Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek egy jó barátna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek egy jó barátnak? Rossz párkapcsolatban él.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éve munkahelyet váltottam, ott ismerkedtem meg egy kolléganővel, akivel azóta barátság alakult ki köztünk.

Neki van egy (az én szememben) borzalmas kapcsolata, ami miatt sokat is szenved, de nem tud (akar?) belőle kilépni. Nem tudom, mit tehetek, segítenék, de azt se tudom, mi lenne segítség ebben a helyzetben.


A nő tehát 32 éves, a párja 38. A férfinak van két lánya egy előző házasságból, és köztudott róla, hogy eddig minden párját szénné csalta (a házassága is erre ment rá). Ennek ellenére a kolléganőmmel való kapcsolatában féltékeny, állandóan gyanakvó és gyanúsítgató partner. Már-már az erőszakosságot súrolja a viselkedése. Kolléganőm szerint sokszor eszméletlenül bunkó, tapló, faragatlan a pali, sokszor jön be miatta sírva dolgozni.

Például olyanok történnek, hogy a csaj szülinapján a párja nem köszöntötte fel, nem hozott neki semmit, hanem csak meglátogatta, és valami olyasmit mondott neki, "te is öregszel". Ez a verbális bántalmazás állandó. Telefonon ha beszélnek (márpedig az gyakori, állandó kontroll alatt van a csaj), van, hogy azt mondja neki a párja, férfihangot hall a háttérben, és szétveri a csaj fejét, ha kiderül, hogy valami férfival van együtt az irodában. Könyörgöm, munkahely...

Beleszól, hogy öltözködjön, állandóan gyanúsítgatja, hogy valakinek tetszeni akar a munkahelyen, vagy valahol. Ugyanakkor semmire nem figyel - ha a csajnak munkából kifolyólag utaznia kell, és beszámol a párjának róla, a párja huszadjára se mondja vissza jól, hogy hova is utazik a nő, csak a mocskolás megy, hogy qrválkodni megy valakihez... Van, hogy a csávó napokra eltűnik, mikor visszajön, még letolja a csajt, hogy hogy meri számonkérni emiatt.


Egy héten kb háromszor szakítanak és ugyanennyiszer is jönnek össze újra. Barátnőm tudja, és ki is mondja, hogy ez egy sz*r kapcsolat, szenvedés, semmi értelme, mégis újra és újra azzal a hírrel fogad reggelente, hogy megint együtt vannak. A legutolsó kiborulása durva volt, állítólag valami 3 oldalas levelet írt a hapsinak, amiben kihajította és a képébe vágta az összes piszkos ügyét, erre a pali felhívta a munkában, hogy menjen le, vagy szétveeri a fejét... (a csaj kocsijánál szoktak néha találkozni munkaidőben, de ez is ilyen ellenőrzős inkább). A legmegdöbbentőbb meg az, hogy a csaj megy, keresi, felveszi neki a telefont, tartja vele a kapcsolatot. Ezt én józan ésszel nem fogom fel.

Nyilván tudom, hogy ez nem normális, de hogy segíthetnék? Azon kívül, hogy elmondtam neki, hogy "minek ez neked, csak szenvedsz, gondold át, hogy megéri-e ezt fenntartani, ijesztő ez az ürge" stb. mert ezeknek semmi foganatja nincs. Viszont féltem a barátnőmet, ez az ürge miliméterekre van a bántalmazástól szerintem, és megmondom őszintén, legutóbb még én is megijedtem tőle, mikor edzeni hívtam a csajt, és ez persze ismét nem tetszett a párjának, és olyanokat mondott, hogy benne volt, hogy én is megjárom, ha beleviszem a csajt a rosszba.

Nagyon jóban vagyok a csajjal, amúgy értelmes, kedves, bűbájos, vicces, tényleg jó kolléga és barát, de nem tudom, mit tehetnék érte.

Másfél éve vergődik ebben a sz*r kapcsolatban, és bár állandóan sírva panaszkodik a párja miatt, ha valahol kívülállókkal folytatott beszélgetések során feljön, büszkén közli mindenkivel, hogy neki van párja. Olyan furán működik nála ez...


Mit gondoltok? Hogy értékelitek a helyzetet? Mi lehet a segítség?


Köszi.



2015. jún. 27. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudsz tenni addig,amíg a nő nem szánja rá magát a szakításra,ha erőlteted vagy beleszólsz,csak te leszel a rossz.

Amit tehetsz,hogy felhívod a figyelmét a nőnek bizonyos dolgokra és támasza vagy.

Más nincs,mert aki nem akarja,hogy segítsenek rajta,azon nem lehet segíteni.

2015. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, én is attól félek, hogy az ő részéről mindig elbukik majd a dolog. Próbálok vele időnként beszélni, de nem erőltetem, egyrészt mert egy határon túl abszolút nem az én dolgom és magánügy (így is belefolytam már túlságosan is), másrészt meg még a végén én is kapok. Mind tudjuk, hogy egy ilyen alapokra helyezett kapcsolat hogyan durvulhat el. Nem karom végignézni.
2015. jún. 27. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:

" büszkén közli mindenkivel"

Ez az egyik dolog,ami miatt a nők képtelenek gy rossz kapcsolatból is kilépni.

tényleg nem tehetsz sokat,annyit még eseteg,hogy öntöd bele a lelket,folyamatosan pozitív vagy,hogy úgy érezze,ha ennek vége,fog magának mást találni.

ez az ember az önbecsülését és az önbizalmát folyamatosn rombolja,ezért kell a pozitív megerősítés az irányodból.

Amikor a nőnél betelik a pohár(remélhetőleg befog és nem ragad bele egy életre ebbe az egészbe),akkor ott kell lenned,mint támasz.

Próbálj neki alternatívát mutatni,hogy van élet ezután a fax után is számára,nem dől össze a világ,ha elhagyja.

Hasonló helyzetben vagyok,voltam egyébként.

1-es voltam.

2015. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen kiállok mellette, és támogatom.
2015. jún. 27. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolat két színen játszódik. Van egy nyilvános, amit mindenki láthat és van egy hálószobai, amibe senki sem nyer betekintést. Nem tudhatod, kérdező, hogy a barátnőd mit kap a pasitól az ágyban. Nem tudhatod, milyen titkos vágyai vannak a barátnődnek, amit egyedül csak ez a pasi tud kielégíteni, csillapítani. Általában ilyen titkok rejlenek a látszólag értelmetlen, megmagyarázhatatlan "bilincsek" mögött.

Amit tehetsz, nem sok minden. Próbálj finoman rávilágítani, milyen nagy a világ, és milyen sok pasi van benne, aki mind-mind potenciális partner lehet.

2015. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!