Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is így van, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is így van, vagy én gondolkozom rosszul? 20+asok, ti mennyire függtök még a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva barátommal már egy éve vagyunk együtt. Én csak most töltöm a 18-at, ő már 23 éves,én tanulok,egyetemre megyek, ő már dolgozik.


A munkája miatt sokszor van távol, mivel árut szállít, és így egy héten 2-3 nap,hétvégén van itthon. Ezzel semmi baj nem lenne, legalább nem lógunk egymás nyakán, úgy gondoltam pont optimális ez a szám.


Ám mostanában kezdődtek a problémák.Ő vidéki származású,nagyszülei ott élnek, ők viszont már városon, én úgyszintén vidéki vagyok. Itthon van hétvégén, mégis alig tudunk együtt lenni. A szülei dolgoztatják, vagy mennek vidékre, vagy valamit meg kell javítson. Mostanában csak az van,hogy este együtt alszunk, és reggel már hívják, hogy "nem megmondtam,hogy legyél itt reggelre?" a reggelizést is alig tudta befejezni. És megint el van sz@ rva a hétvégénk.


Én kicsit furcsállom ezt,mert úgy gondolom, ő már egy felnőtt ember, saját keresete van, igaz még velük lakik de miért köteles mindig ugrani a parancsra? Az más dolog,hogy ha megkérik szépen,és neki van ideje elmegy nekik segíteni. De ők kijelentik,ő meg ugrik. Sose áll ki magáért.


Én még köteles vagyok itthon segíteni bármiben, hisz még anyum tart el, ő fizeti majd az egyetemet is, de ha saját állásom és életem lesz, nem fogom hagyni, hogy bárki is beleszóljon a programomba.Ha akarok megyek,ha nem,nem.

Vagy én rosszul gondolom? Ti hogy látjátok ezt a dolgot? Nagyon aggaszt, mert úgy érzem nagy nyomással van ez a kapcsolatunkra:(.


2015. júl. 4. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Pont te beszélsz akinek anyuci fizeti az egyetemet?
2015. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Interferencia ***** válasza:
Javaslom a Mérgező szülők című könyv megfelelő fejezeteinek elolvasását.
2015. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon semmit nem jelent, hogy valaki dolgozik már 23 évesen, hisz annyi pénzt nagyon nehéz fiatalon keresni, hogy teljesen önálló és független legyen.


Sajnos egyértelmű, hogy a szüleinek kell, hogy segítsen, hisz ők a szülei..Ha te egy harmadik városba mész egyetemre,akkor nem jósolok hosszú kapcsolatot.

2015. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mit csináljak,ha még nem dolgozok, ki fizesse?

Tudom,hogy a szülőknek kell segíteni, és én is fogok, de azt nem fogom hagyni, hogy ez tönkretegye a kapcsolatomat,pláne ha már felnőtt vagyok...

Nem hisztizek neki sem, próbálok megértő lenni, de nagyon bánt ez a dolog, hiányzik Ő :(

2015. júl. 4. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt vagy már te is mégsem tudod fizetni az egyetemet. Akkor? Arra nem gondoltál, hogy a pasid nem akar összeveszni a szüleivel, mert tőlük függ? Kitudja milyen szülei vannak. Lehet nem ugrana utána nem segítenék anyagilag.
2015. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

20 éves vagyok, 16 éves korom óta független, saját keresettel, jelenleg már élettárssal, semmilyen téren nem függök a szüleimtől és nem is engedném ezt.

Mondd el a párodnak, hogy ez már tényleg nem normális, a saját életét kell élnie.

2015. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elég jól keres,napokat távol van, mégis ha itthon van akkor is dolgoztatják, szerintem ezt is figyelembe kéne venni,és szerintem nem normális,hogy ilyen korban a szülei miatt nem tudja élni az életét...
2015. júl. 4. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
# 6: Gondolom diplomád is van és kiváló álommunkád.
2015. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem nincs azzal gond, hogy azért legalább a hétvégét együtt töltenéd vele nyugiban. Az a gond a szüleivel, hogy a tulajdonuknak tekintik a csávót. Azt hiszik, mivel ők a kenyéradók, bármikor ugraszthatják. A srácnak kéne több kiállás, hogy anyu, apu, nekem is van magénéletem, és ha tetszik, ha nem, hétvégén a barátnőmmel leszek.

Jaja, Mérgező szülők könyv nagyon jó, ajánld neki (Susan Forward írta).

2015. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem se a segítséggel nincs baj (emberi mértékkel), se azzal, hogy a kérdezőt a szülei tartják el. Az utóbbit 17 évesen szerintem meglehetősen normálisnak nevezhetjük, hiszen írta, hogy még nincs is 18. Inkább dicséretes a szülei részéről, hogy támogatják a tanulmányait. Ezért belerúgni valakibe elég gerinctelen, szánalmas húzás, kedves válaszadók.


A probléma itt nem is azzal van, hogy segít a családjának a kérdező barátja, mert az teljesen normális. Az viszont nem, amilyen mértékben, és ahogy a szülei beszélnek vele.

Egyrészt nem igaz, hogy akad annyi tennivaló valahol, hogy egy egész hétvégét elvegyen. Ezeknek a fele csak mondvacsinált indok. Másrészt sem a 13, sem a 23 sem a 33 éves gyerekemre nem ugatok úgy, hogy "megmondtam hogy ezt meg azt csináld". Felnőtt ember már, kérni és megbeszélni lehet, de így viselkedni elég nagy szégyen a szülők részéről.

2015. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!