Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti szakítanátok a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szakítanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már kisgyerek korunk óta ismerjük egymást, gyerekként legjobb barátok voltunk, de most már együtt vagyunk 7 éve. Én mindig támasz voltam neki, mert elég nehéz gyerekkora volt. Szülei elváltak, anyja kiköltözött Francia országba, apja nevelte de vele összeveszett, annyira hogy a testvéréhez költözött, aztán neki férje lett meg gyereke, ezért vele is összeveszett onnan is elköltözött, egyedül maradt kikészült, én meg nem tudtam mindig vele lenni az egyetem miatt. Az anyja adott neki munkát Franciaországba, egy évig távkapcsolatba voltunk, de vele is összeveszett, valami nagyon kis apróságon. Most itthon van és azt várja hogy én tartsam el. Nem tudom mit kéne tennem mert egyrészről szeretem, másrészről meg legszívesebben a fejéhez vágnám hogy nem csak körülötte forog a világ, ő baromságok miatt eltaszított mindenkit maga mellől. Nem csak az ő szülei váltak el nem csak neki voltak gondjai. Nem tudom megmondjam-e ezt neki, vagy ha szeretem akkor inkább támogatom és vele maradok. Sokszor már nagyon fáradtnak érzem magam mellette. Ti mit tennétek a helyemben?

25/F


2015. jún. 26. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem le leszek pontozva, de első ami eszembe jutott, hogy ti mindig is "csak" barátok voltatok. Barátilag segíts rajta,ne küldd utcára, ha nem muszáj, kezdjen új életet, de ne veled!
2015. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp nincs közös jövőtök. Ez a kapcsolat elfáradt, vagy 20 éve együtt vagytok, inkább családtagok vagytok, mint pár. Ennyi év után persze nem könnyű továbblépni, mert nem ismertek olyan életet, amit egymás nélkül éltetek volna. A barátnőd személyiségéről sokat árulkodik, hogy minden családtagját elmarja maga mellől, és azt gondolja, mindenki érte létezik, rólad is azt feltételezi, alanyi jogon kötelességed felelősséget vállalni az életéért. Nem látom, számodra miben nyújt támaszt ez a lány, neked mit ad ez a kapcsolat. Szerintem mondd meg neki, hogy ez így már nem működik, álljon a saját lábára, folytassátok külön. A te életed nem magadról vagy kettőtökről szól, hanem róla, pedig nem vagy a apja. Hozza rendbe a hibákat, amiket elkövetett, vagy ha úgy érzi, nem hibázott, építse fel azt az életet, amit akar, de azt nyilván nem gondolta, hogy élete végéig te leszel az egyetlen személy az életében, aki már csak kötelességből is mellette marad, és te fogod eltartani. Ha van hova mennie, kérd, hogy menjen, ha nincs, akkor adj neki pár hónap haladékot.. de ne hagyd magad meggyőzni arról, hogy együtt kellene lennetek. Valószínűleg ennyi együtt töltött év után fél egyedül maradni, és te is biztos elbizonytalanodsz néha.. Ezen túl kell jutni, mert most egyikőtök sem él teljes életet, csak visszahúz a megszokás.
2015. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mumusan ***** válasza:
Nos ideje hogy Dorothy felébredjen és felnőttek módjára viselkedjen. Tessék elmenni dolgozni, akármilyen sori munkára felveszik végzettség nélkül is, aztán nem kötelező ott maradni, mikor lesz jobb akkor léphet. Aztán jó lenne ha nem menekülne el a gondok elől folyton, hanem felvállalná hogy egy veszekedés 2 emberen múlik.
2015. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mumusan ***** válasza:
Ha még szereted, akkor faragj belőle embert, ha nem, akkor legyél az ugródeszkája, aztán marad a barátság.
2015. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne neki, ha kibékülne az anyjával, már ha tényleg jelentéktelen apróságon vesztek össze. Aztán visszamenne dolgozni hozzá, Franciaországba.

Lehet, hogy ehhez tényleg az kellene, hogy szakítsatok. Te amúgy sem bírod ezt a helyzetet.

2015. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BlackSword ***** válasza:
Vágd ki, mint közmunkás a taknyot...
2015. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mármint hogy vagytok ti együtt hét éve?
2015. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért veszik össze mindenkivel? Nem gondolja a barátnőd, hogy talán benne van a hiba? Hogy ő lehet az oka, amiért sehol, senkivel se tud megmaradni sokáig?


Ezen a mondaton külön fennakadtam: "a testvéréhez költözött, aztán neki férje lett meg gyereke, ezért vele is összeveszett"

Azért képes volt összeveszni a testvérével, mert az családot alapított? Ne haragudj, de hol él a barátnőd? Azt hiszi, hogy minden csakis körülötte forog? Ideje lenne felébrednie... szerintem beszélgess el vele, hogy nézze már meg, mit művel, hogy nem marad meg mellette senki, mert ő mindenkit elmar maga mellől, és valószínűleg a hiba benne van, nem pedig a világban.

2015. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!