Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem emiatt tönkremegy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem emiatt tönkremegy a kapcsolatunk (párom szülei) Nekem, vagy neki kéne változtatni a hozzáállásán? Remélem adtok pár tanácsot, én már végképp nem tudom mit tegyek.19L

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a barátommal már több,mint egy éve vagyunk együtt.

Ő kb két éve dolgozik úgy normálisan, elég jó keresete is van, viszont hét közben nincs itthon,csak hétvégén, és a szüleivel él,még gyűjtöget külön lakásra.

Én egyetemezek,emellett alkalmi munkákat végzek.


Ő az,akivel letudnám élni az életem,és mindketten így érzünk egymás iránt, viszont felütötte az a probléma a fejét,hogy csak hétvégén tudunk együtt lenni.Ezzel nem is lenne gond,ha a szülei nem dolgoztatnák őt pont ilyenkor.


Alig jön haza,már hívják,hogy ezt meg azt kell megcsinálni, hol otthon,hol a nagyiknál. Ő meg mint egy kiskutya ugrik,és máris elviharzott.

Nekem ez nagyon rosszul esik,ez már kb a 4. hétvége hogy alig tudunk együtt lenni,csak pár órát.


Tudom,hogy segíteni a szülőknek kell,meg alap dolog, de milyen dolog az már,hogy felnőtt korában,24 évesen úgy parancsolnak neki,mint egy 5 évesnek. Szerintem ha az ember felnőtt, persze,hogy elmegy segíteni ha van ideje,de ha épp más dolga lenne vagy más programja akkor nem. És most is ülök itthon egyedül, mert hívták és már ugrott is,holott közös program volt megbeszélve. Rögtön elmaradt,mert hogy őt hívták.

Szerintetek rosszul gondolom ezt?

Ő azt mondja, hogy miért nem tudom őt megérteni.Ilyenkor persze elmegy a kedvem, alig vártam érjen haza és megint nem lehetünk együtt, és ha látja,hogy alig beszélek már kezdené el a sírást,hogy nem tudja mit tegyen,miért vagyok ilyen.

Én úgy gondolom egy felnőtt ember már kell alakítsa az életét, munka mellett csinálja azt amihez kedve van, nem azt amit mondanak neki.


Már teljesen el vagyok keseredve, nekem rosszul esik,hogy alig látom őt,és inkább elhalassza velem a programot, viszont sajnálom őt is,de nem értem miért nem áll ki maga mellett. Ez mindig így lesz? Vagy fogadjam el?De hiányzik :((


2015. júl. 11. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg a szüleivel él, jogos elvárás, hogy besegítsen. A leírásodból meg azt veszem ki, hogy annyira azért nincsenek rossz viszonyban, hogy nagyon kerülje őket.
2015. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán derül ki a kérdésedből, hogy téged mi akadályoz abban, hogy néhanapján esetleg vele menj...
2015. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az egyik előttem szólóhoz. Nyugodtan mehetsz vele segíteni neki füvet nyírni vagy pakolászni. Én értem a barátodat. Lakásra gyűjt vagy még nem érzi az önállóság késztetését. Ne eröltesd. Úgyis szán rád elég időt ha az ideje engedi. Csak ne nyaggasd és ne követelőzködj.
2015. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik válaszoló sem gondolná teljesen rendben lévőnek, hogy havi négy hétvégét a szüleivel, nagyszüleivel dolgozva töltsön, vagy egy előre megszervezett programot lemondjon szombaton, mert a szülei mást találtak ki.

Kompromisszumot kéne kötnötök. Mondjuk ő elvállalja minden második hétvégét, amikor segít, és te vele mész, ketten dolgoztok, cserébe a többi hétvégéje meg szabad, és csinálhattok programokat. De igen, ehhez az kéne, hogy a párod is felnőtt emberként tudjon beszélni a szüleivel, és nem önálló akarat nélküli kisfiúként.

2015. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Wanda7 - Hogyne, kompromisszumot kell kötni, de nekem valahogy az jön le, hogy ennek a srácnak fontosak a szülei. A kérdező miért nem megy vele? Persze, ne tolja oda magát, de felvethetné az ötletet, és ha már együtt vannak ott, az is közös időtöltés, és talán jól is elsülhet. Mikor gyerekek voltunk, folyton nagyiméknál töltöttük a nyarakat, volt ott munka is bőven a hatalmas kertben, de valahogy többen szórakoztatóbb volt, és még élveztük is.
2015. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért egy 24 éves felnőtt(?) férfinak ne a nagyi kertjében teljen el már a nyár! Ebben a korban csak szükség lenne a párjával valamennyi egymásra (és csak egymásra) fordított időre is. Később az ilyen párokból lesznek azok, akik csinálnak pár gyereket, felépítenek egy házat, aztán negyven évesen egymásra néznek, hogy ki ez az idegen itt mellettem...

Higgyétek el nekem, az egymásra fordított minőségi idő az alapja egy kapcsolatnak, és nem a munka, meg a vagyon.

2015. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos, mielőtt ítélkeznénk, nem ismerjük a teljes képet, csak egy szemszöget. Nekem 83 éves lesz a még élő nagyapám, nagyanyám 77, már öregek, gyengülnek, épülnek lefele, messze élünk, de jól jön nekik minden segítség, mert egyedül már nem bírják.
2015. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Túl fiatal vagy hozzá is, meg hogy megértsd is.


A nagyiknál azt jelenti, hogy két felé vannak nagyszülei, plusz a szülei. Szükségük van a segítségére. Neked nagyobb szükséged van arra, hogy azt csinálja, amihez neked van kedved, mint nekik?

Ami óta él, vele voltak, te meg csak 1-2 éve.

Nem lehetsz elkeseredve, csak esetleg ha 24 év után inkább egy 1-2 éve ismert akkor nagyon fontosnak tartott valakit választ ahelyett, hogy neked segítene.

Bár még akkor is erősen sántít a példa, mert te nem születésétől voltál mellette, nem is valószínű. hogy 24 év múlva fizikailag segítségre szorulsz, és 24 év múlva nem is leszel az életed végén.

Elhalasztja a programot? Még szép.Gondolj bele.

2015. júl. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!