Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel magyarázható, hogy míg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel magyarázható, hogy míg a férfiak nagy része lemond a poligámiáról a monogámia érdekében (és ezt el is várják tőle a nők), addig a nők jelentős része nem mond le a hipergámiáról (leírás a magyarázatban), ugyancsak a monogámia érdekében?

Figyelt kérdés

Az elején szeretnék néhány dolgot tisztázni:


- Most általánosságban beszélek, természetesen a férfiak között is vannak akik össze-vissza kefélnek, és a nők között is olyanok, akik nem a hipergám ösztöneikre hallgatnak.


- NEM vagyok nőgyűlölő, úgyhogy nem kérek olyan hozzászólásokat, hogy „Miért szidod a nőket?”. Én csak a tapasztalataimat írom le, amik lehet, hogy igazak, de az is, hogy tévesek.


Először is szeretném megmagyarázni a hipergámiát. A hipergámia a nők párválasztási ösztöne, ami abból áll, hogy a nők „felfelé” választanak párt. Ez nagyjából azt jelenti, hogy a társadalmi ranglétrán minél magasabban álló, minél „alfább”, minél jobb vezető férfihez vonzódnak. Bővebben olvashattok itt erről, most ne avval foglalkozzatok, hogy mennyire szimpatikus az oldal, hanem arról, hogy mit írnak a cikkben: [link]


Na most a férfiak alapvetően, ösztöneik alapján poligámok, tehát minél több nővel szeretnének közösülni, a nők pedig ahogy már írtam, hipergámok, fennebb már leírtam, hogy ez mit jelent. A monogámia egyrészt azért jöhetett létre, mert a gyermeknek előnyös volt, másrészt valamit mindkét fél profitált belőle. Ugyanis a nők hipergámiája esetén rengeteg férfi marad nő nélkül, és az alfa hímnek van több száz nője, evvel pedig rengeteg férfi szívja meg. A férfiak poligámiája esetén pedig rengeteg nő olyan férfivel is közösül, akivel nem akar, ezt a nők szívnák meg.


Tehát a monogámia lényege gyakorlatilag az, hogy a férfiak feladják a poligám, míg a nők a hipergám ösztöneiket. Itt is szeretnék egy cikket megmutatni:

[link]


Miért van mégis az, hogy a nők legalább fele nem adja fel a hipergám ösztöneit, és a szupermacsó alfa hímet akarja? Mert férfiak között is van ám poligám, de nem hiszem, hogy a férfiak fele, míg a nőknél szerintem megvan a fele, sőt, akár több is.


Miért van az, hogy a poligámiát, a társadalom nagyon elítéli, míg a hipergámiát kevésbé?


Nehéz ennyi gondolatot összeszedni, úgyhogy ha valamit nem értetek, kérdezzetek rá.


Olyan rövid válaszokat, hogy „Ne általánosíts!”, meg „Nincs igazad!”, nem kérek, de olyat se, hogy „Igazad van!”. Akármit állíttok, fejtsétek ki bőven!



2015. júl. 16. 19:01
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
90%
Ha feltételezzük, hogy helyes a 2 elmélet (egyébként nem, ennél sokkal összetettebb, hiszen mind nők, mind férfiak esetében ennél többféle természetes stratégia és azok kombinációi léteznek), akkor sem stimmel matematikailag az állításod, hiszen egy monogám kapcsolathoz kettő ember kell, magyarul pontosan ugyanannyi nő és ugyanannyi férfi adja fel a hipergámiát/monogámiát. Ugyanis felfelé eleve csak jelentéktelen számú nő tud monogám kapcsolatot létrehozni, hiszen az alfahímeknek ez nem érdeke.
2015. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

1: Értem én, hogy mire gondolsz, de te csak a párkapcsolatban lévő embereket vetted figyelembe. A párkapcsolatban ahogy mondtad, 1-1 az arány.

De nézzük meg a nem párkapcsolatban lévő embereket. Azért fontos, mert belőlük lehetnének még párkapcsolatok tagjai. A párkapcsolaton kívüli nők jóval több mint 50%-a alfa hímről, míg a párkapcsolaton kívüli férfiak kevesebb mint 50%-a össze-vissza kefélésről álmodozik. Legalábbis az én tapasztalataim szerint.

2015. júl. 16. 19:13
 3/59 anonim ***** válasza:
79%

"Én csak a tapasztalataimat írom le" - Kb. itt a hiba a logikádban. Attól, hogy x nővel ez a tapasztalatod, még nem jelentheted ki, hogy minden nő ilyen. Sőt, még akkor sem, ha csak ilyen nőket ismersz. Ha valaki egész életében csak fekete macskát lát, attól még nem lesz úgy általánosságban minden macska fekete, érted?

Másrészt valljuk be: a férfiak nem szeretik, ha egy nő "felettük áll". Nem szeretik, ha többet keres, esetleg a nő tartja el (illetve szerethetik, ha pénzelik őket, de attól még sérti a férfiúi önérzetüket), ha tanultabb (csak ne okoskodjon egy nő, ugye, hallgasson a férfira), ha külsőre klasszisokkal jobban néz ki (jön a féltékenykedés, ami a férfi önbizalomhiányából táplálkozik).

