Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretjük egymást, mégsem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretjük egymást, mégsem tudunk együtt élni, de külön sem. Járt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Az (ex)vőlegényemmel a húszas éveink közepét tapossuk. Mindkettőnek első, beteljesült nagy szerelem. 80 km távolság. 6 csodálatos évet töltöttünk együtt, imádtuk egymást tiszta szívből. Kölcsönös szerelem, tisztelet, megbecsülés, hűség, odafigyelés, veszekedés nélkül. Mindent meg tudtunk beszélni, segítettünk egymásnak. Tipikus álompár. Nagyon jó ember, rengeteg szeretetet kaptam Tőle. A gond ott kezdődött, amikor Ő megkapta a családi örökséget, ami a hét minden napjának szinte minden idejét elveszi.

Együtt élés csak úgy valósult volna meg, ha én költözök hozzá. Én megijedtem az egyedülléttől egy olyan helyen, ahol ennyi év után is idegen voltam. Nálunk mindig a család a legfontosabb, ott pedig akkor éreztetik, hogy elfogadnak, ha kedvükre teszek, ha dolgozok. Együtt rokonokat látogatni, nyaralni, kikapcsolódni esélytelen. Mikor együtt voltunk szinte bűntudatot keltettek, ha reggel nem mentünk segíteni. Elszámolni, hazudni kellett. Rosszul éreztem magam, nem oda illőnek, ha náluk voltam, hiába szerettem a páromat.

Szakítottuk. Próbáltam visszaszerezni, de már nem akart. Rá pár hónapra felbukkant, hogy nem tud nélkülem élni. Esküdött, hogy soha többé nem hagy el, engem választ bármi legyen. 2 hétig tartott. Választás elé állították. Megint következett a pokol. Később újra megkeresett, én vagyok az élete, mindent megbánt. Várattam a bizonytalanságom miatt, rengeteget szenvedett. Mindent félre téve sok idő után belementem újra (könyörgött, rengeteg dolgot megtett értem).

Bárhová menjünk, csak együtt. Azt gondoltam, hogy kompromisszumokat kötve, ha én is segítek neki a munkámon kívül, akkor menni fog. Sokáig nem bíztam benne, féltem kimutatni érzéseimet, sokszor elutasító voltam. Ami szerintem érthető. De meggyőzött, újra hittem, bíztam, újra mertem szeretni. Ám egy közösen töltött hét után pár nappal (ahol már terveztük az életünket) újra szakított, hogy ez nem fog így menni. Az indok: Nem tudna sokat velem lenni, hiába élnék együtt. Szeret, de megváltoztam, így köszöni, de nem kér belőlem. Szüleim és nővéremék már szinte tiltanak Tőle.

3 hónapja történt ez.

Minden tette ellenére úgy érzem Ő az életem egyetlen igaz szerelme. A számomra egykor fontos és kedves dolgok, tevékenységek mára már semmit sem jelentenek. Az agyam nem áll le, állandóan megoldás után kutat. Mit tehetnék, hogy működjön. Ő már nem akar beszélni velem, nem válaszol az üzeneteimre, elmondása szerint lezárta. Félek tényleg teljesen feladta. :(

Nem tudok szabadulni az érzéstől, csak Ő, Ő az igazi, Őt fogom szeretni életem végéig. Úgy érzem esélyem sincs mást szeretni. Ez lassan már felőröl.

Történt veletek már hasonló, hogy hiába szerettétek egymást, de nem tudtatok se egymással, se egymás nélkül élni? Szerintetek van értelme küzdeni? Az érzés valaha csillapodni fog?



2015. júl. 12. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csillapodik sosem! Én ugyanígy érzek
2015. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól érzem az(ex)vőlegényed (vagy a családja) mezőgazdasággal folgalkozik? Ott meg állandóan valamit kell csinálni... "Az indok: Nem tudna sokat velem lenni, hiába élnék együtt." Ebből a mondatból azt érzem, hogy azért igyekszik távol tartani téged önmagától, mert érzi, hogy újabb problémák lehetnek, amit nem tudna/tudnátok megoldani és nem azért, mert már nem szeretne...


Szóval szerintem szeret téged annyira, hogy igyekszik megkímélni ezektől a dolgoktól.


(Persze lehet, hogy rosszul gondolom, de ez az én saját véleményem.)


Erre mi lehet a megoldás, létezik-e olyan verzió, hogy együtt legyetek az jó kérdés. Ő nem akarja feladni a családi dolgot, esetleg te adod fel a saját életed az sem az igazi...


Az írásodból azt látom, hogy mindkét oldalról a család erősen befolyásol titeket, a tőlük való függetlenedés pedig egy elég nehéz dolog...

2015. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló.

Jól ráéreztél a dolgokra, nagyon hasonlóan gondolom.

Sosem kértem/kérném Tőle, hogy bármit is, ami számára fontos feladjon.

Viszont nekem is van egy életem, munkám, családom, egy gyönyörű keresztlányom, akik hiánya ilyen feltételek mellett igencsak erős visszahúzó erő. Azért csak szeretnék az életük része lenni továbbra is. Nem csak lopott pillanatokban látni őket évente párszor. Arra eszmélni, hogy a kislány már felnőtt és szinte meg sem ismer.

Ebben a világban pedig nem lehet csak úgy feladni mindent, hogy ha majd nem sikerül visszajövök. Egy kapcsolatnak biztos lábakon kell állnia, egymást segítve, történjék bármi. Keveseknek adatik meg, hogy bátran beleugorjanak a bizonytalanba.

Viszont ez a kötődés, érzés sem szűnik meg. Az idő pedig szalad. Egyik esetben sem kerek az életem. A hiány mindenhogy ott van. Bár az Ő hiánya mindent visz.

2015. júl. 12. 15:01
 4/4 Paradoxhun ***** válasza:
Ragaszkodó típus vagy. Nekem is hasonló volt barátnőmmel csak 2 évig szintén távkapcs. Többször is szakítani akartam csak ragaszkodtam hozzá és mindig rábeszélt, hogy maradjunk együtt, mert nagyon szeret. Végén ő dobott (de hasonlóan viselkedtem vele mint veled az exed). Szerintem hagyd, nem sok értelme van szenvedni. Az idő minden sebet begyógyít.
2015. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!