Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes így együtt maradnunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes így együtt maradnunk, hogyan tovább szerintetek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve vagyunk együtt a párommal. 2 éve együtt is élünk. Mostanában nagyon elbizonytalanodtam, mert állandóan veszekszik velem és semmi nem jó, ami velem kapcsolatos.


Úgy érzem nem tisztel, nem ismeri el. Legyen az házimunka, főzés, vagy a munkahelyen kisebb dicséretek. Valószínűleg azért, mert ő nagyon fiatalon hirtelen jutott előre. Sokat keres, letudott tenni egy csomó mindent az asztalra. Én még csak nem rég kezdtem dolgozni. Sajnos az anyagi különbségek is nagyok közöttünk.

Másrészt nem érzem, hogy fontos lennék számára. Néha szeretném, hogy menjük el valahová, akár sétálni, kirándulni vagy szórakozni. Ami szerintem még együttélés mellett is lehetséges lenne, főleg ilyen fiatalon 23 évesek vagyunk. De ezeket valahogy meg sem hallja, vagy csak mentegetőzik, hogy nincs ideje, dolgoznia kell (hétvégén is sajnos) vagy haza akar menni a szüleihez (mert vidéki). Szabadságot se akar kivenni, nehogy már véletlenül is együtt tölthetnénk egy kis időt.

Zavar, hogy a barátai esetében azonnal ugrik, azonnal találkozik velük. Vannak lány barátai, az ő kedvükért is azonnal elmegy bárhova. De velem nem akar menni sehova, mert úgyis együtt élünk.

Az is rosszul esik, hogy a szülei és barátai után állok mindig. Pedig én, mindig az első helyre raktam, de biztos bennem van a hiba.

Gyakran olyan dolgokkal is megbánt, megsért, ami nem igaz rám és nagyon fáj, hogy így beszél rólam.


Az baj, már az önbizalmam és az énképem is a béka segge alatt van, mert túlságosan úgy érzem miattam van minden, és magamban keresem a hibákat. Tudom, hogy én vagyok a "gyengébb", alkalmazkodóbb típus, de nem akarom feladni az egyéniségemet. És főképp nem akarok csak azért bólogató Jani lenni, hogy kerüljem a konfliktusokat, szerintem nekem is lehet néha igazam.


Kérlek segítsetek, mit tegyek? Köszönöm előre is!



2015. júl. 4. 17:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szembesítetted már vele,hogy te így érzel?

Lehet a sok munka miatt feszült

2015. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

...és nem ismeri fel a rohanó hétköznapokban hogy neked mire lenne szükséged.A család persze hiányozhat neki,ez természetes,de téged kellene az első helyre "raknia".

Tényleg egy kis szabadság ne ártana,menjetek el valahova kettesben és beszéljétek meg a jövőben mit is szeretnétek....lehet különböznek a terveitek (eljegyzés,esküvő,baba)..ha meg nem,akkor kezdjétek el megvalósítani apránként őket.

Sok sikert!

2015. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, elmondtam neki is. De azonnal veszekszik velem, már azért is mert közöltem, hogy így érzek. Lehet, hogy tényleg a munka miatt van :(
2015. júl. 4. 17:19
 4/17 Mumusan ***** válasza:
100%
Üljetek le, mondd el hogy ezt érzed. Előre szögezd le, hogy ne szóljon közbe, amíg el nem mondtad Mindezt. Ha kell, Írd le előre. Aztán ha még Neki ll feljebb, akkor hagyd el.
2015. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Valóban jó volna kicsit nyugodtabb is kettesben lenne, de a szabadidejét nem nagyon akarja velem megosztani.
2015. júl. 4. 17:20
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Mennyire érzed jól magad ebben a kapcsolatban? Nem kéne benne maradnod egy olyan kapcsolatban, ami neked nem jó, ahol nem tisztelnek, nem becsülik meg a munkádat, és nem törődnek a lelki és fizikai igényeiddel.

Próbáld megbeszélni a pároddal, hogy változtassatok! Ha ő nem tud, nem akar, akkor viszont neked kell döntened, hogy hogyan tovább.

2015. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, megpróbálok vele beszélni.
2015. júl. 4. 17:21
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Lehet a munka. De akkor is egy bunkó. Nekem is volt idő mikor sokat dolgoztam s nem volt úgy időm pl hétköznap vele telefonálni, stb/hetelős munkám van/ de mikor pénteken hazaértem az volt az első hogy osszepakolom a tiszta ruhát s megyek hozzá. Szóval ez hozzá állás kérdése.
2015. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
igen,ha nem hajlandó még normálisan sem meghallgatni téged és elfogadni,hogy igenis így érzel,kár rá pazarolnod az idődet.Ha van pénze,biztos megengedhetne 1-2 szabadnapot amit rád szán.Én biztos nem engedném,hogy így elnyomjon.Mit gondol ki ő?Nem lehet pótolni??? Lehet azt hiszi.
2015. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És igen, szerintem is hozzáállás kérdése, aki egy kicsit is tőrödik a barátnőjével, az figyelembe veszi, az ő igényeit, és néha alkalmazkodik, még ha nehezére esik is. és kissé tényleg elnyomva érzem magam, mert ritkán, van az, amit szeretnék.
2015. júl. 4. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!