Továbbá azért az is meredek állítás, hogy úgy általánosságban a férfiak lemondtak a poligámiáról. Ha így lenne, nem lenne megcsalás az ő részükről, nem hagynának ott családanyákat fiatalabbakért, vagy nem szakítanának egy amúgy működő kapcsolatban olyan indokkal, hogy nem akarják lekötni magukat.

2015. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
16%

A konkrét kérdésre a választ ill. a kérdés jogosságára a választ nem igazán tudom.

Annyit tennék hozzá, hogy a monogámia, mint az utód esélyeit javító tényező, manapság már szerintem nem igazán állja meg a helyét. Védekezve nyugodtan lehet félrekefélni, úgyse lesz belőle másik gyerek, tehát nem romlanak az "egyik" gyerek esélyei.

2015. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy x nővel ez a tapasztalatod, még nem jelentheted ki, hogy minden nő ilyen."


Könyörgöm! Hol írtam én, hogy MINDEN nő ilyen?

2015. júl. 16. 19:15
 6/59 anonim ***** válasza:
72%

Ez régebbi időkre vezethető vissza. Számos könyv ír arról, hogy a nők elsősorban a biztonság érzet miatt választanak erőteljes férfit, és ehhez hozzátartozik az anyagi egzisztencia is. Egy szintig ez nem is lenne para, mert ugye a semmiből nem lehet családot alapítani, nyilván persze a nőnek is ki kell vennie a részét ebből anyagilag. Ám itt a bukta, sokan a könnyebb utat választják, és inkább megalkusznak egy olyan férfi mellett, akivel anyagi biztonságban élhetnek, mégsem álmaik férfija, még ha fizikumra totál rendben is van. De van ilyen férfiben is, bár nyilván kevesebb, mert alapvetően ugye nem a nők tartják el a férfiakat, és nehezebb ráakaszkodni egy gazdag szingli nőre férfiként.

Evolúciós ok, hogy a férfi minél több nővel akar hálni, mert az ősi ösztönt meg akarja élni, miszerint rakás helyen el akarja szórni a magját. A nő fészekrakóbb típus, de fentebb is írtam, hogy a monogámiát a hipergámia helyett azért választja, hogy legyen egy biztos pont az életében. Más kérdés, hogy emellett gyakorlatban sokszor hipergámiát művel. És ezt azért teszi, mert a legjobb génekkel rendelkező "egyedet" akarja gyermeke apjának. Ugyanez férfinél, csak pepitába, és poligám fogalommal helyettesíteni. Eljön az a kor egy kapcsolatban is, amikor a férfi már nem érez megújulást a párja mellett, és ezért új élményeket keresne. Az már neveltetés, családi minták, barátok, munkaközeg stb hatása, hogy a férfi meg tud-e maradni a monogámia színterén, vagy megcsalja a társát, és poligám életmódt folytat.


Most olvasom amúgy Louann Brizendine- A női agy c könyvét. Ajánlom figyelmedbe :)

2015. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
89%
De visszatérve az alapokhoz, a monogámia sincs minden férfi természete ellen, hiszen az is egy stratégia, hogy nem az utódok létszámára, hanem a minőségére játszik (k stratégia), segítve a nőt a gyereknevelésben. Ugyanúgy a nők között is vannak, akik tudat alatt is a saját szintjüket választják, mert akkor tudják biztosítani a minőségi gyereknevelést. Az embernél ugyanis a gének csak az egyik részét jelentik a rátermettségnek, a másik része a tanult dolgok, ha egy férfi 100 gyereket csinált az őskorban, de a 100-ből 98 meghalt mielőtt utódja lett volna, mivel az egyedülálló anyuka nem tudta biztosítani számára a kaját, vagy tudta, de nem tudott belőle jó vadászt nevelni, akkor rosszabbul járt, mint akinek 10 gyereke volt egy asszonytól, de azokból 5-nek utódja lett.
2015. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

"Ha valaki egész életében csak fekete macskát lát, attól még nem lesz úgy általánosságban minden macska fekete, érted?"


De ha valaki lát 100 macskát, és 70 fekete belőle, akkor valószínűsítheti, hogy a macskák 70%-a fekete, és valószínűleg plusz-mínusz néhány százalékban igaza lesz. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem tévedhet.

2015. júl. 16. 19:17
 9/59 anonim ***** válasza:
76%

2:

Azt, hogy miről álmodoznak a párkapcsolaton kívüliek, honnan veszed, talán statisztikád van róla? Egyébként hol releváns, hogy ki miről álmodozik, éppen arról beszéltél, hogy a férfiak erről, a nők meg arról mondanak le a monogám párkapcsolatban, nyilván innentől kezdve teljesen lényegtelen, hogy miről álmodoznak, mert egy monogám kapcsolatban lévő is álmodozhat másról.

2015. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
76%
Reprezentatív mintáról hallottál már? Szerinted az ismeretségeid megfelelnek a kritériumainak? Én nem hiszem, így pedig nem állítanék fel a helyedben statisztikákat.
2015. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!