. 21. 10:15
 2/15 anonim ***** válasza:

Fura hozzáállása van a srácnak. Miért hisztizik?


500 euróból a rezsi is kijön, vagy csak a bérleti díj? Én a helyében még egy kicsit várnék, mondjuk egy félévet és utána állnék csak neki tanulni.

2015. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Költőnő? ***** válasza:
"nem lennél a nyakán"--->ezt így szó szerint? Mert ez nekem eléggé beszédes.
2015. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Csak a bérleti díj sajnos.


Igen, ebben igaza van, mert ha egyedül élne, amég diák, kifizetné neki az állam az albérletet. De mivel én itt vagyok, saját magunknak kell.

2015. jún. 21. 10:23
 5/15 Interferencia ***** válasza:
Ez lehet, hogy hülyeség, de nem lakhatnátok hivatalosan külön? És akkor mindketten kapnátok az albérlettámogatást; bár lehet hogy ez nem így működik. :D
2015. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5: Azért gondolom nem ilyen egyszerű. Nem Magyarországon élnek. Itthon simán bejelentkezhetsz még egy idegenhez is, ha ügyes vagy. Papíron. Külföldön viszont pont ezért mennek a dolgok, mert nem könnyű túljárni az állam eszén (no meg sokan nem is akarnak).
2015. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, mert az nekem akkor is 500€. Annyit segítenek, hogy kiadnak 2 személyre egy egyszobás lakást, ami ennyibe kerül.

Sajnos nem nagyon lehet trükközni.

2015. jún. 21. 10:29
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem jár a támogatás, nem vagyok hivatalosan diák (azok csak az egyetemisták vagy a továbbképzősök, a nyelvsulisok nem)
2015. jún. 21. 10:29
 9/15 Interferencia ***** válasza:

Értem, akkor mindegy. Persze nekem egyből ez jutott eszembe. :D


Amúgy a pénzügyi gondolkodás hasonlósága nagyon fontos egy kapcsolatban, javaslom a Kiszámoló blog tanulmányozását.

2015. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de ha szeptembertől megint diák lenne, akkor nem lenne továbbra is támogatása a lakásra, mint most? és akkor ugyanannyi pénzből kéne gazdálkodnotok, mint jelenleg, csak más felosztásban.
2015. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!